مزاج شناسی | روش های مزاج شناسی

تست کامل مزاج شناسی | مزاج شما چیست؟

اگر علاقمند هستید بدانید که مزاج تان چیست به سوالات مزاج شناسی پاسخ دهید و بدن خودتان را بشناسید تا بتوانید به سلامتیتان کمک بیشتری کنید.

مزاج شناسی
ویکی گردی:

مزاج شناسی علمی بسیار وسیع است که در درمان بسیاری از بیماری ها و تشخیص آن ها در طب سنتی اهمیت بسیار بالایی دارد. بنابر این بهتر است هر فرد مزاج خود را بشناسد چرا که مزاج تمامی جنبه های زندگی ما تحت تاثیر طبیعت بدنمان قرار دارد. اگر تا کنون به نوع مزاج خودتان پی نبرده اید بهتر است تست مزاج شناسی ویکی گردی را انجام دهید تا با روش های مزاج شناسی آشنا شده و بدانید مزاج شما از کدام نوع می باشد.

بهترین تست مزاج شناسی

تست های مزاج شناسی زیادی در دنیا وجود دارد که تست زیر یکی از بهترین تست های مزاج شناسی است و شما می توانید با پاسخ به سوالات این تست و خواندن پاسخ آن ها مزاج خود را بشناسید. این آزمون به شما کمک می کند به شناخت دقیق طبعتان برسید و بدانید چرا برخی از مواقع که با خوردن غذا ها جوش می زنیم و یا چرا وقتی کفش می پوشیم، پاهایمان در آن راحتند یا ناراحتند.

بگو متولد کدوم ماهی تا بگم چقدر افسردگی داری؟

همه افراد مانند رنگ پوستشان با یک مزاج اصلی متولد می شوند و در طول سالهای زندگیشان اصل طبعشان تغییر نمی کند، شاید با تغییرآب و هوا و اقلیم، عادت های غذایی، حالت های روحی روانی و عوامل بیماری زا این طبع کمی عوض شود ولی اصل مزاجشان باقی می ماند. بنابراین فرد باید مزاج اصلی خودش را بشناسد تا بتواند بیمارهای خویش را تشخیص دهد و درمان کند.

آموزش خود شناسی و مزاج شناسی

1- رنگ پوستتان چه رنگیست ؟ توجه داشته باشید این تست برای افراد سفید پوست است ؟

الف:سیاه با گرایش به کبودی

ب:سفید مایل به آبی

ج:سفید متمایل به سبز

د:رنگ سفید که با فشار انگشت رنگ سرخ آن کم رنگ می شود.

پاسخ:اگر رنگ پوستتان سیاه با گرایش به کبودی است و پاسخ تان «الف» می باشد، طبع شما سرد و خشک و اگر پوستتان سفید مایل به آبی است شما دارای مزاج سرد و تر هستید و اگر پاسخ شما گزینه «ج» است و رنگ پوست شما سفید مایل به سبز است، مزاج تان مخلوط و اگر دارای پوست سفید که با فشار انگشت رنگ سرخ آن کم رنگ می شود، هستید مزاجتان گرم و تر است.

2. شکل مفاصلتان چگونه است؟

الف :مفاصلتان برجسته است و نمایان می باشد.

ب:مفاصلتان برجستگی ندارد و صاف است.

پاسخ:مزاج تان گرم و خشک است اگر مفاصل نمایان و برجسته دارید و مزاج تان سرد و تر است اگر پاسختان گزینه ب است.

3. آیا رگ های دست و بدنتان دیده می شود؟

الف:بله

ب:خیر

پاسخ:اگر جواب شما بلی است، مزاج تان گرم و خشک و اگر پاسختان خیر است، مزاج تان سرد و ترمی باشد.

4.کف دست تان شبیه کدام اشکال هندسی است؟

الف:مربع

ب:مستطیل و کشیده با انگشتان بلند و دراز

ج:مستطیلی شکل عمود بر انگشتان دست

پاسخ:مزاج تان معتدل است و بین گرم و سرد قرار دارد اگر کف دستتان مربع شکل باشد. اگرجوابتان گزینه «ب» است طبع شما گرم و خشک و مزاج تان سرد و خشک است اگر جوابتان گزینه ج است.

متولدین هر ماه تو چه سنی ازدواج میکنن؟

5. اگر کفش شما طبی نباشد و معمولی باشد؛ وضعیت پایتان در کفش چگونه است ؟

الف:پایتان را می زند.

ب:راحت است.

پاسخ:اگر کفشتان پایتان را می زند، پای پهنی دارید و دارای مزاج گرم و خشک هستید و اگر کفش پایتان را اذیت نمی کند، پای تان باریک و استخوانی است و مزاج تان سرد و خشک است.

6. با انگشت وسط و شستتان یک حلقه دور مچتان ایجاد نمایید، وضعیت قرار گرفتن انگشتتان کدام حالت زیر است ؟

الف:انگشتانتان به هم می رسد و روی هم قرار می گیرد.

ب:انگشتانتان به هم می رسند و کنار هم قرار می گیرند.

ج :انگشتانتان به یکدیگر نمی رسد.

پاسخ :اگر وضعیت انگشتان شما در حالت الف باشد شما دارای مزاج سرد و خشک هستید و استخوان بندی ریزی دارید. اگر انگشتانتان مماس یکدیگر است طبع شما معتدل است و اسخوان بندیتان معمولی است و اگر گزینه ج پاسخ شماست مزاج شما گرم و تر است و استخوان بندیتان درشت است.

7. بدنتان را بلرزانید چه حالتی به شما دست می دهد؟

الف :بدنتان می لرزد لایه های چربی آن زیاد است.

ب:بدن لرزش ندارد و شل نیست و عضلاتتان بیشتر است.

پاسخ:اگر بدنتان لرزان است و گزینه الف پاسختان است، مزاج شما گرم و تر بوده و اگر بدنتان لرزشی ندارد، شما دارای مزاج گرم و خشک هستید.

8. موهای بدن و سرتان چگونه است ؟

الف:پرپشت، کلفت و تیره و صاف

ب:پرپشت، کلفت و تیره و مجعد

ج:پرپشت، کلفت اما لخت و روشن

د:کم پشت، نرم و نازک و شکننده و چرب

پاسخ:اگر موهای شما پرپشت، کلفت و تیره و صاف است و پاسخ شما گزینه «الف» است، طبع شما گرم و خشک است. اگرموهای پرپشت، کلفت و تیره و مجعد دارید شما دارای مزاج گرم و تر هستید. اگرپاسختان گزینه «ج» است، مزاج تان گرم وتر است وا گر موهای کم پشت، نرم و نازک و شکننده و چرب دارید مزاج تان سرد و تر است. هرچه مو قوی باشد، مزاج گرم تر و هرچه مو نازک تر باشد مزاج سردتر است.

در تست مزاج شناسی چطور نتیجه بگیریم؟

اگر در جواب بسیاری از سوال ها پاسخ شما یک مزاج در آمده مثلا پاسخ 10 سوال شما مرتبط به مزاج گرم باشد، مزاج شما گرم است.

سرد و خشک:

این افراد کارهایشان را خوب انجام نمی دهند و فعال نیستند و انرژیشان پایین است. پوستشان تیره و کم خونی دارند و مستعد ابتلا به افسردگی و وسواس هستند و استخوانی و لاغر اندامند.

سرد و تر:

این افراد دارای اشتهای خوب و اخلاق خوب هستند و اضافه وزن دارندو چربی بدن آنها زیاد است. انرژی انجام کاری ندارند. رطوبت بدنشان زیاد است و با وجودی که زیاد غذا نمی خورند، چاق می شوند. سوخت و ساز بدنشان پایین است.

متولدین هر ماه، چه رنگ لاک ناخنی بزنند؟

گرم و خشک:

این افراد طعم دهانشان ابتدای صبح تلخ است و افرادی علاقمند به مدیریتند و زود عصبانی می شوند اما عصبانیتشان دوام ندارد و گرمایی هستند و فعالیت بدنی زیاد دارند و باید از خوردنی های سرد استفاده کنند تا دچار مشکل نشوند.

گرم و تر:

این افراد خوش اخلاقند و فشار خونشان بالاست و اشتهای خوب دارند و زیاد می خوابند. کارهایشان را در صورت یادآوری مکرر به خوبی انجام می دهند و درگیری فکری زیاد دارند و جوش های پوستی زیادی می زنند پس باید مواظب خوراک شان باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر