گیاهان آپارتمانی | گیاهان مناسب هدیه

روز مادر این گیاه ها رو به عنوان کادو بخر + عکس

میخوام شما رو به شناخت ده نمونه از مقاوم‌ترین و زیباترین گیاهان مناسب برای هدیه دادن آشنا کنم.

گیاهان آپارتمانی
ویکی گردی:

گیاهان آپارتمانی جز بهترین هدایا به شمار می‌آیند که ممکن است تا سال‌های طولانی در کنار عزیزان شما بمانند. با هدیه دادن یک گیاه به کسی که دوستش دارید، به او ثابت کنید که آرامش و سلامتی او برای شما بسیار مهم است. این هدیه قرار نیست بعد از مدتی تکراری شود و یا در گوشه‌ای از کمد یا در انبار منزل قرار بگیرد. گیاهان آپارتمانی، همیشه در پرنورترین قسمت منزل نگهداری می‌شود و شخصی که هدیه را می‌گیرد با دیدن گیاه همیشه به یاد شما خواهد بود. در ادامه با معرفی گیاهان آپارتمانی مقاوم و مناسب هدیه با ویکی گردی همراه باشید.

 

ده نمونه از گیاهان آپارتمانی مقاوم و زیبا، مناسب برای هدیه

پتوس یا پوتوس:

گیاهان آپارتمانی

3 ترفند ساده برای پهن شدن برگ سانسوریا

گیاهی مقاوم، زیبا و سریع الرشد است. گیاه پتوس، گیاهی رونده است که برخی آن را در محیط کار یا حتی اتاق خواب نگهداری می‌کنند. علت این است که گیاه پتوس جز گیاهان تصفیه هوا محسوب می‌شود و در دفع سموم موجود در هوا مانند: بنزن، فرمالدئید و زایلن موثر است. برای انتخاب گیاه پتوس جهت هدیه دادن، از سالم بودن برگ‌ها و عدم وجود آفت روی برگ‌ها و ساقه گیاه، مطمئن شوید. سعی کنید از گلدان‌های پهن و دهنه گشاد استفاده کنید. گلدانی که قابلیت آویز کردن دارد، مناسب‌تر است. برخی از گیاهان پتوس، به وسیله یک چوب خزه دار در مرکز گلدان، به شکل ستون تزئین شده‌اند. در این مورد حتما در هنگام جابه جای گلدان دقت کنید تا مبادا چوب مرکزی تکان نخورد. می‌توانید گلدان این گیاه را جهت هدیه دادن، با کاغذ کادو، ربان رنگی و یا پاپیون تزئین کنید.

سانسوریا:

سانسوریا

یکی از مقاوم‌ترین و متنوع‌ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه به کم آبی، نور کم، عدم رطوبت و تغیرات شدید دمایی، بسیار مقاوم است. عمر طولانی و ظاهر مدرن گیاه، باعث شده است تا همیشه مورد انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی قرار بگیرد. گیاه سانسوریا در رنگ‌ها، اندازه‌ها و شکل‌های مختلف، قابل تهیه است. بهتر است بدانیم، این گیاه در جدول گیاهان تصفیه هوای محیط قرار می‌گیرد.

برای ارقام بلند سانسوریا بهتر است گلدان‌های استوانه‌ای را مد نظر قرار دهیم، چرا که این شکل از گلدان‌ها، جلوه بهتری به گیاه می‌دهند. سانسوریا‌های کوتاه را در گلدان‌های کروی با دهانه گشاد بکارید. این گلدان‌ها، فضا را برای تولید پاجوش‌های دیگر فراهم می‌کند. برای تزئین گلدان، از کاغذ کادو و انواع پاپیون و ربان می‌توان استفاده کرد.

گندمی یا عنکبوتی:

گیاهان آپارتمانی

گیاه عنکبوتی جز گیاهان مقاوم و ماندگار است. این گیاه برای افراد مبتدی در نگهداری از گیاهان آپارتمانی مناسب است. این گیاه را می‌توان به صورت آویز از سقف یا روی میز بلند یا پایه نگهداری کرد. گیاه گندمی نیز جز گیاهان تصفیه هوا است. بیشتر افراد برای گیاه گندمی از گلدان‌های آویز به رنگ سفید استفاده می‌کنند. برای هدیه دادن این گیاه می‌توانید یک کارت پستال را در میان برگ‌ها قرار دهید. همچنین به شاخه‌های آویزان گیاه که حامل جوانه‌های تکثیر است، می‌توانید وسایل کوچک و سبک رنگی از جنس کاغذ بچسبانید.

4 نکته مهم برای پر برگ شدن برگ گیاهان آپارتمانی

زامیفولیا:

زامیفولیا

برای انتقال انرژی مثبت و احساس خوب به عزیزانتان، گیاه ماندگار و مقاوم زامیفولیا را پیشنهاد می‌کنم. این گیاه همیشه سبز، مناسب برای اداره، هتل، دانشگاه و محیط آپارتمان است. زامیفولیا به کم آبی و نور کم مقاوم است. زیبایی این گیاه، به شکل ساقه‌ها و نوع گلدان بستگی دارد. مردم با سلیقه جنوب کشور برای هدیه دادن گیاه خود، آن را درون سبد‌های حصیری ساخته شده از برگ‌های درخت خرما قرار می‌دهند.

آگلونما:

گیاهان آپارتمانی

این گیاه به همیشه سبز چینی معروف است. در برابر کم آبی و نور کم به خوبی مقاوم است. یکی از ویژگی‌های مهم آن، زیبایی برگ‌ها، فرم متراکم گیاه و تنوع در آن است. جابه جایی آن بسیار آسان است و به بهترین شیوه می‌توان گلدانش را کادو پیچ کرد. گلدان‌های سفید یا کرم به زیبایی گیاه می‌افزایند.

فیکوس آلاستیکا:

گیاهان آپارتمانی

درخچه‌ای بسیار مقاوم است. این درختچه علاوه بر نگهداری در آپارتمان، در مناطق جنوبی کشور نیز، می‌توانید در فضای باز، مانند حیاط بکارید. چهار نوع فیکوس در ایران قابل تهیه است که نوع ابلق با زمینه قرمز، ابلق سفید، گونه قرمز تیره و سبز ساده آن قابلیت نگهداری در آپارتمان را دارند. این درختچه با کمترین مراقبت، به خوبی رشد می‌کند.

معرفی گیاهان کم نور برای آپارتمان | گیاهان آپارتمانی مقاوم + عکس

ارتفاع آن در محیط آپارتمان، نزدیک به سه متر و در محیط‌های آزاد بیش از بیست و پنج متر رشد می‌کند. گلدان بزرگ کروی برای کاشت فیکوس آلاستیکا مناسب است. ویژگی‌های ظاهری این درختچه موجب شده است تا در هر رنگ از گلدانی، زیباییش حفظ شود. اگر فیکوس آلاستیکا را به عزیزان خود هدیه دهید، این گیاه تا سالیان سال در کنار آن‌ها خواهد بود.

نخل شامادورا:

گیاهان آپارتمانی

این گیاه آپارتمانی زیبا، برای هدیه دادن آفریده شده است. نخل شامادورا، گیاهی مناسب برای افرادی که عاشق گیاهان استوایی هستند. این گیاه در شرایط کم نور آپارتمان به خوبی رشد می‌کند. جالب است بدانید که نخل شامادورا نقش موثری در تصفیه هوا محیط دارد. گلدان‌های کروی یا استوانه‌ای در انواع رنگ‌ها برای کاشت نخل شامادورا مناسب است. شاید بستن یک ربان قرمز رنگ و چسباندن یک پاپیون روی گلدان، آن را برای هدیه دادن، جذاب‌تر کند.

درختچه یوکا:

گیاهان آپارتمانی

این گیاه، جز مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی است. طی سال‌های اخیر، با تبدیل گونه‌های مسن و پیر این گیاه، به بن سای، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. برگ‌های سوزنی و ساقه ضخیم و چوبی، از مشخصات ظاهری درختچه یوکا است. افرادی که در شمال کشور زندگی می‌کنند، می‌توانند این گیاه را در فضای آزاد بکارند. البته درختچه یوکا، گونه‌های مختلفی دارد؛ که برخی از آن‌ها در محیط‌های سرد و کوهستانی و در محیط‌های کویری و خشک، قابل نگهداری و پرورش هستند.

5 خاصیت فوق العاده دارچین در رشد گیاهان! + فیلم

اگر تمایل دارید یوکا را به فردی هدیه بدهید، از بن سای آن استفاده کنید. این درختچه را می‌توان قبل از هدیه دادن در روش‌های مختلفی تزئین کرد. می‌توانید به طور موقت، دور ساقه ضخیم آن، چند ردیف از نخ‌های کاموا رنگارنگ بپیچید و یک کارت پستال زیبا را در میان برگ‌های سوزنی آن قرار دهید. گلدان‌ها و سبد‌های حصیری زیبایی ساخته شدند که برای حمل این گیاه مناسب هستند.

پاپیتال:

گیاهان آپارتمانی

گیاهی رونده و بسیار مقاوم است. گیاه پاپیتال در مناطق سردسیر و مرطوب، از آن به عنوان یک پوشش ساختمان استفاده می‌شود. البته این گیاه در محیط آپارتمان و با نور کم به خوبی رشد می‌کند. سه نوع پاپیتال در ایران قابل تهیه است. پاپیتال با برگ‌های بزرگ به رنگ سبز و ابلق و پاپیتال مینیاتوری برگ ریز، به صورت سبز و ابلق. یک گلدان آویز برای کاشت پاپیتال ایده خوبی است. گیاه پاپیتال در کنار ظاهر بسیار زیبا و مقاومت بالای آن در تمام شرایط محیطی، یک تصفیه کننده هوا نیز به شمار می‌آید. با اهدای یک گیاه پاپیتال به عزیزانتان، به آن‌ها ثابت کنید که سلامتیشان برای شما مهم است.

کالانکوئه کریسمس یا کالانچو فلوریست:

گیاهان آپارتمانی

این گیاه از خانواده کراسولا‌ها است. برگ‌های قاشقی و گل‌های متراکم ستاره‌ای به رنگ‌های زرد، سفید، قرمز، صورتی و بنفش از ویژگی این گیاه است. همان طور که از اسم گیاه بر می‌آید، معمولا در فصول سرد سال به گل می‌نشیند. این گیاه به کمبود آب مقاوم است. اما به نسبت دیگر گیاهان آپارتمانی، به نور بیشتری احتیاج دارد. در برخی از شهرها، قابلیت کشت و نگهداری در فضای حیاط را دارد. یکی از بهترین گزینه‌ها برای هدیه دادن به عزیزانتان در شب یلدا و عید نوروز یا افرادی که متولد ماه‌های پاییز و زمستان هستند، می‌باشد.

چرا گیاهان آپارتمانی پژمرده می شن؟ + راه حل

گیاهانی که به منظور هدیه دادن به آن‌ها اشاره شد، بیشتر جز گیاهان مقاوم و موثر در تصفیه هوای محیط هستند. این نمونه از گیاهان به دلیل مقاومت بالا نسبت به شرایط متفاوت در نگهداری، مناسب برای افراد مبتدی و یا حتی افراد آشنا به نگهداری گیاهان آپارتمانی می‌باشند. انتقال و جابه‌جایی این گیاهان، برای گیاه مشکلی پیش نخواهد آورد و یا کمتر مورد آسیب قرار می‌بینند.

توجه

همچنین گیاهان ذکر شده جز پر طرفدارترین گیاهان آپارتمانی در ایران هستند که هدیه دادن آن‌ها به هر شخصی، موجب رضایت آن فرد خواهد شد. از نظر قیمت، گیاهان پتوس، کالانکوئه، پاپیتال و گندمی جز گیاهان ارزان قیمت، سانسوریا، زامیفولیا و آگلونما با قیمت متوسط و نخل شامادورا، یوکا و فیکوس آلاستیکا جز گیاهان گران قیمت محسوب می‌شوند. این نکته را مد نظر قرار دهید که، قیمت‌ها بستگی به محل خرید، سایز گیاه، جنس یا شکل گلدان و گونه گیاه بستگی دارد.

 

منبع: فرارو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۸ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر