شهرام‌ شب‌ پره | پخش آهنگ شهرام‌ شب‌ پره از صدا و سیما

خوانندگی شهرام شب پره در صدا و سیما | عجیب ترین اتفاق قرن!!

سانسور نشدن ترانه شهرام شب پره در صدا و سیما همه را شوکه کرد !

شهرام شب پره
ویکی گردی:

شهرام شب‌ پره  خواننده، ترانه‌سرا، آهنگساز و بازیگر ایرانی است. وی از پیشگامان موسیقی پاپ ایرانی است که از دههٔ ۱۳۴۰ خورشیدی فعالیت هنری خود را آغاز کرد.شهرام شب‌ پره از مؤسسان گروه موسیقی بلک کتس بود و پیش از انقلاب علاوه‌بر انتشار ترانه در چندین فیلم نیز نقش‌آفرینی کرد. شهرام شب‌ پره پس از انقلاب ۱۳۵۷، از ایران مهاجرت کرد و در لس آنجلس به کارش ادامه داد.

به نقل از برخط نیوز به نقل از برترین ها - هفت صبح: پنجشنبه شب شبکه نمایش مصادره را پخش کرد؛ آن هم با کمترین ممیزی. حتی سکانس ترانه شــهرام شب پره (ای قشنگتر از پریا) را حذف نکرد.

شروط 12 گانه ای که به زن حق طلاق می دهد

 

شاید از نگاه برخی مخاطبان تلویزیون، مصادره نسبتی با مناسبت نهم دی که کنداکتور شبکه‌ها در اختیار فیلم‌هایی از جنس قلاده‌های طلا قرار می‌گیرند، نداشته باشد. با این حال فیلم علاوه بر برخورداری از نگاه دلسوزانه نسبت به کسانی که خواسته یا ناخواسته در فضای ملتهب روزهای ابتدایی انقلاب مظلوم واقع شدند، دارای یک پیام روشن دیگر است: نمایش رفتار و باور مضحک اپوزیسیون! این نگاه که البته غیرواقعی هم نیست، باعث شده فیلم مصادره مورد توجه شبکه نمایش قرار گیرد و برای نخستین بار در شب نهم دی پخش شود.

این دومین بار اســت که مصادره در مدتی کوتاه نظر طیفی خــاص را جلب می‌کند. چندی پیش و همزمان با حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر، سکانس گل حمید استیلی به آمریکا در جام جهانی 98 فرانسه مورد توجه قرار گرفت. همان سکانسی که رضا عطاران به پسرش (هومن سیدی) می‌گوید خانواده فوتبالیســت‌های ایرانی را گروگان گرفته‌اند و...

در این سکانس حس دوگانه خوشحالی برای پیروزی تیم ملی و عدم خوشــحالی با ایــن توجیه که فوتبالیست‌ها سفیر حکومت ایران! هستند، مورد چالش قرار می‌گیرد. نوروز 97 که فیلم اکران شد، کمتر کسی درک کاملی از این مفهوم داشــت تا اینکه در جام جهانی اخیر، سندی شد برای آن‌ها که عقیده دارند حساب تیم ملی را باید از سیاست جدا کرد. حالا شبکه نمایش استفاده‌ای بهینه‌تر از مصادره کرده است و حتی می‌توان پخش آن را اقدامی هوشمندانه به حساب آورد.

بهترین روش رفع تلخی قورمه سبزی 

واقعیت این است که ســینمای ایران، فیلم‌های خوش رنگ و لعاب، دارای بازیگر مطرح، قصه‌گو و همه‌پســند از نوع مصادره کم دارد و غالبا اسیر شعارهای گل درشت، کیفیت پایین ساختاری، خودسانسوری ســازندگان و مسائلی از این دست می‌شوند. فیلم مهران احمدی اما توانست محل بحث و نقد از سوی کارشناسان مختلف سینمایی و غیرسینمایی شود. با این یادآوری، یک بار دیگر می‌توان پی به تصمیم متفاوت شبکه نمایش در پخش مصادره برد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۴ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس

  با سلام واحترام اینکه بنده وهمسرم کلی خوشحال شدیم ترانه های بسیار زیبای جنابعالی را که برای ما لذت بخش بوده حذف نکردند تشکر فراوان از سیستم جمهوری اسلامی که تغییر پوزیشن دادند وتعصبات را کنار گذاشتند هنرمندعزیز ودوست داشتنی ارزوی دیدارتان را به اتفاق خانواده ی بزرگوارت درایران داریم انشاالله خداوند کمکت کند اینده ی روشنی پیش رو داشته باشی 🙏❤❤❤

 • ناصر

  یاحوسین شهرام داره میاد .فرارکنید

 • مهد ی صفایی استلخی

  چه کار بدی شده خدایا پناه به تو

 • لیلا

  به نظر من هیچ وقت این ترانه ها و شعرها ایرادی نداشتن فقط تفکر ما بود از اینها هیولا ساخته بودن به امید فهم و درک بیشتر زندگی