کالابرگ | کالابرگ گوشت | کالابرگ مرغ

یارانه بگیران خبر خوش رسید | منتظر کالابرگ گوشت و مرغ باشیم؟

یکی از اقداماتی که می‌توانند خدمتی بزرگ به مصرف کنندگان باشد توزیع کالابرگ الکترونیکی است و می‌تواند راه نجات بازار گوشت مرغ باشد.

کالابرگ
ویکی گردی:

اجرای طرح کالابرگ از بهمن ماه سال گذشته در برخی استان های کشور به شکل آزمایشی آغاز شد اما به مرور در اسفندماه به کل کشور به ویژه استان تهران تعمیم داده شد. بحث  کالابرگ الکترونیک و یا کوپن در سال‌های اخیر بارها در جریان اصلاح یارانه‌های پنهان و یا حمایت از مردم جهت تامین کالاهای اساسی مطرح شده اما هیچ گاه به نتیجه نرسیده است.​مردم می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های موجود ۱۰ قلم کالای اساسی پیش‌بینی شده در این طرح کالابرگ به ارزش ۵۳۰ هزار تومان را خریداری کنند.

رئیس کمیته دامپروری کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: یکی از اقداماتی که می‌توانند خدمتی بزرگ به مصرف کنندگان باشد توزیع کالابرگ الکترونیکی است و می‌تواند راه نجات بازار گوشت مرغ باشد.

راه های کاربردی دفع مورچه ها از منزل

احد آزادی خواه عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت و کمبود گوشت مرغ در بازار، گفت:  موضوع مرغ اخیرا به یک چالش تبدیل شده دارای سه سرفصل آنالیز قیمت، حمایت دولت و تنظیم بازار است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به همان میزان که موظف هستیم از حقوق مصرف کنندگان حمایت داشته باشیم باید شرایط تولید و ایجاد انگیزه برای تولید کنندگان را نیز فراهم کنیم، ادامه داد: به دلیل تحمل زیان سنگین از سوی مرغداران طی دوره های گذشته امروز انگیزه تولید آنها کاهش پیدا کرده و باید این زیان آنها در قالب تسهیلات ارزان قیمت و یا یارانه جبران شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در شرایطی که هزینه بیمه و دستمزد کارگران افزایش پیدا کرده و نهاده‌های دامی با نرخ ارز آزاد در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد باید قیمت گوشت مرغ نیز با تناسبی معقول افزایش پیدا کند و این واقعیت را نمی‌توان کتمان کرد، عنوان کرد: برای پیشگیری از افزایش نا متعارف قیمت گوشت مرغ در بازار دولت باید یارانه‌ها و مشوق‌هایی را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد.

وی با بیان اینکه یکی از اقداماتی که می‌توانند خدمتی بزرگ به مصرف کنندگان باشد توزیع کالابرگ الکترونیکی است و می‌تواند راه نجات بازار گوشت و مرغ باشد ادامه داد: در حال حاضر جوجه ریزی در واحدهای مرغداری کاهش پیدا کرده و این موضوع نشان دهنده کاهش قدرت خرید مردم است . با توزیع کالابرگ الکترونیکی گوشت مرغ در اختیار دهک‌های پایین قرار می‌گیرد و تولیدکننده نیز آسیب نمی‌بیند.

آزادی خواه با تاکید بر اینکه به منظور تنظیم بازار گوشت مرغ درحال‌حاضر شرکت‌هایی مانند پشتیبانی امور دام ورود کنند و با توزیع گوشت مرغ از محل ذخایر استراتژیک مانع از بروز کمبود در بازار شوند، عنوان کرد: در مقاطعی از سال که مرغ روی دست مرغداران باقی می‌ماند باید شرکت پشتیبانی امور دام محصول مازاد نیاز بازار را خریداری کند و در چنین شرایطی در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

کد بانوهای حرفه ای هویج رو چجوری فریز میکنن؟ + روش

رئیس کمیته دامپروری کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد:  با لحاظ سه متغیر آنالیز قیمت، حمایت دولت و تنظیم بازار در طول سال با چالش در زمینه تامین گوشت مرغ مواجه نمی‌شویم.

