سهام عدالت | سهام عدالت جاماندگان

خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت | سهام عدالت جاماندگان و متوفیان به کجا رسید ؟

رئیس سازمان بورس خبر داد که پرونده سهام عدالت و مجامع استانی آن امسال جمع بندی و بسته می‌شود.

سهام عدالت
ویکی گردی:

سهام عدالت یارانه است که از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود.  ارزش سهام عدالت یکسان نیست و تحت تاثیر نوسانات بازار افزایشی یا کاهشی می‌شود. بنا بر یک گزارش آماری ۲۰ میلیون نفر از واجدین شرایط جامانده سهام عدالت هستند که امسال 3.5 میلیون نفر صاحب سهام عدالت می شوند جدیدترین خبر درباره سهام عدالت را در خبرآزاد بخوانید.

عشقی در سفر به سمنان گفت: موضوع سهام عدالت که از سال‌های پیش مطرح شده دارای پیچیدگی‌های زیادی است و دستگاه‌های زیادی را در بر میگیرد.

تکنیک پارک دوبل آینه بغل | مثل آب خوردن پارک کن + فیلم آموزشی

وی افزود: در سازمان بورس، در حال جمع بندی این پرونده هستیم تا بتوانیم به فرمولی برسیم که منافع کل دارندگان سهام عدالت را تامین کند و سعی می‌کنیم که امسال مجامع شرکت‌های سهام عدالت در استان‌ها برگزار شود.

وی تاکید کرد: موضوع سهام عدالت جاماندگان و متوفیان هم در این بسته گنجانده شده و امسال قطعی می‌شود.

رئیس سازمان بورس ایران برای شرکت در دومین همایش ملی تامین مالی از بازار سرمایه به سمنان رفته است./ همشهری آنلاین

جزییات جدید از خرید و فروش سهام عدالت

برخی سهامداران با ثبت پویشی با عنوان تکلیف بازگشایی سهام استانی مشخص شود، خواستار پیگیری و پاسخ مسئولان شدند.

سهامداران در این پویش نوشتند: سال گذشته افراد زیادی سهام شرکت‌های استانی را از تابلو بورس خریداری کرده‌اند و تا الان حدود ۱۰ ماه است این سهام بسته و غیرقابل معامله هستند.

چند روز قبل برای چندمین بار متوالی تعلیق این سهام به مدت ۴ ماه دیگر تمدید شد، سهامداران از عدم شفافیت وضعیت‌شان به تنگ آمده‌اند، با توجه به معامله این شرکتها در تابلو بورس علاوه بر سهامداران اولیه عدالت، فعالین بورسی نیز سهامشان را خریده‌اند لذا معقول نیست با استناد به اینکه این شرکت ها جهت سرمایه‌گذاری به سهامداران اولیه عدالت اعطا شده جلوی خرید و فروش آنها گرفته شود.

درمان خانگی گلو درد با راهکارهای ساده + توضیحات

بسته شدن نمادهای بورسی به مدت طولانی اجحافی مضاعف به سرمایه‌گذاران خرد وارد می کند اگر احتیاج مالی داشته باشند نمی‌توانند دسترسی به سرمایه‌شان داشته باشند همچنین نمی‌توانند به مدیریت سرمایه‌هایشان بپردازند و هم از فرصت‌های جدید بازار محروم می‌شوند.

خواسته ما سهامداران بورسی که این سهم را از بورس خریده‌اند و پول بابت این سهام داده‌اند این است هر چه زودتر تکلیف بازگشایی سهام عدالت استانی را مشخص کنند حل کردن و تصویب قانون جدید برای سهام عدالت مشکل سختی نیست و حداکثر ظرف مدت سه ماه می توانست حل شود ولی تاکنون ۱۰ ماه طول کشیده است و قرار است ۴ ماه دیگر هم طول بکشد.

از مسئولان امر (شورای عالی بورس، سازمان بورس و وزارت اقتصاد) درخواست داریم که مشکل این شرکت‌ها سریع‌تر رفع و نمادها بازگشایی شوند».

در این زمینه مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: زمان بازگشایی نمادهای شرکت‌های استانی سرمایه‌گذاری سهام عدالت در دست بررسی است.

بازگشایی نمادهای استانی سهام عدالت

وی همچنین در مورد بازگشایی نمادهای استانی سهام عدالت افزود: در این زمینه باید دستورالعمل آیین‌ نامه اجرایی سهام عدالت اصلاح شود، بعد از آن مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برگزار شود. این شرکت‌ها افزایش سرمایه پیدا کنند و هیاتمدیره آنها مشخص شود و بعد از آن نمادهای سرمایه‌گذاری استانی بازگشایی می‌شوند.

رئیس سازمان بورس تأکید کرد: برای بازگشایی نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت هنوز زمان تعیین نشده و در حال بررسی هستیم و باید مقدمات این مسئله پیش از آن اجرا شود.

آموزش جدا کردن پوست بادمجان کبابی + فیلم

بر اساس این گزارش بعد از آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت سال ۱۳۹۹  نماد شرکت‌های استانی سهام عدالت از حدود تیر ماه همان سال در بورس بازگشایی شدند و اولین شرکت سرمایه‌گذاری استانی مربوط به استان خراسان جنوبی بود که با نماد «وسخراج» وارد بورس شد و بعد از آن نماد سایر شرکت‌های استانی وارد شدند و در ابتدا ۳۰ درصد از سهام عدالت قابل فروش شد، اما از عید غدیر همان سال ۳۰ درصد دوم هم قابل خرید و فروش شد، اما از طرفی چون سهامداران عدالت از افراد غیرحرفه‌ای بودند وارد بورس شده و نیاز به فروش آن داشتند، با وجود ارزندگی سهام عدالت و پرتفوی متنوع آن، اقدام به فروش کردند. در نتیجه منجر به ریزش بازار شد، به‌گونه‌ای که ارزش سهام عدالت استانی به زیر ارزش اسمی روز آن موسوم به NAV رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر