قهوه | مضرات قهوه

بلایی که نخوردن قهوه سر موهایتان می آورد! + توضیحات

در این بخش قصد داریم به شما توضیح دهیم که اگر قهوه را ترک کنید، چه اتفاقی برای موهایتان می‌افتد؟

قهوه
ویکی گردی:

قهوه معمولاً چیزی بیشتر از سرحالی و کم خوابی برای ما ایجاد می‌کند اما هرگز نباید در مصرف قهوه زیاده‌روی کرد. در این قسمت قصد داریم به شما توضیح دهیم که اگر قهوه را ترک کنید، چه اتفاقی برای موهایتان می‌افتد؟

کاهش سرعت رشد مو

اگر می‌خواهید که موهای تان سریع تر رشد کند، با نوشیدن یک فنجان قهوه در طول روز می‌توانید تار موی بلند تری داشته باشید. کافئین موجود در قهوه هورمونی که باعث ریزش مو است را از بین می‌برد. در نتیجه به سلول های مو کمک می‌کند تا ترکیبات ارگانیک بیشتری را تولید کنند و آن ها را در فاز فعال رشد مو قرار می‌دهد.

رفع وزی و پرپشت کردن مو ها در یک هفته! + فیلم

کاهش درخشندگی موها

وقتی که از سرم و نرم کننده برای موهای خود استفاده می‌کنید، به آنها جان تازه می‌دهید و نتایج آن را در کوتاه مدت مشاهده خواهید کرد اما قهوه جدا از فواید زیادی که برای سلامت بدن دارد، باعث می‌شود تا موهای زبر دوباره جان تازه بگیرند زیرا کافئین جریان خون را افزایش می‌دهد، مواد مغذی را به ریشه مو رسانده و باعث می‌شود تار موی شما درخشان‌تر به نظر برسد.

شکننده شدن موها

قهوه علاوه بر این که روحیه‌تان را سرحال می‌کند، باعث تقویت داخل موها هم می‌شود، جریان خون را در آن افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث می‌شود که فولیکول های مو ضعیف نشوند، ریزش مو نداشته باشید و موهای نرم‌تر و قوی‌تری به شما تحویل می‌دهد.

حجم کمتر موها

بیشتر محصولات مو حاوی کافئین هستند که موهای شما را پرپشت نشان می‌دهند و باعث می‌شوند که مواد تقویت کننده راحت‌تر خودشان را به فولیکول‌های مو برسانند. کافئین جریان خون را بهبود می‌بخشد و باعث ضخیم‌تر شدن و پرپشت شدن موها خواهد شد.

بزرگ ترین اشتباهات خانم های ایرانی هنگام برداشتن ابرو + نکات

سخت‌تر جمع کردن موها

بافت مو اساساً از طریق ژنتیک تعیین می‌شود اما عادات خوردن و نوشیدن هم تاثیر مستقیمی روی کیفیت مو دارد. کافئین جدا از این که موهای شما را تقویت و براق می‌کند، به شما کمک می‌کند تا موهای یکدست‌تری داشته باشید، زیرا ویتامین ها و مواد مغذی را به ریشه مو می‌رساند و باعث نرم‌تر شدن موها شده اما نخوردنش، رسیدگی به موها و جمع و جور کردنشان را سخت می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر

  • علیرضا

    سلام خیلی برنامه خوبی است جهت اطلاع رسانی

  • ناشناس

    درود/ته مقاله یانوشته اخرخبری که داری می‌خوانی معلوم نیست که تمام شده یابه بهانه تمام نشدن داری تبلیغات خودتون رونشان میدین/بااین وضع مقاله هایی رومیخوانیم که زودتر خبرروبه پایانش معلوم باشه

  • فرهاد

    درکشور عمان هرزوجی که تازه عروسی میکنند یک قطعه زمین مسکونی رایگان بهشون هدیه میدن ما همه اش میگن وام وام چه مشکلی رو حل میکنه برا عده خاصی خوبه نه افراد کم درآمد و طبقه ضعیف ثبت نام مسکن هم اونایی که چند تا خانه دارن هم ثبت نام میکنن مثل یارانه که کسانی که بسیار ثروتمند هم اون چند تومن یاران با ذوق و شوق میگیرن بعدش هم هی دم از دین دیانت میزنند وام فرزند آوری چه مشکلی حل میکنه طرف حاضر به ازدواج نیست نامید شده سن ازدواج به ۵۰و ۶۰سال رسیده ازبس دیر ازدواج میکنن بچه دار هم نمیشن