پریود | اشتباهات رایج در دوران پریودی

8 اشتباه که هر ماه در زمان پریود انجام می دهید

شما چه عادت هایی در دوران پریود دارید؟ آیا از صحیح بودن این عادات اطمینان دارید؟

پریود
ویکی گردی:

خانم ها دوران پریود را در هر ماه تجربه می کنند و ممکن است برخی اشتباهات را انجام دهند که از آنها آگاه نباشند. در این مطلب اشتباهاتی که ممکن است در دوران پریود انجام دهید را بررسی کرده ایم و پیشنهاد می کنیم که حتما آنها را رعایت کنید تا دچار هیچ مشکلی در دوران پریود نشوید.

 اشتباه اول در دوره پریود:

استفاده از نواربهداشتی که با ابریشم مصنوعی یا پنبه سفید شده اغلب تامپون ها و پدها با ابریشم مصنوعی، پنبه یا ترکیبی از این دو درست می شوند. این پدها و تامپون های مرسوم می توانند حاوی عناصر آفت کش باقی مانده از فرایند سفید کنندگی، چسب هایی مانند متیل دی بروم گلوتارونیتریل methyldibromo glutaronitrile و دیوکسین dioxin باشند،ماده ای که باعث ایجاد اختلال در باروری و غدد درون ریزمی شود.

درمان درد قاعدگی با حرکات یوگا + فیلم آموزشی

اشتباه دوم در دوره پریود:

مصرف داروهای مسکن علیرغم اثری که این داروها در کاهش گرفتگی و درد قاعدگی دارند، داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن ( Advil, Midol, Motrin )، ناپروکسن (Aleve ) و استامینوفن (Tylenol ) می توانند بیشتر به ضررتان باشند تا به سودتان. بر اساس گزارش کتابخانه پزشکی ملی آمریکا، داروهای ضد التها غیر استروئیدی ( NSAIDs ) می توانند احتمال خطر حمله قلبی ناگهانی یا سکته مغزی بدون هشدار قبلی را افزایش دهند. همچنین می توانند باعث ایجاد حفره یا خونریزی در معده و روده و اختلال یا آسیب به باکتری های مفید روده تان شوند. استفاده مکرر از داروهای ضد درد می تواند منجر به ایجاد آسیب به کلیه ها و کبد شوند.

اشتباه سوم در دوره پریود:

نوار بهداشتی‌تان را به موقع عوض نمی‌کنید هر چه مدت زمان استفاده از پد یا تامپون طولانی تر باشد باکتری بیشتری رویشان رشد می کند. استفاده طولانی مدت از این دو محیطی مناسب برای رشد باکتری ها از جمله استافیلو کوکوس اورئوس (Staphylococcus aureus ) می شود که سمی آزاد می کند که می تواند منجر به ایجاد سندرم شوک سمی* Toxic shock syndrome شود. هر 4 تا 8 ساعت تامپون یا پد خود را عوض کنید. اگر به محافظ طولانی مدت تری نیاز دارید می توانید از فنجان قاعدگی به مدت 12 ساعت هم استفاده کنید سپس آن را شسته و مجددا مصرف نمایید. * سندرم شوک سمی Toxic shock syndrome:یک عارضه‌ی نادر اما مرگبار ناشی از عفونت‌های باکتریایی می‌باشد. این سندرم اکثراً ناشی از سم تولیدی از استافیلوکوکوس اورئوس می‌باشد. این سندرم در درجه اول با نواربهداشتی‌های فوق‌جاذب در ارتباط است.

اشتباه چهارم در زمان پریود:

از محصولات معطر استفاده می‌کنید (هیچ کس نمی خواهد بوی ناخوشایند داشته باشد، ولی باید از محصولات معطر اجتناب کنید، ممکن است باعث تحریک بدن شده و منجر به عفونت مخمری یا باکتریایی یا نفوذ مواد شیمیایی مضر شوند. این محصولات سرشار از مواد شیمیایی مصنوعی مانند فتالات phthalates، پارابن phthalates و مواد شیمیایی عامل سرطان مثل هیدروکسی آنیزول بوتیل (butylated hydroxyanisole ) هستند. وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا اعلام کرده است که زنان نباید از محصولات زنانه معطر از جمله پد، تامپون، یا اسپری استفاده کنند.)

اشتباه پنجم در زمان پریود:

استفاده از دوش واژینال(با وجودی که استفاده از دوش واژینال douching برای مدتی کوتاه بوی بد قاعدگی را از بین می برد ولی ممکن است مشکلات بدتری ایجاد کنید. پزشکان می گویند به دلایل متعدد نباید از دوش واژینال استفاده کرد. استفاده از دوش واژینال با عفونت های باکتریایی و مخمری ، سخت باردار شدن، عفونت واژینال و عفونت های منتقله از راه جنسی مرتبط است. دوش های تجاری حاوی عطرهای ناشناخته شیمیایی، پارابن و رنگ هایی هستند که می تواند منجر به خارش آلرژیک یا اختلال در غدد درون ریز شوند.این محصولات PH طبیعی واژن را به هم زده و برخی از باکتری های مفیدی که از ایجاد عفونت پیشگیری می کنند را از بین می برد.)

زمان پریودیت رو خودت انتخاب کن + روش

اشتباه ششم در زمان پریود:

به اندازه کافی نمی‌خوابید(زمانی که در معرض گرفتگی، بی حوصلگی و بی خوابی هورمونی قرار بگیرید، خوابیدن کار سختی می شود ولی زمانی که پریود هستید، خواب کافی اهمیت ویژه ای پیدا می کند. به گفته فرمبرگ، " بدون خواب کافی بدن تحت فشار و التهاب قرار می گیرد که منجر به تشدید عوارض سندرم پیش از قاعدگی و گرفتگی خواهد شد.خواب و داشتن استراحت کافی باعث می شود بدنتان خودش را ترمیم کرده و سیستم ایمنی بهبود پیدا کند. از این رو 7-8 ساعت خواب کافی داشتن در دوره قاعدگی اهمیت بالایی دارد.

اشتباه هفتم در زمان پریود:

ورزش روزانه‌تان را متوقف می‌کنید( دانشکده پزشکی مریلند پیشنهاد می کند که حداقل 5 روز در هفته به مدت نیم ساعت ورزش کنید حتی اگر پریود هستید)

اشتباه هشتم در زمان پریود:

نوشیدن قهوه(کمبود خواب، خستگی، سردرد احتمالا انگیزه ای عالی برای نوشیدن قهوه است. ولی کافئین می تواند باعث از دست دادن آب بدن شده و علایم شما به خصوص سردردتان را بدتر کند.حذف چای و قهوه در دوران قاعدگی می تواند به کاهش تنش، بی خوابی و اضطراب شما کمک کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر