صبح | کارهایی منوعه اول صبح

کارهای ممنوعه ای که نباید اول صبح انجام بدین!!

با ترک کردن عادات اشتباه صبحگاهی برای همیشه و انجام کارهای درست، صبح خود را پرانرژی و با نشاط شروع کنید.

اشتباهات صبحگاهی
ویکی گردی:

این اشتباهات رو هرگز در شروع صبح انجام نده! عادت‌های قدیمی به سختی از بین می‌روند و به همین دلیل ما بعضی کارها را اول صبح انجام می‌دهیم حتی بدون اینکه فکر کنیم چقدر مضر هستند. در این مطلب از ویکی گردی به بیان عادات اشتباه صبح می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

عادات اشتباه صبحگاهی

۱. روزتان را با دوش گرفتن شروع نمی‌کنید

هر روز با یک سری سوالات (کاری و غیره) مواجه می‌شویم. طبق گفته محققان، دوش صبحگاهی جستجو برای راه حل‌ها را برای ما آسان‌تر می‌کند زیرا به مغز کمک می‌کند فعال شود. دوش گرفتن به مغز اجازه می‌دهد تا ایده‌های جدید و غیر معمولی بسازد و به همین دلیل است که هرگز نباید شانس حمام رفتن را وقتی بیدار می‌شوید از دست بدهید.

چه بخوریم تا بهتر بخوابیم؟ | خوراکی های خواب آور را بشناسید

۲. چک کردن گوشی برای مدت طولانی

رسانه‌های اجتماعی دلیل اصلی این هستند که بسیاری از مردم اول صبح وارد تلفن‌های خود می‌شوند و آن‌ها را چک می‌کنند. مدلی که ما روزمان را سپری می‌کنیم بستگی به این دارد که چگونه صبحمان را آغاز می‌کنیم.

به عبارت دیگر، وقت خود را برای بررسی زندگی دیگران و خواندن نظرات و عقاید آن‌ها هدر می‌دهید، به جای اینکه این زمان را صرف خودتان کنید. همین مسئله برای چک کردن صندوق ورودی ایمیل شما نیز صادق است چون می‌تواند روز کاری شما را طولانی‌تر کند. بهتر است موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید، زمانی را با افرادی که دوست دارید باشید یا برای صبحانه‌ای خوشمزه و سالم وقت صرف کنید.

۳. غلات می‌خورید

میزان معمول شکر غلات (۵۰ گرم) ۴ قاشق غذاخوری است. جذب مقدار زیادی از شکر در صبح باعث ورود انسولین به خون می‌شود و وقتی اثرش از بین برود، خسته و بی‌حال می‌شوید. شیر، ماست و میوه‌های تازه موجود در غلات نیز برای خوردن در صبح ناسالم هستند، بنابراین بهترین کار این است که از آن‌ها دور بمانید.

۴. مسواک زدن دندان‌های خود بلافاصله بعد از غذا

پس از خوردن غذا، مینای دندان شما آسیب‌پذیر می‌شود به‌خصوص اگر میوه، مرکبات یا آبمیوه بخورید زیرا آن‌ها حاوی اسید سیتریک و فسفریک اسید هستند. در عوض آنچه باید انجام دهید این است که دهان خود را با آب بشویید و باقیمانده غذای خود را با نخ دندان پاک کنید و سعی کنید ۳۰ دقیقه بعد از خوردن غذا، دندان‌های خود را مسواک بزنید.

۵. نوشیدن قهوه سیاه

قهوه سیاه درست بعد از بیدار شدن، میزان کورتیزول را بالا می‌برد و منجر به اضطراب می‌شود. اگر قهوه را وقتی که گرسنه هستید بنوشید، ممکن است که مبتلا به گاستریت شوید.

