رابطه جنسی | مضرات رابطه جنسی

زیاده روی در رابطه جنسی چه ضرری دارد؟ | عوارض روانی رابطه جنسی زیاد

اگر از عوارض زیاده روی در رابطه جنسی چیزی نمی دانید؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالتان را دریافت کنید.

رابطه جنسی
ویکی گردی:

آیا از عوارض رابطه جنسی زیاد چیزی می دانید؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالتان را دریافت کنید. یک زندگی جنسی سالم و خوب از دید افراد مختلف چه مرد و چه زن دارای تعاریف مختلفی می باشد. به عبارتی دیگر برخی از افراد در زندگی شان رابطه جنسی کمی دارند و هر دو نیز از این مورد راضی هستند. در حالی که عده ای از افراد خواهان چندین دفعه رابطه جنسی در طول روز هستند. حتما شما هم ضرب المثل نه به این شوری و نه به اون شیرینی را شنیده اید.

در حقیقت رابطه جنسی نباید بیش از حد یا کمتر از حد در زندگی زوجین باشد. حتی اگر شما در دورانی مانند تعطیلات، ماه عسل و … هستید و می ‌خواهید رابطه جنسی زیادی را تجربه کنید و نگران عواقب و عوارض آن هستید ما در این مقاله به طور کلی به توضیحاتی در مورد عوارض رابطه جنسی زیاد پرداخته ‌ایم. کافیست در ادامه با ما همراه باشید تا متوجه شوید که رابطه جنسی زیاد چه بلایی از نظر روحی و جسمی بر سر شما و شریک زندگی تان می آورد.

علت کمردرد در مردان بعد از رابطه جنسی چیست؟

سردی و گرمی جنسی

آیا می دانید سردی و گرمی جنسی چیست؟ اگر یک زوج به صورت عادی کمتر از ۲ بار در ماه رابطه جنسی داشته باشند به آن سردی جنسی و اگر بیشتر از ۱۰ بار داشته باشند به آن گرمی یا حرارت جنسی می گویند. در حقیقت یک الی دو بار رابطه جنسی در طول هفته عادی می باشد و زوجین با عوارض رابطه جنسی زیاد رو به رو نمی شوند. البته این میزان زمانی مطرح است که مدت زمان قابل توجهی از شروع زندگی مشترک گذشته است.لذرز

زوجین در این زمان به یک شناخت از میزان تمایل، نیاز و توانایی خود در مسائل جنسی رسیده و با تفاهم به یک ثبات رفتار جنسی دست یافته اند. زیرا تمامی زوج های جوان در ابتدای زندگی مشترک بیش تر از زمان های دیگر با مساله جنسی درگیر می شوند و حتی در یک هفته چندین بار رابطه جنسی با یکدیگر برقرار می کنند که این امر در ابتدای زندگی طبیعی است.

آیا رابطه جنسی زیاد عوارض دارد؟

خیلی از زوج های جوان و حتی زوج هایی که چندین سال از ازدواج آن ها گذشته است و یک رابطه گرم دارند نگرانی هایی از بابت عوارض رابطه جنسی زیاد دارند. در پاسخ به سوال این گونه زوج ها باید گفت که تعداد رابطه جنسی طبیعی قانون ثابتی ندارد. در اصل عوارض رابطه جنسی زیاد به شرایط جسمی و روحی شما بستگی دارد. به عبارتی صریح تر که اگر شما و شریکتان هر دو از نظر روحی و جسمی در شرایط خلقی مناسبی باشید داشتن رابطه جنسی زیاد عوارض چندانی برای شما ندارد.

از این موارد که بگذریم متخصصین زیادی گفته اند که هیچ محدودیتی برای اینکه زوجین چه تعداد رابطه جنسی در یک هفته یا یک ماه داشته باشند وجود ندارد. اما بوده اند زوج هایی که پس از رابطه جنسی خود با مشکلات جسمانی و حتی روحی زیادی مواجه شده اند. اینکه رابطه جنسی هر کس باید چقدر باشد امری فردی است و از شخصی به شخص دیگر متفاوت می ‌باشد. هرکسی باید بر اساس توانایی ‌ها و علائم بدنی خود سطح رابطه جنسی بهینه را برای زندگی اش تعیین کند تا به مشکلات جسمانی دچار نشود.

خشکی واژن از عوارض رابطه جنسی زیاد

یکی از عوارض رابطه جنسی زیاد در خانم ها خشکی واژن می باشد. خشکی واژن در خانم ها اولین عوارض از رابطه جنسی زیاد می باشد که بلافاصله نمایان می شود. در اصل اگر یک خانم احساس خشکی زیادی در ناحیه واژن خود دارد به دلیل آن است که مدت زیادی تماس و دخول را تجربه کرده است.

در حقیقت دخول و تماس طولانی مدت علاوه بر خشک شده واژن می تواند منجر به خراش ها و پارگی های کوچکی در سطح واژن شود که برای خانم بسیار دردناک است. برای دچار نشدن به عوارض رابطه جنسی زیاد مانند خشکی واژن بهتر است قبل از رابطه جنسی خود قرص‌ هایی مانند قرص ‌های ضد بارداری مصرف کنید.

عفونت واژن و مجاری ادراری

یکی دیگر از عوارض رابطه جنسی زیاد عفونت واژن و مجاری ادراری در خانم ها می باشد. در اصل هر چقدر که زمان رابطه جنسی در زوجین بیشتر و طولانی تر شود بدنتشان رطوبت کمتری خواهد داشت. در نتیجه رباطه جنسی در این زمان باعث اصطحکاک و درد می شود. درد ناشی از رابطه جنسی در این زمان به شما هشدار می دهد که رابطه جنسی را متوقف کنید.

در حقیقت از عوارض رابطه جنسی زیاد این است که سطح طبیعی PH واژن کاهش پیدا می‌ کند این مسئله حساسیت شما را برای دچار شدن به انواع عفونت ‌ها بیشتر می ‌کند. برای اینکه از این مشکلات در امان بمانید بهتر است که قبل و بعد از رابطه جنسی حتما استحمام کنید تا از عوارض رابطه جنسی زیاد در امان بمانید.

تقویت سیستم امینی با رابطه جنسی !

علائم رایج عفونت

اکنون سوالی در ذهن بسیاری از خانم ها شکل می گیرد که آیا من دچار عفونت واژن شده ام؟ اگر می خواهید بدانید به عوارض رابطه جنسی زیاد یا همان عفونت دچار شده اید یا خیر کافیست علائم رایج عفونت را بدانید. به همین علت در ادامه به بررسی علائم رایج عفونت خانم ها پرداخته ایم.

  • احساس اضطرار برای دفع ادرار حتی زمانی که ادرار کمی دارید یا اصلا نیازی به دستشویی رفتن ندارید
  • احساس سوزش هنگام دفع ادرار
  • تیره شدن، صورتی شدن یا وجود خون در ادرار
  • درد در ناحیه مجاری ادراری

فرسودگی از عوارض رابطه جنسی زیاد

داشتن رابطه جنسی زیاد چه بخواهید و چه نخواهید بر کیفیت زندگی شما تاثیر می گذارد. به عبارتی دیگر رابطه جنسی فعالتی است که مرد و زن از آن انرژی می گیرند و حتی هنگام دخول کالری های زیادی می سوزانند. با انجام رابطه جنسی به صورت مکرر بدن نوراپی نفرین، اپی نفرین (آدرنالین) و کورتیزول را در جریان خون آزاد می کند. آزاد شدن این ماده ها منجر به افزایش ضربان قلب ، فشار خون، قدرت عضلات و متابولیسم گلوکز می شود.

به همین دلیل اگر زنی هستید که پس از رابطه جنسی خود احساس پوچی یا حس بد نسبت به خود پیدا می کنید باید تعداد دفعات رابطه جنسی خود را کاهش دهید. زیرا ممکن است فرسودگی شما ادامه پیدا کند و تمام روز احساس خستگی کنید. همچنین این اتفاق ممکن است روز شما را بی نتیجه و کسل بگذارد. برای جلوگیری از این همه خستگی بهتر است جلسات جنسی خود را برای عملکردی شاداب به تعداد دفعات با فاصله مناسب موکول کنید.

التهاب و تورم

داشتن التهاب و تورم در خانم ها یکی دیگر از عوارض رابطه جنسی زیاد می باشد. زیرا رابطه جنسی طولانی و زیاد ناحیه تناسلی شما را دچار درد و تورم می کند. در حقیقت رابطه جنسی زیاد خانم ها را به وضعیتی به نام التهاب در واژن دچار می کند. که به ترک خوردگی پوست در حین نفوذ می توانیم اشاره کنیم. معمولا در هنگام رابطه جنسی اصطکاک بیش از حد اتفاق می افتد که دیواره ی واژن را متورم می کند. این حالت در هنگام دفع ادرار یا هنگام راه رفتن ناشی از واژن درد و تورم منجر به سوزش می شود. برای جلوگیری از این امر باید میزان رابطه جنسی و رابطه خشن خود را حد الامکان کاهش دهید.

کم آبی بدن

در حین برقراری رابطه جنسی به دلیل این که زوجین عرق می کنند آب زیادی از بدن خود را از دست می دهند. در نتیجه اوقاتی که رابطه جنسی شما در طول روز یا شب بسیار زیاد است ممکن است در اثر تعریق زیاد دچار کمبود آب در بدن خود شوید. اما این امر بی ضرر است تا زمانی که به شما احساس لرزش دست بدهد. برای دچار نشدن به کم آبی که از عوارض رابطه جنسی زیاد می باشد بهتر است قبل، هنگام و بعد از برقراری رابطه جنسی مقدار زیادی آب بنوشید.

درد در کمر از عوارض رابطه جنسی زیاد

کمردرد نیز یکی دیگر از عوارض رابطه جنسی زیاد می باشد. به عبارتی دیگر اگر در رابطه های جنسی تان فشار های شدیدی به ناحیه کمرتان وارد شود کمر درد را برای شما به وجود می آورد. کمر درد عموما توسط عضله پاره کشیده یا دیگر تاثیرات ایجاد می شود. . برای دچار نشدن به درد در ناحیه کمر می توانید موقعیت های جنسی خود را تغییر دهید یا در جلسات کوتاه فشار وارد کنید.

احساس درد و سوزش در مردان از عوارض رابطه جنسی زیاد

تا به اینجا در مورد عوارض رابطه جنسی زیاد در خانم ها صحبت کردیم. اما باید گفت همان طور که رابطه جنسی زید می تواند در خانم ها باعث بروز علائم ناخوشایندی شود در مورد مردان هم همین مورد صدق می کند. درست است که مردان در رابطه جنسی با مشکلات بسیار کمتری مواجه می شوند اما آن ها هم با مشکلاتی مانند درد یا سوزش زیاد بعد از رابطه جنسی رو به رو می شوند.

به خصوص زمانی که آن‌ ها طی چند روز کوتاه مانند آخر هفته ۸ الی ۱۰ بار رابطه جنسی برقرار می‌ کنند این علائم ها بیشتر در این زمان اتفاق می ‌افتند. با این حال بدن افراد نسبت به یکدیگر متفاوت است. احتمال دارد بدن برخی از افراد بتواند خود را به‌ دفعات رابطه جنسی بالا سازگار کند و درنتیجه مشکلات کم ‌تری را در پی آن تجربه نماید.

افزایش فعالیت ‌های جنسی برای باروری مضر است

یکی از عوارض رابطه جنسی زیاد برای مردان اختلال در باروری می باشد. اگر تعداد دفعات رابطه جنسی افزایش پیدا کند میزان اسپرم در هر بار انزال کاهش می یابد و اگر این میزان که به طور معمول بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون اسپرم در هر میلی لیتر مایع منی است، به کمتر از بیست میلیون اسپرم برسد می تواند در زمینه باروری مشکل ایجاد کند. در صورتی که میزان اسپرم طبیعی می شود و فرد قدرت باروری به دست می آورد که چند روز رابطه جنسی انجام نشود. در حقیقت وجود چند روز استراحت در بین رابطه های جنسی موجب جبران انرژی از دست رفته و بازسازی بدن می گردد.

برخی عوارض دیگر زیاده ‌روی در آمیزش جنسی

برخی دیگر از عوارض رابطه جنسی زیاد یا به عبارتی دیگر زیاده روی در رابطه جنسی حرارت غریزی را خاموش می‌ کند، از نیرو و نشاط می‌ کاهد، معده و کبد را ناتوان کرده و سوء هاضمه پدید می ‌آورد، پیری زودرس، لاغری، کم‌ خونی و رنگ‌ پریدگی را ایجاد می ‌کند، موها را تا حد کچلی می ‌ریزاند، مغز را خشک می ‌کند، سبب لرزش اندام، ضعف حرکات، درد پا و مفاصل و سیاتیک می‌ شود. به همین دلیل تا جایی که می توانید تعداد دفعات رابطه جنسی خود را در طول هفته یا ماه کنترل کنید.

بهترین و بدترین موقع برای رابطه جنسی کی است؟

عوارض روانی رابطه جنسی زیاد

علاوه بر عوارض رابطه جنسی زیاد که برای زوج ها پدید می آید برخی از مشکلات ارتباطی و روانی نیز ممکن است زوجین را درگیر کنند. برای مثال ممکن است انتظارات جنسی زن و مرد باهم متفاوت باشد یکی از آن‌ ها از داشتن رابطه جنسی بسیار زیاد لذت ببرد و دیگری از این بابت احساس فشار و ناراحتی کند. در حقیقت تفاهم جنسی با همسر مساله ‌ای است که حتما باید به آن رسیدگی کنید.

زیرا این مساله در دراز مدت روابط عاطفی زوجین را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد چرا که افراد در رابطه جنسی باید در مورد انتظارات خود با یکدیگر صحبت کنند، نیازهای یکدیگر را بشناسند و درک متقابلی از هم داشته باشند. اگر شما و همسرتان نمی ‌توانید در این زمینه ‌ها خوب عمل کنید برای پیشگیری از مشکلات بیشتر بهتر است که با یک روانشناس متخصص در زمینه مشاوره جنسی مشورت نمایید جهت این کار میتوانید با ما تماس بگیرید.

اعتیاد جنسی یکی از عوارض رابطه جنسی زیاد

در مقاله علائم اعتیاد جنسی بصورت کامل به مسئله پرداختیم، اما در اینجا هم خیلی مختصر به این موضوع اشاره میکنیم. در تعریف ساده اعتیاد جنسی حالتی است که توانایی کنترل کردن و مدریت انجام فعالیت های جنسی از کنترل فرد خارج می شود و این اعتیاد که نوعی اعتیاد روانی است باعث مختل شدن زندگی فرد میشود. زیرا زمانی که شخصی دائما افکار جنسی در ذهن خود داشته باشد در کار کردن، ارتباط برقرار کردن با دیگران، انجام فعالیت های روزانه با دوستان و … به مشکل بر می خورد.

زمانی که رابطه جنسی بیش از حد معمول انجام می شود، احتمال درگیری فرد به اعتیاد جنسی نیز بالا میرود و علاوه بر مواردی که بالاتر اشاره کردیم ممکن است به اعتیاد جنسی نیز مبتلا شود. اما نگران نباشید اعتیاد جنسی نیز مانند هر اعتیاد دیگری راه های درمانی خودش را دارد. از جمله این روش ها می توان به روان درمانی و نوروفیدبک اشاره کرد. برای اینکه خیالتان را راحت کنیم باید بگوییم که درمان اعتیاد با نوروفیدبک یکی از امن ترین روش های درمانی میباشد و هیچ گونه عارضه جانبی ندارد.

جمع بندی نهایی

تا به اینجا متوجه شدید که عوامل بسیار زیادی وجود دارد که بر کیفیت رابطه جنسی زوجین تاثیر می ‌گذارد. همچنین متوجه شدید که رابطه جنسی بخش بسیار مهمی در زندگی مشترک است اما رابطه بسیار زیاد میتواند تاثیر عکس داشته و کیفیت رابطه میان زوجین را کاهش دهد. اگر فکر می ‌کنید در روابط جنسی خود با همسرتان مشکلی دارید و یا کیفیت رابطه تان کاهش یافته است به شما توصیه می کنیم که از یک متخصص کمک بگیرید. در سخن اخر این مقاله امیدوار هستیم مطالب فوق برایتان مفید واقع شده باشد و با بهره بردن از آن از عوارض رابطه جنسی زیاد رهایی پیدا کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر