فر کردن مژه | روش فر کردن مژه در خانه

بدون فرمژه، مژه هات رو حالت بده + روش

در این مطلب فرکردن مژه‌ ها بدون‌ احتیاج به فرمژه و با وسایل در دسترس در خانه به شما آموزش‌ می‌دهیم.

فر کردن مژه
ویکی گردی:

 فرکردن مژه‌ ها یکی از شیوه های آرایش‌ چشم خواهد بود که برای زن هایی که مژه‌های بلندی‌ ندارند یا مژه‌های آنها صاف‌ یا به سوی پایین‌ خواهد بود پیشنهاد می گردد . بی‌تردید روش های متفاوتی برای فرکردن مژه‌ ها وجود خواهد داشت و اصلی‌ترین آن بکارگیری از فرمژه خواهد بود که می‌تواند برای بعضی‌ها ترس‌آور باشد‌ اگرچه درصورتی‌که راه صحیح بکارگیری از آن را ندانید امکان‌پذیر خواهد بود به مژه‌های خویش صدمه برسانید . در این مطلب فرکردن مژه‌ ها بدون‌ احتیاج به فرمژه و با وسایل در دسترس در خانه به شما آموزش‌ می‌دهیم .

فرکردن مژه‌ها با قاشق

۱ – یک قاشق فلزی بردارید و آن را گرم نمائید :

یک لیوان‌ یا ظرف را با آب گرم پر نمائید و یک قاشق فلزی را به مقدار سه تا پنج دقیقه درون آن بگذارید تا به صورت کامل گرم گردد . برای این عمل از قاشق بسیار درشت بکارگیری نکنید زیرا نگهداشتن آن جلوی چشم کار‌ ساده‌ای نخواهد بود و فر‌هایی‌ که با آن خلق می گردد آنقدر قشنگ نمی گردد . یک قاشق چای خوری در سایز چشم شما برای این عمل خوب خواهد بود .

تکنیک های درشت کردن چشم با آرایش + فیلم آموزشی

۲ – قاشق را بالای مژه‌ها بگذارید :

قاشق را از آب در بیاورید و با حوله خشک نمائید .قاشق را به شکل عمودی بالای چشم بگذارید به صورتی که کناره تحتانی قاشق روی حاشیه خط مژه شما قرار بگیرد و بخش برآمده قاشق به سوی خارج باشد‌ . پیش از این عمل دمای قاشق را آزمایش نمائید تا خاطرجمع شوید دست یا چشمتان را نمی‌سوزاند .

۳ – با دست خودتان مژه‌ها را به سوی قاشق فشار‌ دهید :

با یک انگشت خویش مژه‌ها را به طرف قاشق فشار‌ دهید و ده ثانیه‌ نگه دارید تا در ارتباط با بخش انحنادار آن فرم بگیرند . این قاشق مانند یک فرکننده مو اقدام می نماید و مژه‌ها را وضعیت می‌دهد .

۴ – با ریمل وضعیت مژه‌ها را ثابت‌سازی نمائید :

پس از آن که مژه‌ها وضعیت مقصود شما را گرفتند از یک ریمل بلندکننده بکارگیری بکنید تا خاطرجمع شوید وضعیت مژه‌ها پایدار برجای خواهد ماند . اضافات ریمل را پیش از خشک گشتن آن با یک برس ویژه مژه بردارید .

اینجوری رژگونه بزن جذاب شو | فیلم آموزشی رژگونه زدن

فرکردن مژه‌ها با مسواک

یک مسواک را در آب داغ گرم کرده و خشک کنید:

شیر آب گرم را باز کنید تا به داغ‌ترین حد خود برسد. سپس یک مسواک کهنه اما تمیز را که استفاده نشده است زیر آب بگیرید تا موهای برس آن گرم شود. مسواک را تکان دهید تا اضافات آب آن گرفته شود سپس روی یک حولهتمیز آن را فشار دهید تا خشک شود.

با این مسواک مژه‌ها را به سمت بالا شانه کنید:

در حالی که مسواک هنوز گرم است با آن به آرامی مژه‌ها را شانه کنید و و قتی به نوک مژه‌ها رسیدید ده ثانیه آن را به سمت مژه‌ها فشار داده و نگه دارید تا مطمئن شوید مژه‌ها به خوبی حالت می‌گیرند. اگر نتیجه چندان راضی کننده نبود مسواک را مجددا گرم کنید و این کار را تکرار کنید.

ریمل بزنید: مانند آن چه که در روش‌های قبل گفته شد با ریمل زدن حالت مژه‌ها را تثبیت کنید.

فرکردن مژه ها با ریمل و انگشت

چند لایه ریمل بزنید:

در این روش کار را با ریمل زدن شروع می‌کنید. اما بهتر است از ریمل ضدآب استفاده کنید چون ریمل‌های ضدآب بهتر می‌توانند حالت مژه‌ها را حفظ کنند. ریمل را بردارید و دو تا سه لایه نازک از آن را روی مژه‌ها بزنید تا مژه‌های شما در بلندترین و پرپشت‌ترین حالت خود قرار بگیرند.

 مدل چشمتو بگو، تا بهت بگم چه آرایشی بهت میاد

انگشتانتان را به هم بمالید تا گرم شوند:

حال برای فرکردن مژه‌ها باید آن‌ها را گرم کنید. انگشت شست و اشاره خود را چندین بار به هم بمالید تا گرم شوند.

با انگشت مژه‌ها را به سمت عقب حالت دهید:

حال چشانتان را ببندید و با نوک انگشتانتان که گرم هستند مژه‌ها را به سمت پلک خود فشار دهید تا به ابروها برسند و آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نگه دارید. اگر نتیجه راضی کننده نبود مجددا انگشتان خود را گرم کنید و این مراحل را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۸ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر