میوه | خوردن پوست میوه | خواص پوست میوه ها

پوست این میوها رو دور نریز! | میوه هایی که نمیدانستید پوست شان خوردنی است

جالب است بدانید که خوردن پوست بسیاری از میوه ها مثل موز، کیوی و هندوانه نه تنها ضرری ندارد بلکه مفید هم هست. در اینجا با میوه هایی آشنا می شوید که خوردن پوست شان هم برایمان مفید است.

پوست میوه
ویکی گردی:

مطمینا برای خیلی از ما عجیب است که کسی پوست میوه ای مثل موز را بخورد و یا پوست میوه هایی از این دست، که خوردن آنها متداول نیست. اما جالب است بدانید که خیلی از میوه ها هستند که پوست آنها خاصیت بسیار زیادی دارد، در زیر لیستی از پوست میوه هایی راکه نباید دور بریزیم را برایتان آوردیم. حتما بخوانید و بخورید.

 

پوست انبه

گرچه بیشتر مردم فقط قسمت گوشتی و آبدار داخل انبه را مصرف می کنند اما پوست این میوه هم مواد مغذی زیادی از جمله ویتامین های A و C، فیبر و مواد معدنی دارد.

در تحقیقی مشاهده شد خواص ضد اکسایشی و ضد سرطانی عصاره  پوست انبه قدرتمند از عصاره قسمت گوشتی انبه بود.

برق انداختن ظروف فلزی با پوست موز + روش

با این حال بعضی افراد ممکن است به پوست انبه حساسیت داشته باشند. به علاوه اگر پوستش خوب شسته نشود خطر ورود مواد آفت کش به داخل بدن وجود دارد. خوردن پوست انبه هم به خاطر بافت متفاوتش در مجموع به خوشایندی داخل این میوه نیست.

پوست موز

گرچه بسیاری از مردم به خوردن پوست موز هرگز حتی فکر هم نمی کنند، اما پوست موز پتاسیم، فیبر غذایی، چربی چند غیر اشباع و اسیدهای آمینه ی ضروری زیادی دارد. تحقیقی هم نشان داده پوست موز و به خصوص پوست موزهای کال، سرشار از آنتی اکسیدان است.

می توانید با استفاده از دستگاه مخلوط کن با پوست موز اسموتی درست کنید. اما اول باید آن را خوب بشویید.

پوست پرتقال

گرچه حتماً از دیدن کسی که پرتقال را مثل سیب گاز بزند شوکه خواهید شد اما پوست پرتقال نه تنها خوردنی است، بلکه حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی، کلسیم، انواع ویتامین B و ویتامین های A و C است. در حقیقت فیبر پوست پرتقال از داخل آن بیشتر است.

باریکه های پوست پرتقال طعم خوبی هم دارند.

پوست لیموترش

پوست لیموترش حاوی مواد مغذی ای همچون کلسیم، پتاسیم و ویتامین C است. گرچه از پوست لیموترش در غذا بیشتر به صورت نوارهای باریک استفاده می شود اما کل پوست این میوه قابل خوردن است.

با این حال، به گفته کارشناسان پوست میوه هایی مثل پرتقال و لیموترش سخت هضم است.

پوست کیوی

پوست کیوی یکی از منابع غنی فیبر محلول در آب به شمار می رود. در حقیقت، فیبر پوست این میوه تقریباً ۳ برابر داخل آن است.

پوست هندوانه

گرچه قسمت گوشتی آبدار هندوانه محبوب ترین بخش این میوه برای خوردن است اما در حقیقت کل این میوه، از جمله پوست آن قابل خوردن است.

به 10 دلیل حتما پوست پرتقال بخورید! چگونه ؟

پوست هندوانه هم فواید زیادی دارد که بیشتر به دلیل غلظت بالای اسید آمینه سیترولین در آن است.

سیترولین میل جنسی بعضی افراد را ممکن است افزایش دهد، اکسیژن رسانی به عضلات را بیشتر می کند، فشار خون را کاهش می دهد و یکی از منابع خوب فیبر به شمار می رود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر