وایتکس | فواید وایتکس

وایتکس و جلوگیری از پیری پوست! | تاثیرات مواد شویده بر جوانی پوست + توضیحات

شوینده‌ها و سفید کننده‌های خانگی می‌توانند پوستی که دچار آفتاب سوختگی شده یا در اثر رادیوتراپی برای درمان سرطان آسیب دیده، را ترمیم کرده و حتی سیر پیری را معکوس کنند

وایتکس
ویکی گردی:

دانشمندان ادعا می‌کنند که وایتکس شوینده‌ها و سفید کننده‌های خانگی می‌توانند پوستی را که دچار آفتاب سوختگی شده یا در اثر رادیوتراپی برای درمان سرطان آسیب دیده، ترمیم کرده و حتی سیر پیری را معکوس کنند. آزمایش بر روی وایتکس و سفید کننده‌های رقیق شده نشان می‌دهد که پوست با افزایش تکثیر سلولی، ضخیم‌تر شده، جوان‌تر به نظر می‌رسد و از حالت پیر و شکننده خارج می‌شود.در ادامه فواید وایتکس برای پوست را بخوانید

متخصصین پوست با تحقیق بر روی موش‌ها به این باور رسیده‌اند که یک پاک کننده معمولی حتی می‌تواند اثرات جانبی درمان با پرتو درمانی را کاهش داده، و اوضاع پوستی بیماران سرطانی تحت درمان را بهبود بخشد.

اصلی ترین علت پژمرده شدن گیاهان آپارتمانی + راه حل

این دانشمندان دریافته‌اند که این اتفاق با ممانعت از فرایند خودتخریبی که سبب التهاب سلول‌‌های پوستی است، رخ می‌دهد. محلول شوینده، نشانه‌های پیر شدگی موقت و آفتاب سوختگی ناشی از پرتودرمانی تهاجمی را هم معکوس می‌کند.

محققان می‌گویند که این روش در عین حال که ارزان است و اثرات جانبی هم ندارد، می‌تواند در انواع متنوعی از درمان‌ها همانند معالجه زخم‌های ناشی از دیابت نیز استفاده شود.

دانشمندان مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد کالیفرنیا، از آن رو مزایای بهداشتی بالقوه شوینده‌های سفید کننده را بررسی کردند که معمولا برای درمان مشکلات پوستی همانند اگزما استفاده می‌شود.

دکتر توماس لیونگ، متخصص پوست می‌گوید: «در ابتدا تصور می شد که شاید مواد شوینده نوعی کارکرد میکروب کش داشته باشند، و باکتری‌ها و ویروس‌های پوست را بکشند. اما غلظت‌های مورد استفاده در بیمارستان آن قدر زیاد نبودند که بتوان این را تنها دلیل این امر دانست، در نتیجه فکر کردیم که شاید واقعیت امر چیز دیگری باشد».

اختلالات پوستی مانند اگزما و التهاب‌های ناشی از تابش، منجر به التهاب پوست می‌شوند که خود، زمانی اتفاق می‌افتد که سلول‌های ایمنی در ناحیه آسیب دیده پوست جمع می‌شوند تا از آن در برابر عفونت محافظت کند. ولی حضور همه سلول‌های ایمنی در پوست، اگر از کنترل خارج شود، خود می‌تواند تخریب کننده پوست باشد.

گمان دکتر لیونگ این بود که شاید این شوینده‌های رقیق شده، نقشی در جلوگیری از این فرایند خود تخریبی داشته باشند.

مرغ رو بدون روغن درست کن + نکات

دکتر سوونگ کیم، استاد زیست شناسی تکاملی، می‌گوید: «دکتر لیونگ، احساس خود را که اثر ضد میکروبی، شاید همه ماجرا نباشد، جدی گرفت. و کار او با این مولکول‌های کوچک چند کاره، مکانیسم‌های جدیدی را برای هدف‌گیری مسیرهای التهابی نشان داده است. همچنین کاربردهای احتمالی جدید درمانی نیز برای آن تعیین کرده است».

اعضای گروه بر روی مولکولی به نام «عامل هسته‌ای بهبود دهنده نور کاپای سلول‌های فعال شده B» یا NF-kb متمرکز شدند که می‌دانستند التهاب را کنترل می‌کند. وقتی این سلول فعال می‌شود، با دی‌ان‌ای سلول‌های پوست پیوند برقرار می‌کند تا چگونگی رفتار ژن‌ها را کنترل کند.

آنها قبل از درمان سلول‌های پوست انسان با یک ماده شیمیایی برای هدف گیری کردن فرایندهای NF-kb، سلول‌ها را با ماده شوینده‌ای که تا 0.005 درصد رقیق شده بود به مدت یک ساعت مخلوط کردند.

نتایج نشان دادند که محلول شوینده از فعالیت دو ژنی که بوسیله این فرایند تعدیل شده‌ بودند، جلوگیری کردند، اما این قابل بازگشت بود.

دکتر لیونگ می‌گوید: «ما دریافتیم که محلول شوینده، یک فعال کننده را که برای ورود NF-kb به هسته سلول ضروری است، اکسید کرده و مانع از عملکرد آن می‌شود، و در واقع جلوی اثر NF-kb را می‌گیرد».

گروه، آزمایش‌های بیشتری انجام دادند تا ببینند بیماران سرطانی که پرتو درمانی می‌شوند چطور می‌توانند از حمام مواد شویند سود ببرند.

آزمایش‌ها بر روی موش نشان دادند که حمام‌های 30 دقیقه‌‌ای در روز اثر تخریبی کمتری دارد، این نوع حمام شفادهنگی بهتر و سریع‌تری در رشد موها نسبت به حمام کردن این حیوانات با آب خالی داشت.

در آزمایش دیگر، آنها اثر مواد شوینده بر پوست پیرترین موش آزمایشگاه را آزمایش کردند.

دکتر لیونگ می‌گوید: «چندین پژوهش نشان از ارتباط افزایش فعالیت NF-kb با افزایش سن داشته‌اند.ما دریافته‌ایم که اگر با قرار دادن موش‌ها در حمام مواد شوینده، جلوی فعالیت NF-kb را در موش‌های پیرتر آزمایشگاه بگیریم، پوست آنها کم کم جوان‌تر از قبل به نظر می‌رسد، و با افزایش تکثیر سلولی از حالت پیر و شکننده در آمده و کلفت می‌شود».

خودت تو خونه موهاتو رنگساژ کن + نحوه استفاد

اما تاثیر حمام‌های منظم با مواد شوینده بر جوانی پوست، دائمی نیست و کم کم از بین می‌رود.

حال دکتر لیونگ و همکارانش، به امکان استفاده از شوینده‌ها برای درمان زخم‌های ناشی از دیابت فکر می‌کنند.

توجه به این نکته الزامی است که این تحقیقات هنوز در فاز آزمایشگاهی قرار دارند و هنوز دستورالعمل ایمنی برای استفاده خانگی از وایتکس جهت جوان ماندن پوست ارائه داده نشده است. به همین دلیل به هیچ وجه خودسرانه اقدام به استفاده از این روش نکنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر