موز سیاه شده | خواص موز سیاه شده | فواید موز سیاه شده

هرگز موز سیاه شده رو دور نریز! | خواص حیرت‌انگیز موز سیاه شده

با مطالعه این مطلب احتمالا تجدید نظر خواهید کرد و از این به بعد موز سیاه شده و لکه دار را به موزهای زرد و نرسیده ترجیح می دهید.

موز سیاه شده
ویکی گردی:

موز سیاه شده را بسیاری از ما نمی خریم یا زمانی که به خاطر نگهداری در خانه سیاه می شوند، از آن ها برای پذیرایی از مهمان استفاده نمی کنیم! با مطالعه این مطلب احتمالا تجدید نظر خواهید کرد و از این به بعد موز سیاه شده و لکه دار را به موزهای زرد و نرسیده ترجیح می دهید. موز سیاه شده را بیشر برای تهیه شیر موز و خوردنی های دیگر استفاده می کنیم و کمتر پیش می آید که موزهای سیاه شده را به موزهای بدون لکه و حتی مقداری نارس ترجیح بدهیم.

در این مطلب می خواهیم شما را با خواص موز سیاه شده آشنا کنیم تا از این به بعد اولویت خود را برای انتخاب نوع موز تغییر دهید.

نان بیات شده رو هرگز دور نریز!

بر کسی پوشیده نیست که خوردن میوه برای ما ضروری و بسیار مفید است و هر میوه ای دارای خواص خود می باشد، اما در این بین میوه هایی هستند که خواص بیشتر و همچنین مهم تری دارند اما ممکن است به خاطر ظاهر آن ها کمتر کسی علاقه به خودنشان داشته باشد.

به عنوان مثال موز سیاه شده را معمولا برای چیدن در ظرف میوه در نظر نمی گیریم و تا حد امکان سعی می کنیم چنین موزهایی را برای پذیرایی استفاده نکنیم اما با خواندن این مطلب احتمالا نظرتان عوض خواهد شد!

خواص موز سیاه شده

تنظیم فشار خون

یکی از دلایل اصلی فشار خون، کمبود پتاسیم می باشد. پتاسیم یک ماده معدنی است که برای بدن و همچنین سلامت قلب بسیار اهمیت دارد. این ماده معدنی به دلیل رژیم های غذایی ما ممکن است کمتر به بدن ما برسد و به همین دلیل بدن ما دچار کمبود پتاسیم شود.

اگر میخواهید تقریبا ۲۰ درصد از پتاسیم مورد نیاز روزانه تان را تامین کنید می توانید دو عدد موز سیاه شده بخورید. تامین این ماده معدنی احتمال حملات قلبی را تا میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

چرا نباید پوست تخم مرغ را دور بریزیم؟ 

ضد افسردگی

هورمون سروتونین یا همان هورمون شادی باعث ایجاد حس شادی در انسان ها می شود. موز به وسیله تریپتوفان آمینو اسیدی که در خود دارد به همراه ویتامین B می تواند این هورمون را بسازد و باعث ایجاد احساس خوب و مثبت در ما بشود.

بهبود گوارش با موز سیاه شده

موز سرشار از فیبر است و فیبر برای آسان کردن مراحل گوارش بسیار ضروری است. فیبر پکتین عاملی است که باعث رسیدن موز می شود و در واقع موز سیاه شده ای که می بینید حاصل انجام فعالیت همین فیبر است.

اگر از موز رسیده و نرم استفاده کنید مقدار زیادی از این فیبر را به دستگاه گوارش خود وارد کرده اید که باعث سرعت بخشیدن به هضم غذا و… می شود.

افزایش انرژی

با خوردن یک یا دو موز در روز می توانید تضمین کنید که دچار کمبود انرژی نمی شوید! موز دارای مواد مغذی بسیاری می باشد که در تامین انرژی به شما کمک خواهند کرد.

در موارد قبلی از وجود پتاسیم در این میوه برایتان توضیح دادیم، بد نیست بدانید که این ماده معدنی برای درمان گرفتگی عضلات بعد از تمرینات ورزشی هم بسیار موثر است. موز سیاه شده دارای کربوهیدرات، آب و مقداری پروتئین است که همگی اینها به افزاشیش انرژی شما کمک می کنند.

از سرطان دور بمانید

یکی از پروتئین هایی که در بدن ما با سلول های سرطانی مبارزه می کنند فاکتور نکروز تومور است. محققان به این نتیجه رسیده اند که لکه های روی موزهای سیاه شده دارای حاوی این پروتئین می باشند. این پرتئین با مبارزه با سلول های سرطانی در حال رشد از گسترش آن ها جلوگیری می کنند.

خواص عجیب و شگفت انگیز آب تخم مرغ آبپز که نمی دانستید

سوزش معده

بسیاری از ما به طور معمول زمانی که دچار سوزش معده می شویم به قرص ها رو می آوریم. یکی از مهم ترین دلایل سوزش معده، اسیدی شدن آن است که با خوردن موز رسیده می توانید آن را برطرف کنید. موز با افزایش سطح PH معده، اسیدی شدن آن را برطرف می کند و بدین ترتیب سورز معده شما خیلی سریع خوب می شود. البته این خاصیت درمانی منحصر به موزهای سیاه شده نیست و در موزهای نرسیده هم نیترات پتاسیم وجود دارد که در درمان سوزش معده موثر است.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۸ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • احمد نوری

  سلام شبتان بخیر دوستان عزیز؛ این سایت، الان یادم میاد و دورغ نگفته باشم؛ من از کودکی ناخودآگاه وشایدهم ازروی علاقه این کارها رو میکردم هر وقتی که به جایی میرفتم که الان متاسفانه بااین گرانیهای سرسام آور حتی پوست سیاه موزراهم نگاه نمی‌توانم بکنم.چقدر خوب می‌شد که دوباره رنگ موز را ببینم.

 • سهراب

  بسیار عالی است من امتحان کردم برای معده خیلی خوب است

 • ولی سلطانی گردفرامرزی

  سلام
  . خیلی ممنون ازفالهاتون بویژه فال انبیاء. باتشکر وسپاس