جرایم رانندگی | نرخ جرایم رانندگی

نرخ جدید جرایم رانندگی سال 1402 اعلام شد | نحوه استعلام خلافی خودرو

براساس آخرین تغییرات انجام گرفته توسط پلیس راهور جمهوری اسلامی ایران نرخ جرایم رانندگی را در این مطلب مشاهده کنید مهم ترین و بهترین روش برای استعلام خلافی خودرو ، استفاده از سایت استعلام خلافی خودرو یعنی سایت اصلی پلیس راهور می باشد. سایت پلیس راهور به آدرس rahvar120.ir بسیاری از خدمات مربوط به وسایل نقلیه را به صورت الکترونیکی به شهروندان ایرانی ارائه می دهد.

جرایم رانندگی
ویکی گردی:

جرایم رانندگی به عنوان یک اهرم بازدارنده برای کاهش تخلفات در نظر گرفته شده است و شناور شدن نرخ آن نیز به شرایط بستگی دارد. در حالت کلی، در هر مقطع از زمان که بی ‌توجهی رانندگان به قوانین بیشتر شود، رقم جریمه‌ها هم بالاتر می‌رود. قابل انکار نیست که بخشی از درآمد (بودجه) راهنمایی و رانندگی نیز از محل جرایم رانندگی تامین می‌شود.از سویی دیگر، توجه به جرایم رانندگی چون عوارض شهرداری، خلافی و … هنگام فروش خودرو نقش مهمی ایفا می‌کنند.

نرخ جرایم رانندگی

نرخ جرایم رانندگی

مراقبت از لاستیک ماشین در روزهای گرم تابستان

استعلام خلافی خودرو

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید و فروش وسایل نقلیه، افراد به آن بر می خورند، پرداخت خلافی های خودرو می باشد. گاهی اوقات پیش می آید که افراد از مقدار خلافی های خودرو خود مطلع نیستند و به همین خاطر اقدام به پرداخت این خلافی ها نمی کنند و در نهایت مجبور می شوند که مبلغ زیادی را به عنوان خلافی خودروهایشان پرداخت نمایند.

افرادی که می خواهند استعلام خلافی خودرو خود را انجام دهند، می توانند به راحتی به سایت پلیس راهور به آدرس rahvar120.ir وارد شوند و مراحل مربوط به استعلام خلافی خودرو خود را که در ادامه ذکر می کنیم، انجام دهند. اگر خودرو جدید خریداری کرده اید حتما راهنمای پیگیری کارت ماشین را بخوانید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر