عینک | انتخاب عینک

به فرم صورت من چه عینکی میاد؟ | راهنمای انتخاب عینک با توجه به فرم صورت

ما در این مطلب شما را راهنمایی می‌کنیم که با تشخیص و شناخت فرم صورت خود بتوانید مناسب ترین فریم عینک را انتخاب کنید.

untitled
ویکی گردی:

برای انتخاب فریم عینک مناسب، باید فرم صورت خود را بشناسید و متناسب با رنگ پوست، مو و چشمان‌تان رنگ فریم عینک را مشخص کنید.فریم عینک متناسب با فرم صورت من کدام است؟ عینک از آن دسته اکسسوری هاییست که می‌تواند ظاهر استایل شما را کاملا تغییر دهد و یک استایل معمولی را به استایلی شیک و خاص تبدیل کند و یا برعکس ظاهر استایل شما را خراب کند. به همین دلیل انتخاب عینک متناسب با فرم صورت از اهمیت زیادی برخوردار است.

اگر به دنبال یک راه راحت و کم هزینه برای داشتن استایلی زیبا هستید؛ با انتخاب عینک مناسب فرم صورتتان می‌توانید این کار را انجام دهید. ما در این مطلب از ویکی گردی  شما را راهنمایی می‌کنیم که با تشخیص و شناخت فرم صورت خود بتوانید مناسب ترین فریم عینک را انتخاب کنید.

نکات طلایی خرید کابل شارژر موبایل که حتما باید بدونی! + فیلم

به فرم صورت من چه عینکی میاد؟

در ابتدا شما را با انواع فرم‌های صورت و ویژگی‌های آن‌های آشنا می‌کنیم و در ادامه عینک مناسب هر فرم صورت را به شما معرفی می‌کنیم همچنین یک راه سریع و راحت برای تشخیص فرم صورت به شما پیشنهاد می‌دهیم .

 

پالت-رنگ-خانگی

انواع فرم صورت و عینک متناسب با آن

در ابتدای مقاله از اهمیت انتخاب فریم عینک متناسب با فرم صورت به شما گفتیم اکنون در ادامه می‌خواهیم درباره‌ی فرم‌های مختلف صورت و عینک متناسب با هر فرم با شما صحبت کنیم.

عینک

به طور کلی انواع فرم صورت به هفت دسته تقسیم می‌شود که به شرح زیر است:

فرم صورت بیضی

در میان انواع فرم صورت، فرم صورت بیضی ایده‌آل‌ترین فرم صورت است زیرا اجزای چهره‌ی افرادی که این فرم صورت را دارند با تناسب در کنار هم قرار گرفته‌اند.

ترفند فوق العاده و کاربردی پارک دوبل با کمک آینه بغل + فیلم

افرادی با فرم صورت بیضی گونه‌‌های کشیده و اغلب استخوانی،چانه‌ی کوچک،فک منحنی و پیشانی پهن دارند.

شلوار+عید

فریم عینک متناسب با فرم صورت بیضی

تناسب زیبایی که بین اجزای چهره افرادی با فرم صورت بیضی وجود دارد؛ باعث شده که اکثر فریم‌ها بر روی صورت این افراد زیبا باشد به‌همین دلیل می‌توان گفت این افراد محدودیتی برای انتخاب فریم عینک خود ندارند.

تنها فریم عینکی که ممکن است بر روی صورت تعداد کمی از افراد با فرم صورت بیضی خوب ننشیند عینک‌هایی با فریم‌های خیلی نازک است.

اگر فرم صورت شما بیضی است و انتخاب فریم عینک برای شما دشوار است ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ عینک‌های بزرگ و پهن تر از عرض صورتتان مانند عینک‌های مستطیلی بزرگ بروید. این مدل عینک‌ها تناسب میان اجزای صورت شما را به زیبایی نشان می‌دهند.

ازافراد مشهور با فرم صورت بیضی می‌توان بلا حدید مدل معروف آمریکایی را نام برد که اغلب از عینک‌های کشیده استفاده می‌کند.

بزرگ ترین اشتباهات خانم های ایرانی هنگام برداشتن ابرو + نکات

فرم صورت دایره ای (گرد)

افرادی با فرم صورت دایره‌ای طول و عرض صورتشان تقریبا با یکدیگر برابراست.

این افراد پیشانی بلند،چانه ی گرد و اغلب گونه های پر وبرجسته ای دارند.

فرم عینک متناسب با فرم صورت دایره ای

افرادی که فرم صورت دایره‌ای دارند بهتر است برای ایجاد تعادل و تناسب میان اجزای صورتشان از عینک‎هایی که صورت آن‌ها را گرد تر نشان می‌دهند اجتناب کنند و به سراغ فریم‌هایی که با فرم صورت آن‌ها در تضاد است بروند.

فریم‌های متناسب با فرم صورت این افراد عبارتند از:عینک‌هایی با فریم تیز و زاویه‌دار مانند عینک‌های چشم گربه‌ای،عینک‌هایی با فریم مستطیلی،عینک‌هایی با فریم‌های ظریف،عینک‌هایی با فریم‌های چند ضلعی و حتی فریم‌های تا به تا.

این افراد بهتر است از عینک‌هایی با فریم‌های دایره‌ای و یا بیضی استفاده نکند چون صورت آن‌ها را گردتر نشان می‌دهد.

از جمله افراد مشهور با فرم صورت دایره‌ای سلنا گومز خواننده مشهور است که گاهی از عینک‌هایی با فریم چشم گربه‌ای استفاده می‌کند.

تیغه چرخ گوشت رو مثل روز اول تیز کن! + روش

فرم صورت مستطیلی

افرادی که فرم صورت مستطیلی،صورت‌های کشیده و باریک دارند که طول صورتشان از عرض آن بیشتر است.

بینی بلند،گونه‌های برجسته و بلند،فک بزرگ و پهن واستخوانی از دیگر مشخصه‌های فرم صورت مستطیلی است.

فریم عینک متناسب با فرم صورت مستطیلی

افرادی با فرم صورت مستطیلی باید از عینک‌هایی که طول صورت آن ها را کمتر نشان می‌دهد استفاده کنند؛بنابراین عینک‌هایی با فریم‌های دایره‌ای و بیضی،عینک‌های نیم فریم و عینک‌هایی با فریم‌های پهن و بزرگ برای این نوع فرم صورت مناسب است.

بهتر است این افراد از عینک‌های باریک و مستطیلی استفاده نکنند.

از افراد مشهور با فرم صورت مستطیلی می‌توان به آدری هپبورن هنرپیشه معروف بریتانیایی هلندی اشاره کرد که اغلب از عینک‌های گرد و بزرگ استفاده می‌کرد.

فرم صورت قلبی شکل

افرادی با فرم صورت قلبی شکل پیشانی پهن وبزرگ،فک بلند مخروطی شکل ،گونه‌های بلند استخوانی و چانه‌ی کوچک دارند.

تمیز+کردن+شیشه (3)

عینک متناسب با فرم صورت قلبی شکل

اگر فرم صورت شما قلبی شکل است شما باید دنبال فریم عینکی باشید که تعادل را میان قسمت بالای صورت شما و قسمت پایین آن بوجود آورد.

به همین دلیل از انتخاب عینک‌هایی با فریم‌های بزرگ که باعث می‌شوند قسمت بالایی صورت پهن‌تر و قسمت پایینی صورت کوچک‌تر به نظر برسد اجتناب کنید.

تکنیک ساده و سریع پاک کردن برچسب شیشه + فیلم

فریم عینک مناسب صورت شما عینک‌هایی با فریم های نازک و یا عینک‌های بدون فریم و عینک‌هایی با فریم‌های رنگ روشن است؛عینک‌های چشم گربه‌ای و دایره‌ای نیز برای فرم صورت شما مناسب است.

از افراد معروف با این نوع فرم صورت اسکارلت جوهانسون بازیگر معروف آمریکایی است که معمولا از عینک‌های با فریم گرد استفاده می‌کند.

فرم صورت مثلثی

افرادی که فرم صورت مثلثی دارند دارای پیشانی کوچک و باریک و فک و چانه پهن و زاویه‌دار هستند.

 

عینک های متناسب برای فرم صورت مثلثی

افرادی با فرم صورت مثلثی برای ایجاد تعادل میان اجزای صورتشان بهتر است از عینک هایی با لبه های کشیده و تیز مانند عینک‌هایی با فریم چشم گربه‌ای،عینک‌هایی با فریم های مستطیلی و مربعی استفاده کنند.

هیلاری داف از جمله افراد معروف با این فرم صورت است که با استفاده از عینک‌هایی با فریم مربعی تناسب را میان اجزای صورتش ایجاد می‌کند.

 

فریز-سس-گوجه-فرنگی

 

دو نکته مهم در انتخاب فریم عینک متناسب با فرم صورت

یک. فریم عینکی که انتخاب می‌کنید باید تعادل را میان اجزای صورت شما به‌وجود آورد.

دو.فریم عینکی را انتخاب کنید که با فرم صورت شما در تضاد است به عنوان مثال اگر فرم صورت شما دایره‌ای است از انتخاب عینک‌هایی با فریم دایره‌ای یا بیضی دوری کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر