دعا | دعای نادعلی | شرایط ختم نادعلی

طریقه ختم دعای نادعلی برا گرفتن حاجات + متن دعا

روش صحیح ختم دعای نادعلی را در این مطلب از سایت ویکی گردی بخوانید.

untitled
ویکی گردی:

دعای نادعلی یکی از دعاهای زیبا و دلنشینی است که فضیلت های بسیاری را بر آن برشمرده اند. دعای نادعلی شامل دو دعای جداگانه به نام نادعلی صغیر و نادعلی کبیر می باشد که ماهیت مشابهی دارند و مضمون هر دوی آنها بر آشکار کردن فضایل حضرت علی (ع) استوار است . این دعا مانند شعر است. دعایی نادعلی کبیر در کتاب زادالمعاد و دعای نادعلی صغیر در کتاب بحارالانوار آمده است.

نحوه ختم نادعلی

دعای نادعلی را متناسب با دلیل ختم کردن آن می‌توان به شیوه‌های گوناگونی ختم کرد. طریقه‌ ختم نادعلی در زمان ختم آن و تعداد دفعاتی که باید آن را بخوانید متفاوت است.

جادوی دعای شش قفل در اجابت دعاها | + دعا و فضیلت

دعای نادعلی یک دعای پرکاربرد است که با شیوه‌های مختلف ختم کردن آن می‌توان از فواید آن بهره‌مند شد. در ادامه با چگونگی ختم دعای نادعلی به منظور‌ها و مقاصد مختلف آشنا می‌شوید.

ختم دعای نادعلی یعنی چه؟

دعای نادعلی یک دعای مجرب است که در کتب حدیثی و روایی شیعه ذکر شده است و شیعیان برای رفع حاجت‌‌ این دعا را می‌خوانند. طریقه خواندن، تعداد مرتبه‌ای که دعا باید خوانده شود و اعمال قبل و بعد قرائت این دعا را ختم دعای نادعلی می‌نامند. از آنجایی که این دعا برای بسیاری از اهداف و مقاصد از جمله رفع گرفتاری‌های مالی، برطرف سازی اختلاف‌های زناشویی و تسخیر قلب دیگران استفاده می‌شود طریقه ختم نادعلی نیز به چندین شکل وارد شده است. در هر کدام از این ختم‌ها، تعداد دفعاتی که دعا باید خوانده شود، زمان خواندن آن، نیت و ذکر‌ها و دعا‌های قبل و بعد آن متفاوت است.

طریقه ختم نادعلی

روش‌‌های ختم دعای نادعلی بسیار زیاد هستند. علت آن هم این است که موارد استفاده و کاربرد‌های این دعا بسیار هستند و بزرگان و علما راه‌های زیادی برای ختم این دعا به دست مسلمین و شیعیان داده‌اند. چند مورد از معروف‌ترین راه‌های ختم این دعا در کتابی به نام زادالمعاد (توشه آخرت) گردآوری شده‌اند. این کتاب اثر ماندگار علامه مجلسی است که به زبان فارسی نوشته شده است و گزیده‌ای از اعمال مستحبی را گرد هم آورده است.

اکنون به ذکر چند مورد از معروف‌ترین کاربرد‌های ختم دعای نادعلی می‌پردازیم که به صورت تکه تکه در کتاب‌های مختلف روایی دیده شده‌اند. طریقه ختم نادعلی با توجه به نیت فرد می‌تواند یکی از روش‌های زیر باشد: برای برآورده شدن حاجتی که اهمیت زیادی دارد ناد علی را به همان نیت ۷ نوبت بخوانید. اگر برای برطرف شدن مسئله‌ای مجبور به این شدید که نزد شخص بزرگی بروید روزی ۳ مرتبه این دعا را بخوانید و به اعضای بدن خودتان بدمید، آن شخص بزرگ به رأی شما در می‌آید. اگر به نیت فرزند دار شدن دعای ناد علی را بخوانید خداوند بزرگ شما را صاحب فرزند خواهند کرد.

برای اینکه شخصی را مسخر خود کنید در شب جمعه ۱۴ مرتبه دعای ناد علی را به اسم او بخوانید و بعد از آن ۱۰۰ مرتبه بر محمد و آل محمد صلوات بفرستید. با این نوع ختم شخص گوش به فرمان شما می‌شود و خیر و صلاحی که شما تشخیص می‌دهید را دنبال می‌کند. برای ثروت‌مند شدن می‌توانید این دعا را بعد از نماز صبح ۹ مرتبه بخوانید.

دعای قبل از خواب شب | اجابت دعا در دل شب

ختم دعای نادعلی

سفارش شده است برای ادای قرض و رفع بدهکاری دعای نادعلی را به مدت ۱۵ روز، روزی ۲۲ مرتبه بخوانید. اگر در وضع حمل زنی تأخیر حاصل شد دعا را ۵ نوبت بر آب بخواند و آن آب را بنوشد. نتیجه آن این است که وضع حملش زود خواهد شد. برای دوری از آسیب حیوانات و جن و انس دعای نادعلی را همه جا با خود حمل کنید. اگر گمشده‌ای دارید این دعا را به نیت بخوانید، زیرا در بازگشت شخصی که غایب است تأثیر گذار است. در این نوع ختم حداقل روزی ۱۱۰ مرتبه باید این دعا را خواند.

اگر در جمعی گرفتار شدید و راهی برا خلاصی از آن پیدا نکردید می‌توانید این دعا را ۷ مرتبه بخوانید و بعد به آن‌ها بدمید. با این کار دیگر آسیبی به شما نمی‌رسانند. اگر گرفتاری بسیار مهمی دارید که درگیر آن هستید ۱۰۰۰ بار خواندن این دعا توصیه شده است. برای فاصله گرفتن از تهمت و رفع آن، دعای نادعلی را هر صبح و هر شب ۴۰ مرتبه بخوانید.

شرایط ختم نادعلی

اگر می‌خواهید پولدار شوید هر روز صبح ۱۲ بار ختم کنید برای رفع چشم زخم این دعا را به مدت ۳ روز، هر روز ۲۰ بار قرائت کنید. اگر دوست دارید خواب رسول الله (ص) را ببینید هر شب ۷ بار دعا را بخوانید. برای بهره‌مند شدن از تأثیر دعا بر علم آموزی، موقع نماز صبح ۱۷ بار داع را ختم کنید. دعای نادعلی برای رفع اختلافات نیز کاربرد دارد، به این منظور باید هر روز ۳۰ مرتبه دعا را بخوانید. برای رهایی از مکر و حیله‌های دشمن هر روز ۱۰۰ بار دعای نادعلی را بخوانید. هر روز ۲۵ بار دعای نادعلی را ختم کنید تا قوت قلب بگیرید. اگر عزت می‌خواهید هر روز ۱۰ مرتبه بخوانید. برای رهایی از حبس و زندان ۷ روز، روزی ۱۶ بار دعای نادعلی را بخوانید.

با متن دعای نادعلی آشنا شوید

بِسمِ اللهِ الرَّحمن الرَّحیم.

نادِ عَلیاً مَظهَرَالعَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِب لی اِلیَ اللهِ حاجَتی وَعَلَیهِ مُعَوَّلی کُلَّما اَمَرتَهُ وَرَمَیتُ مُنقَضی فی ظِلِّ اللهِ وَیُضِلل اللهُ لی اَدعُوکَ کُلَّ هَمٍ وَغَمًّ سَیَنجَلی بِعَظَمَتِکَ یا اللهُ بِنُبُوَّتِکَ یامُحَمَّدَ بِوَلایَتِکَ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ

اَدرِکنی بِحقِّ لُطفِکَ الخَفیِّ اللهِ اَکبَرُ اَنامِن شَرِّ اَعدائکَ بَریءٌ اللهُ صَمَدی مِن عِندِکَ مَدَدی وَعَلَیکَ مُعتَمِدی بِحقِّ إِیاکَ نَعبُدُ وَ إِیاکَ نَستَعینُ

در کدام شب از شب های سال دعای ما مستجاب میشود ؟

یااَبالغَیثِ اَغِثنی یااَبَاالَحَسَنَین اَدرِکنی یاسَیفَ اللهُ اَدرِکنی یابابَ اللهِ اَدرِکنی یاحُجَّهَ اللهِ اَدرِکنی یا وَلِیَّ اللهِ اَدرِکنی بِحَقَّ لُطفِکَ الخَفیَّ یا قَهّارُتَقَهَّرتَ بِالقَهرِوَالقَهر ُفی قَهرِ قَهرکَ یاقَهارُ

یاقاهِرَالعَدُوِّ یاواِلیَ الوَلِیِّ یامَظهَرَ العَجائِبِ یامُرتَضی عَلِیٌّ رَمَیتَ مِن بَغی عَلَیَّ بِسَهمِ اللهِ وَسَیفِ اللهِ القاتِلِ اُفَوَّضُ اَمری اِلیَ اللهِ اِنَّ اللهُ بَصَیرٌ بِالعَبادِ وَاِلهُکُم اِلهٌ واحِدٌ لااِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحمنُ الرَّحیمُ

یاغیاثَ المُستَغیثیَنِ یا دَلیلَ المُتَحیِّرِینَ یااَمانَ الخائِفینَ یامُعینَ المُتَوَکِلین یارَاحِمَ المَساکینَ یا اِلهَ العالَمَینَ بِرَحمَتِکَ وَصَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَالِهِ اَجمَعین وَ الحَمدُ اللهِ رَبِّ العالَمینَ

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر