حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

کدام افراد از لیست دریافتی حقوق بازنشستگان خط خوردند؟ | بازنشستگان بخوانند

کدام دسته از افراد حقوق بازنشستگان نمی گیرند؟ جزئیات بیشتر را در این گزارش از ویکی گردی بخوانید

افزایش حقوق بازنشستگان
ویکی گردی:

حقوق بازنشستگان مسئله پر چالش همه دولت ها بوده است . مقدار دریافتی حقوق بازنشستگان همیشه موجب نارضایتی قشر عظیمی از بازنشستگان است زیرا بازنشستگان بر این اعتقادند که مبلغ حقو بسیار ناچیز است . تعیین میزان حقوق بازنشستگان در اواخر هر سال با تنش همراه است. طبق نظر کارشناسان حقوق بازنشستگان با فرمول جدید بیشتر می شود.  جزئیات جدید از حقوق بازنشستگان را بخوانید.

فعالیت ۳۰ساله نیروی کار و پرداخت بیمه برای او ازسوی کارفرما تنها با هدف بازنشستگی است، اما گاهی با فاصله ای که بین پرداخت های بیمه ایجاد می شود، زمان بازنشستگی فرد عقب و جلو می شود. در این میان برخی از بیمه شدگان به دنبال خرید سابقه بیمه هستند و اطلاعاتی در این زمینه ندارند.

روش های گرفتن حق طلاق زن از مرد!

محمد حسن زدا، سرپرست سابق سازمان تامین اجتماعی در این باره می گوید:افرادی که در یک دوره زمانی اشتغال نداشته‌اند و میان سوابق بیمه ای آنها خلأ ایجاد شده است، برای این افراد سابقه محسوب نمی‌شود، فقط برای کسانی که کار کرده باشند و کارفرما حق بیمه پرداخت نکرده باشد، در صورت پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما برای ایام مورد نظر سابقه ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد:البته یک استثنا هم وجود دارد و آن هم این است که افرادی که به سن ۶۰سال رسیده باشند و سابقه بیمه قبلی داشته باشند و بخواهند بازنشسته شوند، می‌توانند تا مرز ۱۰سال با پرداخت حق بیمه از سوی بیمه‌شده با ۱۰روز حقوق بازنشسته شوند.

در قانون تامین اجتماعی برای مدت زمان پرداخت بیمه یک حداقل و حداکثر مشخص شده است. حداقل زمان پرداخت بیمه ده سال و حداکثر مدت زمان آن ۳۰ سال است. از این رو شخصی که به مدت سی سال ماهیانه مبلغی را به بیمه داده باشد می‌تواند بعد از پایان سی سال هر ماه بازنشستگی خود را دریافت بنماید. از سوی دیگر بر اساس قانون تامین اجتماعی به افرادی که کمتر ۱۰ سال حق بیمه پرداخته‌اند هیچ حقوق بازنشستگی تعلق نمی‌گیرد. یعنی اگر این فرد به سن ۶۰ سال برسد ولی هنوز ده سال حق بیمه پرداخت نکرده باشد نمی‌تواند بازنشسته شود.

به طور مثال آقای ب ۶۰ سال سن دارد ولی فقط ۷ سال حق بیمه پرداخت کرده است در این صورت به دلیل اینکه کمتر از میزان حداقلی حق بیمه داده به او حقوق بازنشستگی تعلق نمی‌گیرد.مگر اینکه مقدار باقی مانده را با پرداخت حق بیمه از سوی بیمه شده خریداری کنند.

منبع: تسنیم

پخش ترانه شهرام‌ شب‌ پره از صدا و سیما!

در حالی‌که پیشتر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به تعبیر خودش حامل یک خبر خوش برای بازنشستگان بود، حالا بازنشستگان منتظر رسیدن خبری درباره مبالغ دریافتی خود در آخر سال هستند.

یکی از سوالات پُرتکرار در فصل زمستان هر سال، سوال درباره زمان و مبلغ عیدی کارمندان، کارگران و بازنشستگان است. در حالی‌که پیشتر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به تعبیر خودش حامل یک خبر خوش برای بازنشستگان بود، حالا بازنشستگان منتظر رسیدن خبری درباره مبالغ دریافتی خود در آخر سال هستند.

چندی پیش، میرهاشم موسوی- مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در تشریح برنامه‌هایی که این سازمان در حوزه حمایت از بازنشستگان در دستور کار دارد، اعلام کرده بود که این سازمان همچنان به دنبال توسعه خدمات درمانی برای جامعه بازنشستگان است و در ضمن برنامه‌ای برای پوشش بیمه تکمیلی آنها دارد که به‌زودی اعلام خواهد کرد.

وی در ادامه تاکید کرده بود که این موضوع در مرحله بررسی نحوه تامین منابع مالی لازم برای اجرای آن است که طی نشستی که با نمایندگان کانون‌های بازنشستگی به نتیجه خواهد رسید و خبر خوشی برای بازنشستگان خواهد بود.

قانون درباره عیدی حقوق بازنشستگان چه می‌گوید؟

اما، مبلغ عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی در پایان سال جاری چقدر خواهد بود؟ برای امسال، اخیرا بخشنامه بودجه برای تدوین لایحه بودجه سال آینده به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد که در ضوابط مالی آن و در بخش اعتبارات هزینه‌ای، مبلغ پاداش پایان سال مانند سنوات اخیر مشخص نشده بود. اما بند (ج) این ضوابط نشان می‌دهد که «دستگاه‌های اجرایی مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) را مطابق ماده (۷۵) قانون مدیریت خدمات کشوری در بودجه خود پیش‌بینی کنند. مبلغ قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.»

نحوه ثبت نام در سامانه سجام | چجوری سجام ثبت نام کنم؟

 

همچنین، ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری امتیاز میزان عیدی پاداش پایان سال کارمندان و بازنشستگان و موظفان را معادل ۵۰۰۰ امتیاز تعیین کرده که با احتساب ضریب ریالی آن مبلغ عیدی به طور علی‌الحساب یک میلیون و ۶۷۵ هزار تومان تعیین شده است.

منبع : خبر آزاد

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۹ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • امامی

  با سلام آیا یک میلیون هفتصدبا این تورم سرم آور نیست گوشت کیلویی ۳۰۰هزار تومان خلاصه مردم را گرسنه بگذارید تا افرادی که می تونه ۲۳میلیون کفش برای بچه اش بخرد ولی ما توان کفش گالیش پلاستیکی را نداریم اجاره خونه پول هزینه دانشگاه فرزند ماشالله دانشگاه دولتی هم سهمیه بندی است هزینه دانشجو برای خارج کشور مختص افراد مخصوص یارانه هم به ما نمی دهند چون جزء افراد اجنبی هستیم پس تکلیف بدبختی را به چه کسی ابراز کنیم فکری به حال تمام افرادی که گفته شده زیر خط فقر مبلغ ۲۰ میلیون تومان

 • ناشناس

  حقوق.کارگری.عیدی کارمندی.مسخرست

 • سید‌هادی ‌علوی‌تفتی

  سلام.خدا‌قوت

 • تورح

  باسلام ازاینکه اینگونه به فکر مردم هستید به فکر کرانی اجناس هم باشید که اجناس واقعا خیلی گران هست ومردم قدرت خرید یک مرغ ویک کیلو گوشت ندارند من خودم شاهد بودم که یک خانم امد به قصاب گفت که یک کیلو استخوان گوشت بده بچه هایم تا حالا سه ماه گوشت نخورده اند چرا باید اینطور باشد چرا از گوشت مرغ مردم را در اینقدر اذیت ازار میدهید کمی هم به جیب خالی مردم باشد

 • حسین سلمانی

  قبلاً اندازه حقوق یک ماه رو عیدی میدادم

 • سعید

  درود عیدی امسال من را یک نماینده مجلس بدهید و عیدی او را به من شاید بفهمند که ما بازنشسته ها چه میکشیم البته اگر کسی مرد عمل باشد