وی با بیان اینکه در کمیسین کشاورزی و کمیته دامپروری، نشست‌هایی در خصوص گوشت مرغ نشست‌هایی را با حضور مسئولین مربوطه برگزار کردیم، گفت: وزارت جهاد کشاورزی، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه، گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه تامین گوشت مرغ مسئولیت دارند. برخی از تعارض و اختلاف سلیقه‌ها باعث شد تا شاهد مشکلات در بازار گوشت مرغ باشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه راه حل عبور از مشکلات حوزه تولید و تامین گوشت این است که از تولید کنندگان حمایت کنیم و در کنار آن کالابرگ الکترونیکی نیز توزیع شود، عنوان کرد: بهانه دولت برای عدم توزیع کالابرگ الکترونیک فراهم نبودن زیرساخت است اما مشخص نیست چه زمانی این زیرساخت‌ها آماده می‌شود./خانه ملت

دولت باید علاوه بر یارانه نقدی،به مردم کالابرگ بدهد تا تامین حداقل نیازهای سفره این اقشار، آسیب نبیند‌.

حمید فرداد افزود: برای افرادی که از این سامانه استفاده کرده اند پیامکی حاوی اطلاعات هزینه کرد اعتبار و میزان واریز یارانه ارسال شده است.

وی ادامه داد: افراد در صورتی که سوالی دارند می توانند با شماره ۹۶۸۶۱۴۰۰-۰۲۱ مرکز تماس شبکه ملی اعتبار تماس برقرار کنند.

سید صولت مرتضوی درباره آخرین وضعیت ارائه کالابرگ‌های الکترونیکی گفت: تقریبا سامانه کالابرگ در سراسر کشور راه‌اندازی شده است چیزی حدود ۵۰ هزار فروشگاه؛ چه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و چه غیرزنجیره‌ای تا این لحظه به این سامانه متصل شده‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: همان‌طور که از قبل گفته شد مردم عزیز می‌توانند به صورت اعتباری تقریبا حدود یک ماه قبل از واریز یارانه نقدی‌شان خرید اعتباری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم جدیدی هنوز در رابطه با شیوه‌ها و بسته‌های جدید اتخاذ نشده است.

مرتضوی درخصوص وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با توجه به انتقادهای صورت گرفته به مصوبه شورای عالی کار عنوان کرد: افزایش حقوق‌ها در شورای عالی کار مصوب شده و احکام‌شان در حال صادر شدن است.

معاونت رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یارانه فروردین سال‌جاری به حساب سرپرستان خانوار واریز و اعتبار خرید کالابرگ الکترونیک شارژ شد و یارانه‌بگیران می‌توانند از اعتبار یارانه ماه بعد در قالب کالابرگ الکترونیک، اقلام اساسی مورد نیاز خود را خرید کنند.

 بر اساس این اطلاعیه مبلغ پرداخت یارانه برای دهک‌های اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و دهک‌های چهارم تا نهم ۳۰۰ هزار تومان است.

جزئیات واگذاری زمین به خانواده‌های دارای ۳ فرزند اعلام شد

چنانچه سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیک استفاده نکرده باشند، رقم کامل یارانه برایشان قابل برداشت است و در صورت استفاده به‌ همان میزان از یارانه خانوار کسر شده و باقی‌مانده مبلغ به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

یارانه نقدی پرحاشیه

با واریز یارانه فروردین‌ماه، یارانه‌بگیران می‌توانند از اعتبار یارانه ماه بعد نیز در قالب کالابرگ الکترونیک، اقلام اساسی مورد نیاز خود را خرید کنند.

یادآور می‌شود طرح کالابرگ الکترونیک به صورت ملّی و در سراسر کشور اجرا می‌شود و در قالب این طرح بالغ بر ۳۵ هزار فروشگاه در تمام نقاط کشور به این سامانه متصل شده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • فاطمه فردوسی

    درود.عذرخواهی میکنم ماهنوز سورپراریزدیشب را نگرفتیم خیلی عالیه

  • بیکار

    هر چه جنس اشغال است با کالا برگ قابل برداشته است