تحقیقات نشان می‌دهد که بهترین زمان برای نوشیدن اولین فنجان قهوه، سه یا چهار ساعت پس از بیدار شدن است. با این حال، اگر نمی‌توانید در برابر نوشیدن قهوه در صبح مقاومت کنید، کمی شیر یا خامه به آن اضافه کنید، به این ترتیب اثرات ناخوشایند این نوشیدنی روی معده را کاهش خواهید داد.

۶. بلافاصله مرتب کردن رختخواب

وقتی که درست بعد از بیدار شدن از خواب، رختخواب خود را مرتب می‌کنید، یک محیط خوب برای کنه‌ها به وجود می‌آید، چون رطوبت بدن شما روی پارچه در طول شب باقی می‌ماند و فرصتی برای تبخیر شدن است و دانشمندان توصیه می‌کنند که بعد از بیدار شدن از خواب، پتو را به‌طور کامل از تشک بیرون بکشید تا پارچه‌ها خشک شوند.

خوردن این میوه از بی خوابی نجاتت میده!

۴ اشتباه اول صبح که می‌تواند روز شما را خراب کند

اشتباه اول: بعد از زنگ خوردن ساعت فوراً از تخت خواب بیرون آمدن

مطمئناً این اشتباهی است که بانیت خیر شما انجام میشود. این کار و واکنش به هر نوع هشدار یک مکانیسم دفاعی برای بدن است. بدن لحظهی شنیدن زنگ ساعت که بسیار هم وحشتناک است، خود را مجبور می کند که از رختخواب جدا شود اما به یک گزینهی دیگر هم فکر کنید شاید بد نباشد پنج دقیقه از وقت اضافی که دارید را صرف چرت زدن کنید؛ بله درست فهمیدید بهتر است فوراً از تخت خواب بلند نشوید و فقط چند دقیقه از وقت خود را بگذارید و بدن خود را بکشید و بعد از رفع تنش با خیال آسوده تر بلند شوید.

اشتباه دوم: برسی تلفن خود بلافاصله بعد از بیدار شدن

نظرسنجی در مورد شیوه ی زندگی اکثر افراد نشان میدهد که از هر چهار نفر یک نفر درست بعد از بیدار شدن تلفن همراه خود را چک میکند. این چک کردن مطمئناً وسوسه انگیز است مخصوصا امروزه که اطلاعات زیادی در ایمیل و رسانه های اجتماعی و پیام های متنی شما وجود دارد. این چک کردن یک اشتباه بزرگ بعد از بیدار شدن از خواب است. اگر مطلب مهمی برای چک کردن وجود ندارد کمی به خود وقت بدهید تا سر فرصت بتوانید در طول روز به پیامها سرو سامان دهید.

اشتباه سوم: دیر خوابیدن

ما نمیخواهیم به شما بگوییم چه ساعتی بخوابید و یا چه ساعتی نخوابید اما واقعیت این است اگر دیر خوابیده باشید ممکن است دوست نداشته باشید اول صبح با انرژی از خواب بیدار شوید اگر دیر بخوابید مطمئناً در تمام طول روز فکر میکنید چیزی را گم کرده اید. پس زود تر بخوابید که شاید وقتی برای اول صبح بگذارید و با انرژی بیشتری روز خود را شروع کنید.

خواب راحت و عمیق با 12 روش کلیدی

اشتباه چهارم: بی نظمی

مطمئنا با خود میگویید اصلا در مورد نظم اول صبح صحبت نکن! اما میخواهم یک قانون جالب دو دقیقه ای را با شما درمیان بگذارم کافی است فقط در حد دو دقیقه تخت خواب خود را مرتب کنید و یا دو دقیقه مسواک بزنید و آرامش بعد از انجام را در وجود خود حس کنید. از شب قبل هم کفش ها و لباس های خود را تمییز و آماده کنید تا با آرامش بیشتر و با استایلی شیک بر سر کار خود حاضر شوید. تمام موارد بالا اگر اشتباها تکرار نشوند حتما به شما کمک می کنند که با آرامش بیشتر روز خود را آغاز کنید و در سر کار، بهرهوری بیشتری داشته باشید.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر