حمام | اشتباهات حمام | حمام صبحگاهی

اشتباهی که نباید در حمام صبحگاهی مرتکب شوید

اشتباهاتی وجود دارد که افراد در حمام و دوش صبحگاهی نباید مرتکب شوند، این اشتباهات می تواند تهدیدی جدی پوست و حتی سلامت بدن شما باشد.

حمام
ویکی گردی:

عادات غلط حمام کردن ممکن است آسیب هایی به پوست وارد کند. همانطور که تصمیم می گیرید از چه شامپو و صابونی استفاده کنید، زمان، دما و مدت زمان حمام کردن نیز می تواند یک تصمیم کاملا شخصی باشد. اما کارشناسان توصیه های علمی مربوط به حمام صبحگاهی برای سلامتی شما ارائه می دهند که در این قسمت از بهداشت و سلامت ویکی گردی به آن ها اشاره خواهیم کرد.

نکته ای که خواهیم گفت به ظاهر بسیار ساده است اما تاثیرات بسیار مهمی دارد که می تواند سلامت و زیبایی پوستش ما را تهدید کند.

در این زمان ها هرگز حمام نکنید 

دمای آب نباید خیلی داغ باشد

اگرچه ممکن است دوش آب سرد یا ولرم در اول صبح ناخوشایند به نظر برسد، اما کارشناسان می گویند این کار به نفع شما است. آب بسیار داغ نه تنها پوست را خشک می کند، بلکه محافظ سطحی پوست که از اسید و چربی تشکیل شده است و در برابر باکتری ها از پوست محافظت می کند را از بین می برد. این لایه ی نامرئی نه تنها از پوست در برابر باکتری محافظت می کند، بلکه از خشکی بیش از حد، حساسیت و تحریک جلوگیری خواهد کرد بنابراین این لایه از اجزای اصلی پوست می باشد.

آب داغ چربی طبیعی پوست را از بین می برد و سریع تر به پوست آسیب می رساند. البته حتما لازم نیست آب سرد باشد؛ بلکه آب ولرم با گرمایی مطلوب نیز مناسب است. فقط در نظر بگیرید که آب نباید زیاد داغ باشد. یک دوش آب سرد می تواند شما را از خواب بیدار کند، گردش خون را بهبود بخشد، عضلات را شل کند و گرفتگی بعد از ورزش را رفع کند.

نباید خیلی طولانی دوش بگیرید

اگرچه ممکن است یک دوش طولانی در روز تعطیل لذت بخش باشد اما کارشناسان نسبت به این عمل هشدار می دهند. دوش گرفتن بیش از حد طولانی می تواند به پوست شما آسیب وارد کند. دوش بیشتر از پنج تا ده دقیقه مضر است. دوش های طولانی مدت موجب آسیب بیشتر مواد شوینده به پوست و مو خواهد شد بنابراین هرچه دوش کوتاه تر باشد، بهتر است.

فواید شگفت انگیز کیسه کشیدن در حمام

بخصوص اگر پوست حساسی دارید، طولانی زیر آب داغ نمانید

افراد با پوست های حساس یا کسانی که بیماری های پوستی دارند، در حمام بسیار مراقب باشند. مبتلایان به اگزما یا پسوریازیس باید وقت کمتری را زیر دوش بگذرانند. اگر به هر بیماری پوستی مبتلا هستید با دوش گرفتن طولانی مدت یا خیلی گرم این بیماری را تشدید خواهید کرد.

شامپو و صابون نامناسب انتخاب نکنید

اگر شامپو و صابون نامناسب انتخاب کنید، زمان و دمای دوش اهمیت خود را از دست می دهند. بعضی از صابون ها و ژل ها PH پوست را تغییر می دهند و آن را در شرایط نامناسب قرار خواهند داد. از روغن ها و ژل های مرطوب کننده استفاده کنید تا تعادل اسیدی پوست را حفظ کرده و در عین حال پوست را مرطوب و مغذی نگه دارد. اگر بیماری پوستی خاصی دارید با پزشک خود در مورد محصول مناسب صحبت کنید.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر