رفلاکس معده | درمان رفلاکس معده

درمان رفلاکس معده با خوردن این غذاها! | علائم و نشانه های رفلاکس معده چیست؟

رفلاکس معده و یا بازگشت اسید معده به مری مشکلی است در سیستم گوارش و روند هضم غذا. برای درمان سریع و راحت این مشکل دردناک تغییری در برنامه غذایی خود ایجاد کنید.

رفلاکس معده
ویکی گردی:

رفلاکس معده زمانی رخ می‌دهد که اسید و سایر محتویات درون معده از دریچه‌ پایینی مری به مری باز می‌گردند. دریچه پایین مری دریچه‌ای عضلانی به‌شکل حلقه است که در انتهای مری و ابتدای معده قرار دارد. با باز شدن این دریچه، غذای بلعیده‌شده از انتهای مری وارد معده می‌شود. پس از ورود غذا به معده، این دریچه بسته می‌شود تا از بازگشت غذا به درون مری جلوگیری کند. زمانی‌ که این دریچه ضعیف شده یا آسیب دیده باشد ممکن است به‌درستی عمل نکند. همین موضوع باعث رفلاکس معده می‌شود. درادامه با خوردنی هایی که رفلاکس معده را فوری درمان می کنند آشنا شوید.

غذاهایی که می تواند به طور موثر به مبارزه با رفلاکس اسیدها کمک کنند.

اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که می خواهید از مشکلات خود به سرعت خلاص شوید ، ما به شما غذاهایی معرفی می کنیم که بهترین در نوع خود می باشند.

خوردن این میوه از بی خوابی نجاتت میده!

آیا شما تاکنون احساس سوزش را درمعده تان تجربه کرده اید؟ آیا شما نفخ را تجربه کرده اید؟

پس اگر جواب شما به این دو سوال مثبت است ، غذاهایی هستند که بطور طبیعی می توانند رفلکس اسید را کاهش دهند.

اگر شما طی عوامل و دلایل خاصی از غذاهای آماده بیرون استفاده می کنید و یا عادت به خوردن غذاهای ناسالم دارید ، حتما ورم یا التهاب معده و یا اغلب بازگشت اسید به مری را تجربه کرده اید

رفلاکس معده چیست

رفلکس اسید نشانه ای از التهاب معده می باشد ، آن وضعیتی است که اسید های بیشتری یا اضافی در معده تولید می شود که باعث نفخ ، درد ، سوزش و التهاب می شوند.

و اگر به موقع درمان نشوند می توانند تبدیل به بیماری های مزمن رفلکس اسیدی یا رفلکس معده به مری شوند.

عوامل اصلی و مهم ایجاد و تشدید رفلاکس معده  عبارتند از :

رژیم های ناسالم ، خوردن غذاهای تند یا غذاهای چرب ، بارداری و اختلالات گوارشی و ... می باشند.

علائم و نشانه های رفلاکس معده 

برخی از علائم شایع مرتبط با رفلکس اسید احساس سوزش در شکم و قفسه سینه و احساس درد در شکم و قفسه سینه ، آروغ زدن ، استفراغ ، تهوع ، تلخ شدن دهان ، التهاب معده و گلو درد و ... می باشند.

مواد غذایی و خوراکی های ضد ریفلاکس معده 

زنجبیل : همانطور که می دانید زنجبیل فواید بسیار زیادی دارد و برای بدن بسیار مفید است و به سلامت آن کمک به سزایی می کند ، زنجبیل دارای آنزیم های خاصی است و می توانند در خنثی سازی رفلکس اسید معده کمک به سزایی کند و می توانند رفلکس اسید معده را درمان کند

موز : موز میوه ی است که می توان از آن به عنوان خنک کننده معده نام برد چرا که PH بالایی دارد و می تواند در کاهش تولید اسید معده موثر باشد.

ماست : ماست داری پرو بیوتیک می باشد و می تواند معده را با لایه ای از باکتری ها بی خطر و سالم بپوشانه که نتیجه این عمل کاهش رفلکس اسید معده است و نمی گذارد که معده اسید تولید کند.

خربزه: میوه ای است که بهترین خنک کننده معده محسوب می شود که می تواند مانع تولید مایعات اضافی دستگاه گوارش شود که نتیجه این عمل این است که رفلکس اسید کاهش می یابد و التهاب معده نیز درمان می شود.

سبزیجات : سبزیجات دیگر مواد غذایی سالمی هستند که بسیار قلیایی می باشند به این معنی که می توانند تولید اسیده معده را بطور موثر خنثی نمایند.

بلغور جو دوسر : بلغور جو دو سر یک دانه سالم به شمار می آید و می تواند دیواره معده را بالایه ی از ژلاتین بپوشانند که در نتیجه این عمل فعالیت های اسیدی کاهش می یابد

آدامس : جویدن آدامس می تواند باعث افزایش تولید بزاق دهان شود که در پی این عمل براق دهان می تواند تولید اسید معده را خنثی و درمان کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۳ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر

 • محدثه‌جان

  راهنمایی‌خوبی‌بود

 • ناشناس

  از محبت خارها گل میشود.تشکر از اطلاعات پذشکی وگیاهی وغیره

 • ناشناس

  آموزنده بود و پرمحتوا

 • ناشناس

  عالی بود....از نبات داغ واسه درددل استفاده کنید جواب گرفتم نبات توی ظرف بزارید باز شه ورنگش تیره بشه ابجوش بریزید میل کنید