جمع کردن مو | ترفند جمع کردن موی روی فرش

موهای روی فرش رو با این ترفندها جمع کن | روش های جمع کردن مو و پرز از فرش

نگهداری از حیوانات در خانه، کار لذت بخشی است اما سختی های خاص خود را دارد. یکی از چالش های که با آن مواجه می شوید جمع کردن موی حیوانات خانگی است.

جمع کردن موهای روی فرش
ویکی گردی:

جمع کردن مو های بلند و کوتاه از روی فرش با روش های ساده. شاید یکی از کلافه کننده ترین اتفاقات جمع کردن مو های تجمع کرده روی فرش منزل مواجه شویم. زمانی که مو روی فرش بریزد، تمیز کردن آن ها بسیار سخت خواهد بود. برداشتن مو از روی فرش اصلا کار آسانی نیست اما خوشبختانه در این قسمت از بخش خانه داری ویکی گردی راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که راحت تر بتوانید به جمع کردن مو های روی فرش اقدام کنید. کافی است که راهکارهای ساده ما را دنبال کنید.

10 روش موثر برای جمع کردن مو از روی فرش " موی سر و حیوانات خانگی "

 از اسکاچ آشپزخانه استفاده کنید

یکی از راهکارهای قدیمی برای برداشتن موی روی فرش ، استفاده از اسکاچ آشپزخانه می باشد که به شما کمک می کند تا موها را از روی فرش جدا کنید. به سادگی می توانید از یک اسکاچ خشک و تمیز استفاده کنید و آن را روی فرش بکشید. قبل از شروع به کار مطمئن شوید که جاروبرقی زده اید و فرش کاملا تمیز است . همچنین می توانید روی فرش تی بکشید که آغشته به آب داغ باشد و آن را روی کل مسیری که مو قرار گرفته است؛ بکشید.

 از نرم کننده های مخصوص پارچه استفاده کنید

همچنین می توانید نرم کننده های مخصوص پارچه را به کار بگیرید و آن را روی فرش بکشید و تمیز کنید. کافی است که نرم کننده پارچه و آب را با یکدیگر مخلوط کنید. میزان آب باید سه برابر باشد . سپس این ترکیب را داخل یک بطری خالی بریزید، به خوبی تکان دهید و فرش را با این ترکیب مرطوب کنید این کار شما باعث می شود که لابلای فرش از هم باز شوند و موها راحت بیرون بیایند در نهایت روی فرش جارو برقی بکشید.

 از فرچه فرش استفاده کنید

فرچه های فرش یکی از ابزار مناسب برای از بین بردن موهای روی آن می باشند . کافی است که این فرچه ها را روی فرش بکشید و موها را بردارید.

 از جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین نه تنها موی فرش را جدا می کند بلکه می تواند بوی خوبی به فرش شما بدهد. تمام کاری که باید انجام دهید ، این است که مقدار جوش شیرین را روی قسمت مورد نظر بپاشید، چند دقیقه صبر کنید و بعد کل فرش را جارو برقی بکشید . جوش شیرین چسبندگی موهای روی فرش را کاهش می دهد و باعث می شود که راحت تر از شر آن ها خلاص شوید.

استفاده از دستکش ها برای جمع کردن مو از روی فرش

یکی از راه ها این است که دستکش های آشپزخانه خود را دست کنید، آن ها را به طور کامل روی فرش بکشید. زمانی که شروع به انجام این کار کنید، دستان شما می توانند به راحتی موهای فرش را جدا کنند. دستکش های آشپزخانه بهترین گزینه برای انجام این کار می باشند. بهترین راه این است که دست ها را داخل آب داغ قرار دهید تا موها راحت تر بتوانند از روی آن ها بلند شوند.

 استفاده از کفش

کفشی انتخاب کنید که کف صافی داشته باشد. سپس انتهای آن را تا جایی که می توانید تمیز کنید تا هیچ آلودگی روی آن باقی نماند و سپس با همان حالت تمیز و مرطوب، روی فرش خانه قدم بزنید. به پشت کفشتان نگاه کنید. خواهید دید که موها از روی فرش بلند شده اند. سپس بعد از یک دور قدم زدن روی فرش، جاروبرقی بکشید.

 از جاروهای مخصوص مو استفاده کنید

یکی از این جارو ها را بخرید که برای جمع کردن موها ساخته شده است. شاید این جاروها کمی گران باشند اما مکش آن ها بسیار قدرتمند است و مشکلات مربوط به تجمع مو روی فرش را از بین ببرد.

 استفاده از بادکنک روش جالب جمع کردن مو از روی فرش

کودکان عاشق این روش هستند، زیرا برای آن ها یک نوع تفریح محسوب می شود. یک بادکنک را باد کنید و آن را روی سطح فرش بکشید. این کار را به آرامی انجام دهید تا موها نیز به بادکنک بچسبند. الکتریسیته روی بادکنک عاملی برای جذب انواع موها روی فرش می باشد.

 از رولرهای چسبنده استفاده کنید

این رولر ها به شدت موثر خواهند بود و هم فرش را تمیز می کند و هم موها را از روی فرش بلند می کند.

 دستگاه بخور

دستگاه بخور به شدت در از بین بردن موی روی فرش ها موثر است، زیرا رطوبت سطح فرش را افزایش می دهند و باعث می شود که موها راحت تر از هم جدا شوند. ممکن است که استفاده از این پروسه ها باعث شود که فرش شما مانند همیشه تمیز نباشد. در چنین شرایطی می توانید از ترکیب پودر خشک و عصاره آب داغ استفاده کنید و فرش خود را تر و تازه و آن را تمیز کنید. 

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر