طلاق | علت طلاق | دلایل اصلی طلاق

علت اصلی طلاق زود هنگام زوج های جوان امروزی چیست؟

خیلی ها هنوز جوهر مهر ازدواجشان خشک نشده، مهر طلاق بر زندگی شان زده می شود. هرکدام از آنها برای خودشان دلایلی دارند.

طلاق
ویکی گردی:

علل ازدواج و طلاق های زودهنگام چیست؟ متاسفانه در سالهای اخیر عمر زندگی های مشترک روند نزولی یافته و بسیاری از زوجین در همان سالهای ابتدایی زندگی مشترک از هم جدا می شوند. علت های گوناگونی وجود دارد که زوجینی که با هزار امید و آرزو ازدواج می کنند ، در کوتاه مدت ، تصمیم بر طلاق می گیرند و بدترین راه ممکن را برای آینده زندگی مشترک شان انتخاب می کنند. با این بخش از ویکی گردی همراه شوید تا بدانید علت طلاق های زودهنگام چیست ؟

*تغییر نگرش جامعه نسبت به امر طلاق

در گذشته طلاق امری زشت و نا پسند تلقی می شد و زوجین با مشکلات فراوانی که داشتند ، زندگی زناشویی خود را به هم نمی زدند تا دید دیگران به آنها عوض نشود اما امروزه با تغییر نگرش جامعه نسبت به امر طلاق زوجین با ظهور اختلافات اولیه به جدایی و طلاق فکر می کنند .

روش های گرفتن حق طلاق زن از مرد!

نرسیدن به بلوغ فکری

حل نکردن بحران هویت و رسیدن به تعریف مشخص از خود یکی از مهمترین علت های طلاق زودهنگام است که ریشه در دوران قبل از ازدواج دارد . فردی که شناخت کافی از خود به دست نیاورده و نمی تواند تکلیفش را با دیگران مشخص کند و آمادگی تشکیل زندگی مشترک را ندارد اگر وارد چنین تعهدی شود سریعا با وجود مشکلات کوچک تن به طلاق می دهد زیرا این فرد هویت مستقلی از خود ندارد و به دیگران اجازۀ دخالت در روابط خود را می دهد.

انگیزه های غلط برای ازدواج

برخی از افرد به دلایل گوناگونی مانند نیاز جنسی، جبران ناکامی های عاطفی گذشته، خسته شدن از مجرد بودن، تسلیم شدن به فشارهای محیطی، تحت تاثیر علاقۀ یک طرفۀ فرد مقابل قرار گرفتن و ترس از افزایش سن و پیدا نکردن فردی دیگر ، به ازدواج روی می آورند بنابراین زندگی آنها فرجام خوبی نخواهد داشت.

شناخت ناکافی

یکی از علت های مهمی که منجر به طلاق زوجین می شود ، عدم شناخت و آگاهی کافی از خصوصیات ، ویژگیهای طرف مقابل است. زوجین در زندگی مشترک باید از نظر ظاهر و آراستگی ، اخلاقی ، مذهبی ، سطح در آمد و رفاه و پیشرفت و… تفاهم داشته باشند . عدم تفاهم زوجین سبب طلاق می شود.

نداشتن شناخت کافی از مهارت های زندگی

یکی از عواملی که احتمال طلاق را در سال اول افزایش خواهد داد، آشنا نبودن زوجین به مهارت های حل مساله و برقراری ارتباط و مهارت های فردی ، گفت و گو، گوش کردن، همدلی، صبر، گذشت، تاب آوری، مسئولیت پذیری و تعهد و مدیریت هیجان ها به خصوص خشم است . افراد در دوران مجردی و با گذشت زمان باید این مهارت ها را یاد بگیرند .

روش های گرفتن حق طلاق زن از مرد!

مشکلات جنسی

یکی دیگر از مسائلی که سبب طلاق زودهنگام زوجین می شود ، روابط جنسی می باشد . تاثیر رفتارهای جنسی بر روابط زوجین بسیار با اهمیت است. افرادی که با یکدیگر ازدواج می کنند باید درباره مسائل جنسی با هم صحبت کرده و انتظارات یکدیگر را برآورده سازند زیرا بی مهارتی جنسی رابطۀ آن ها را به بیراهه می کشاند و به طلاق می انجامد .

عادی شدن

ارتباط زناشویی هم نیاز به توجه دارد . اگر زوجین بعد از ازدواج به دلیل مشغله های شغلی از توجه به یکدیگر غافل شوند ، به مرور از هم سرد شده و نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند . در ارتباط همسری باید حس مهم بودن به طرف مقابل انتقال یابد و از تکراری شدن رابطه اجتناب شود.

ارتباط با عشق سابق

بسیاری از زوجین پس از ازدواج و تنها گذشت مدتی از زندگی زناشویی در می یابند که شریک زندگیشان نسبت به آنها سرد و بی تفاوت است . این سردی و بی تفاوتی علت های مختلفی دارد که یکی از آنها ارتباط فرد با عشق سابقش می باشد. برخی از جوانان به دلیل مخالفت خانواده نمی توانند با فردی که دوستش دارند ازدواج کنند بنابراین تن به ازدواج با فرد دیگری می دهند در حالی که ذهنشان درگیر فردی دیگر است و حتی پس از زندگی مشترک ارتباط عاطفی خود را با او قطع نمی کنند . در این صورت همسر او که با هزار امید و آرزو به زندگی مشترک وارد شده ، به علت بی تفاوتی همسرش و خیانت خیلی زود تصمیم به جدایی می گیرد.

ازدواج با اصرار خانواده

برخی از جوانان به علت اصرار خانواده خود و رهایی از فشارهایی که خانواده بر روی آنان ایجاد می کند ، با فردی ازدواج می کنند که تمایلی برای ازدواج و تشکیل زندگی مشترک با او ندارند بنابراین پس از ازدواج خیلی زود دچار مشکل می شوند و پس از گذشت مدتی از ازدواج در می یابند ، دنیای مشترکی با هم ندارند و نمی توانند یکدیگر را درک کنند بنابراین خیلی زود از هم جدا می شوند.

علل و راه حل های مناسب دعواهای زناشویی

چشم پوشی از ویژگی های منفی

برخی از خانم ها نیز پس از اینکه فرد مورد نظرشان به خواستگاری آنها می آید خیلی زود جواب مثبت می دهند و از ویژگی های منفی او چشم پوشی می کنند به امید اینکه بتوانند همسرشان را تغییر دهند اما پس از گذشت مدتی از زندگی مشترک و سرد شدن تب داغ عاشقیشان در می یابند که در انتخاب خود اشتباه کرده اند و راه حلی جز طلاق پیش روی خود نمی بینند .

ازدواج برای فراموش کردن عشق سابق

برخی از جوانان نیز برای فراموش کردن عشق سابق خود و رابطه قبلیشان ، تن به ازدواج می دهند و زندگی فرد دیگری را نیز با مشکل روبرو می کنند . این افراد که با هدف فراموش کردن عشق گذشته شان که به هر دلیلی به ازدواج ختم نشده ، تصمیم به ازدواج با فرد دیگری می گیرند ، پس گذشت مدتی از ازدواج در می یابند که به جز اینکه نمی توانند عشق سابق خود را فراموش کنند حتی نمی توانند به همسرشان نیز ابراز علاقه کنند و حس تنفر و بدی به همسرشان نیز دارند بنابراین تصمیم به جدایی می گیرند.

مقایسه همسر با دیگران

برخی از افراد نیز انتظارات زیادی از همسر خود دارند و او را با افراد دیگر مقایسه می کنند و نمی خواهند به خود بقبولانند که هر فردی عیب و عیوبی را دارد . بنابراین دائم در حال ایراد گیری از همسر خود هستند و تمام فکر و ذهن خود را درگیر این موضوع می کنند به طوری که پس از گذشت چند وقت از زندگی مشترک تحت هیچ شرایطی حاضر به ادامه زندگی با همسرشان نیستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۵ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس

  تمام اطلاعاتی که لطف کردید واقعا درسته. اما باورکنید ۹۹ درصد تلاقهای زود هنگام بیشترازسمت خانم‌هاست برای گرفتن مهریه و زندگی کردن با اون مبلغ. بیچاره مردها!!!

 • ناشناس

  مطالب مفیدی راجع طلاق گفتید.من به علت خیانت ،پس از ۱۵ سال زندگی داریم جدا می شویم.

 • لیلا

  باعرض سلام علت طلاق خیانت

 • من خودم زن هستم

  بیشتر طلاقها که خانمها پیش قدم می‌شوند مهریه هست که این شده برایشان کاسبی اولی و دومی الا آخر اگر دولت محترم و مجلس درمورد مهریه ۱۴ تا سکه را قبول کند و اجرا شود بخدا طلاق کم میشه الان خودم زن هستم می بینم که بیشتر طلاقها بخاطر مهریه هست

 • ناشناس

  فضای مجازی، تصور نادرست جوانان از کار و اشتغال و تحصیل، رقابت کاذب، درآمد های کاذب، تصور نادرست از عشق، مجموعه عوامل سست بودن پیوند زناشوئی.

 • ناشناس

  ممنون از مطالب مفید شما درمورد آگاهی دادن به افراد

 • ناشناس

  بیشتر خانم ها برا مهریه روش پیدا کردن واز مردها سواستفاده میکنن بیچاره مردها