چین و چروک صورت | رفع چین و چروک پوست

برای رفع چین و چروک پوست صورت آدامس بجوید! | فواید فوق العاده جویدن آدامس

می دونستی با جویدن میشه به رفع چین و چروک صورتت کمک کنی؟ جزئیاتش رو تو این مطلب بخون

چین و چروک صورت
ویکی گردی:

یک از راه های رفع چین و چروک یکی از خواص زیبایی جویدن آدامس این است که چروک صورت را باز می کند و دیرتر به این عارضه دچار می شوید. شاید به نظرتان عجیب بیاید اما جویدن آدامس باعث حرکت ماهیچه های از صورت می شود که در حالت عادی بی حرکت هستند و فقط موقع غذا خوردن تکان می خورند. حالا نکته احتیاطی در این مورد رفع چین و چروک این است که مثل هر ماهیچه دیگری، اگر از ماهیچه های صورت هم زیاد کار بکشید فرسوده می شوند و حتی ممکن است از کار بیفتند و باعث زیاد شدن چروک ها شوند، بنابراین هیچ وقت فراموش نکنید که بین جویدن گاه و بیگاه آدامس و جویدن دائم آن تفاوت زیادی وجود دارد. در ادامه با رفع چین و چروک صورت با ما همراه باشید.

مراقب چروک بیش از حد باشید!

همان طور که گفته شد استفاده بیش از حد از آدامس می تواند ماهیچه های صورت را اذیت کرده و حتی آنها را از کار بیندازد. درست است که بسیاری از متخصصان درباره خاصیت ضدچروک بودن آدامس با هم اختلاف نظر دارند اما برخی حتی به شدت معتقدند که آدامس جویدن چروک های صورت را بیشتر هم می کند چون ماهیچه های دهان، حرکات یکسان را مدام تکرار می کنند و اگر شما تمام طول روز به صورت عادت گونه آدامس بجوید این در صورت شما تبدیل به یک حرکت ثابت شده و می تواند کاملا در جهت عکس زیبایی شما عمل کند.

بررسی روش‌های خانگی درمان غبغب

این متخصصان معتقدند انجام فعالیت های ثابت و یکسان نه تنها باعث فرسوده شدن ماهیچه های صورت می شود بلکه می تواند چین و چروک های آن را هم افزایش دهد. حرکات یکسان و تکراری موجب می شوند ماهیچه ها نتوانند تعادل پوست صورت را درست نگهدارند و با از دست رفتن این تعادل احتمال چروک افزایش پیدا کند. حالا قرار نیست با چنین هشداری شما به کل جویدن آدامس را فراموش کنید.

سرالکس فرگوسن را در سرمربیگری منچستریونایتد یادتان هست؟ او همیشه برای کاستن از استرسش آدامس می جوید، البته این توصیه ای است که اغلب متخصصان به افراد پراسترس می کنند. عوامل ایجاد چروک دور چشم و صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب، بالا رفتن سن و مصرف سیگار است و اگر همه این عوامل را با هم داشته باشید، باید خیلی زود منتظر چروک صورت باشید. دیدید که در بین این عوامل جویدن آدامس نبود بنابراین می توان به این نتیجه رسیدن که تنها استفاده بیش از حد آدامس می تواند چروک صورت را افزایش دهد نه مصرف متعادل آن. عادت به استفاده افراطی از آدامس می تواند خطوط و چروک اضافه روی صورت ایجاد کند که البته بیشتر از چروک های طبیعی که در اثر افزایش سن یا رعایت نکردن مراقبت های پوستی نیست.

کی زیاد است؟

داشتن اندازه در مصرف آدامس می تواند پوست را تا حد زیادی در برابر پیر شدن محافظت کند یا روند این فرآیند را آهسته کند. بهتر است بدانید که اولین ماهیچه هایی که هنگام جویدن آدامس درگیر می شوند، ماهیچه های اطراف دهان هستند. هنگام جویدن قسمت هایی از دهان فعالیت می کنند که در حالت عادی بی حرکتند و خب این واقعیت در مورد ماهیچه ها صادق است که با فعالیت منظم، می توانند قوی و سفت شوند.

این موضوع کمک می کند پوست صورت هم سرجای خودش بماند و کمتر تغییر پیدا کند. اما همان طور که گفته شد درمورد تاثیر جویدن آدامس بر زیبایی بین متخصصان اختلاف نظر وجود دارد به حدی که برخی بیماران شان را از این کار منع می کنند، چون معتقدند جویدن آدامس باعث می شود مواد ضدچروکی یا ژل هایی که زیر پوست تزریق شده است جابه جا شده و باعث بدشکلی صورت شود.

روش های از بین بردن چروک صورت و اصلاح خط لبخند

واقعیت این است که هیچ مطالعه مستدلی در این زمینه انجام نگرفته است اما این را هم باید بدانید که همه ماهیچه های بدن و از جمله ماهیچه های صورت برای قوی شدن به فعالیت منظم نیاز دارند. اما اینکه چه مقدار از این کار مناسب است باید گفت اگر چند بار در هفته آدامس مصرف کنید می توانید خیال تان را راحت کنید که ماهیچه های صورت و دور دهان تان به اندازه کافی فعالیت داشته اند و تاثیر مثبت آن را خیلی زود مشاهده خواهید کرد.

ضدلک و ضدچروک؟

حالا که درباره تاثیر جویدن آدامس بر ماهیچه های صورت مطلع شدید بهتر است بدانید که یکسری بررسی ها نشان داده است که این کار مفرح می تواند باعث کاهش سطح هورمون کورتیزول یا همان هورمون استرس شده و بر خلق و خوی فرد تاثیر بگذارد، به همین دلیل می توانید به این فکر کنید که با جویدن آدامس سطح استرس تان پایین می آید و حال بهتری را تجربه می کنید به طوری که می توانید تمرکز کرده و کارها را سریع تر جلو ببرید. شاید از خودتان بپرسید خب کاهش استرس چه ارتباطی با زیبایی دارد؟ استرس می تواند باعث ریزش مو شود. پژوهش های گوناگون نشان داده علت بسیاری از جوش های صورت استرس است یا حتی عاملی تشدید کننده به حساب می آید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر