اشتباهات آرایشی | مضرات اشتباهات آرایشی

اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند | این مدل آرایش آقایان را فراری می دهد

بعضی از خانم ها اشتباهات آرایشی در صورت خود انجام می دهند که به جایی زیبایی، زشت و پیرشان می کند پس آنها را بدانید و صحیح و زیبا آرایش کنید.

میکاپ فرمالیته
ویکی گردی:

اشتباهات آرایشی که ظاهر شما را به جای زیبایی زشت می کند! اگر چه آرایش صحیح تاثیر زیادی در زیباتر به نظر رسیدن شما دارد اما اشتباهات آرایشی در قسمت های مختلف صورت می تواند نتیجه ی معکوس داشته باشد شما را به نوعی پیر و زشت نشان دهد. در ادامه این بخش از ویکی گردی، اشتباهات آرایشی صورت را برایتان خواهیم گفت تا با انجام ندادن آنها یک آرایش زیبا و مناسب داشته باشید.

اشتباهات آرایش چشم

اشتباهات آرایشی چشم که باعث می شود زشت و پیر به نظر برسیم . چه فردی باشید که به آرایش چشم معتاد است و چه کسی که تا به حال یک بار هم خط چشم نزده ، در نهایت راهکارهایی برای شما داریم که می تواند استایل شما را بهبود ببخشد و صورت شما را شاداب کند.

مدل چشمتو بگو، تا بهت بگم چه آرایشی بهت میاد

روشن کردن بیش از اندازه زیر چشم ممنوع

تیرگی زیر چشم هم برای زنان و هم مردان یکی از موانع زیبا دیده شدن است.برای بهتر شدن کافیست خواب کافی داشته و رژیم غذایی مناسب داشته باشید، اغلب خانمها برای پوشاندن حلقه های تیره در زیر چشماز کانسیلر و روشن کننده ها بهره می گیرند.

اما با افزایش سن ، پوست زیر چشم نیز نازک تر می شود و برای زیباتر شدن مجبور به استفاده از این کرم هامی شوید .اما توجه داشته باشید که گذاشتن لایه ضخیم از سفیدکننده زیر چشم اصلا ظاهر خوبی ندارد.

آرایش چشم های سیاه و پرشور در سنین بالاتر زیبایی چشمگیری ندارد. با افزایش سن ، مژگان کم پشت تر می شود و اکثر خانمها تمایل بیشتری برای استفاده از آرایشهای زیاد و تیره دارند.

بهتر است به جای خط چشم سیاه از قهوه ای تیره یا خاکستری به میزان کم استفاده کرد. برای خط چشم از خط چشم های مایع دوری کنید ، زیرا خیلی غلیظ هستند . برای کشیدن خط چشم بهتر است از مداد های نرم و راحت استفاده کنید .

با اینکه خط چشم پهن که از نوک چشم تا انتهای آن کشیده شده باعث کوچکتر دیده شدن چشم ها می شود، اما یک خط چشم نصفه هم جالب نخواهد بود.

اگر از گوشه داخلی چشمتان خط نازکی تا نزدیکی مردمک چشمتان بکشید و سپس این خط را کمی کلفت تر کرده و تا انتهای چشمانتان ادامه دهید آرایش چشمانتان زیباتر خواهد بود.در مرحله آخر هم می توانید با یک برس سایه آن را از گوشه خارجی به سمت گوشه داخلی کمی پخش کنید.

سایه های براق را دور بریزید

براق بودن پشت پلک ها ظاهر خیلی خوبی به چشم می دهد و شاید مطابق مد هم باشد اما از انواع آرایش های دیگر ، بیشتر افزایش سن را نشان می دهد. اولین عضو صورت که بالا رفتن سن را نشان می دهد ، چشما ها هستند. زیرا قسمت پلک انسان فاقد غده های چربی است .بنابراین براق کردن پشت پلک هایی که دارای خط و چروک هستند بیشتر موجب دیده شدن افزایش سن می شود.

با این روش هایی که میگم خودت تو خونه لباتو پروتز کن!

نحوه آرایش زیر چشم

در میانسالی، برای اینکه ظاهر جوان تری داشته باشید نباید از ریمل و خط چشم در زیر چشم استفاده کنید. این کار به جای زیباتر نشان دادن چشمها،باعث بیشتر دیده شدن دایره تیره زیر چشم و دیگر اثرات بالا رفتن سن می شود.

کم آبی در اطراف چشم ها

اگر به پوست اطراف چشم خود آب کافی نرسانید و آن را تقویت نکنید، در نتیجه چشمانی خسته و نیمه باز خواهید داشت که شما را پیر نشان می دهد . اگر مایلید که چشمانتان در مرکز توجه باشد ، حتما باید این ناحیه را مرطوب نگه دارید که می توانید با استفاده از سرم ها، کرم های دور چشم و پرایمرهای جوانسازی این ناحیه را تقویت کنید . این کرم های دور چشم می تواند تیرگی های اطراف چشم را نیز از بین ببرند .

استفاده از سایه چشم پودری

سایه چشم پودری نیز می تواند چشم شما را پیرتر نشان دهد ، در این مواقع بهتر است که از سایه های کرمی استفاده کنید و البته که این سایه های پودری برای افراد جوان مشکلی ایجاد نمی کند . استفاده از سایه های کرمی آسان تر است ، بافت یکدست تری دارد و مدت زمان بیشتری نیز دوام می آورد .

مات کردن دور چشم

اگر عادت به استفاده از پودر و مات کردن کل صورت دارید ، بهتر است که کمی دست نگه دارید زیرا دور چشم شما نیاز خاصی به مات کردن ندارد و ممکن است که شما را پیرتر نشان دهد . پوست اطراف چشم نازک تر از قسمت های دیگر است و به مات کردن نیاز ندارد و اگر فکر می کنید که چربی اطراف چشم شما زیاد است ، از پرایمر چشم استفاده کنید .

ضخامت خط چشم و مشخص بودن خط آن

تقریبا این نوع خط چشم ها محبوبیت خود را از دست داده اند . متخصصان پیشنهاد می کنند که بعد از خط چشم کشیدن کمی آن را محو کنید و حالت سایه به آن بدهید ، یعنی هرگونه جای خطی را در آن محو کنید .

آیا اصلاح صورت با تیغ برای زنان مضر است؟

ریمل نزدن

افراد زیادی هستند که بعد از تمام شدن آرایش چشم ریمل نمی زنند که این کار می تواند سن افراد را بالاتر نشان دهد و بهترین راه برای باز نگه داشتن چشم ها استفاده از ریمل می باشد که هم چشمان شما را شاداب تر نشان می دهد و هم باعث حجم بیشتر مژه ها می شود .

اشتباهات آرایش پوست با کرم پودر

پوست با آرایش کمتر جوان تر و بهتر دیده می شود . زدن لایه ضخیم از کرم پودر و کانسیلر و پن کیک روی پوست سبب پیرتر نشان دادن پوست شما و جلب توجه بیشتر به نقاط دارای مشکل پوست شما می شود .

برای زیباتر شدن پوستتان ، روی پوست خود لایه نازکی کرم پودر بزنید یا از مرطوب کننده و پن کیک استفاده کنید.

برای بهتر شدن پوستتان نیز بهتر است از محصولات بهداشتی استفاده کنید .

قبل از زدن کرم پودر برای اینکه از جمع شدن کرم پودر در لابلای خطوط صورتتان جلوگیری کنید ، مرطوب کننده بزنید.

از لوازم آرایش با پایه معدنی برای پوشاندن جوش ها و لکه های صورت مناسب است.

شما می توانید از کرم پودرهای ژله ای که به تازگی وارد بازار شده اند و پوشانندگی بسیار عالی دارند و پوست شما را طبیعی نشان دهد ، استفاده نمایید.

برنزه کردن پوست

اگر برای برنزه شدن پوستتان ساعات زیادی را زیر نور خورشید می گذرانید ، باید بگوییم در اشتباه هستید زیرا نورخورشید ، سبب پیری زودرس ، تجزیه رشته های کلاژن پوست ، ازبین رفتن ظاهر نرم و کشسان پوست ، نابودی سلول های پوست، تغییر رنگدانه ها و ایجاد نقاط تیره ی دائمی می شود .

مدل میکاپ فرمالیته | بروز ترین میکاپ های فرمالیته + عکس

 

اشتباهات کشیدن خط لب

آرایش صحیح لب باعث زیبایی شما می شود . برای آرایش لب خود از رنگ های طبیعی و برق لب استفاده نمایید و هیچ گاه رژ خود را بیرون لبتان نکشید . برق لب ، لب ها را حجیم تر می کند و جلوه طبیعی آن را حفظ می کند .

برای بزرگتر جلوه نمودن لبهایتان ، خط لب خود را روی مرز لب هایتان بکشید و بعد از زدن رژ لب از محصولات حجم دهنده لب استفاده کنید و به قسمت میانی لب ها برق لب بزنید.

برای مشخص نمودن حدود لبتان و اصلاح شکل لبتان از خط لب استفاده کنید . رنگ خط لب شما باید نزدیک به رنگ طبیعی لب هایتان باشد و هیچ گاه خط لب تیره تر از رژ لب خود را نزنید . برای زدن رژ لب تیره، مثل قرمز، بنفش یا قهوه ای پر رنگ از خط لبی همرنگ با رژ لبتان استفاده کنید.

استفاده زیاد از مداد ابرو

اگر دارای ابروهای پرپشت و مشکی هستید، با ژل ابرو به آنها فرم دهید و درون آنها مداد نکشید . اگر ابروهایتان کم پشت هستند از سایه های مخصوص ابرو استفاده نمایید و به وسیله برس کمی سایه ابرو به قسمت های کم پشت ابرویتان بزنید. در صورتی که ابروی بسیار کم پشتی دارید ، با مداد ابرو به حالت هاشوری به آن شکل دهید و سپس از سایه ابرو استفاده کنید.

اشتباهات استفاده از رژگونه

برای اینکه گونه های برجسته و زیبا داشته باشید ، در خط آرواره و سرحد موی سر و پیشانی از کرم برنزه استفاده کنید ، سپس کمی رژگونه به برجستگی گونه خود بزنید .

زدن رژ گونه زیاد به گونه ها نه تنها شما را زیبا نشان نخواهد داد بلکه باعث مضحک به نظر رسیدنتان می شود. هیچگاه به گونه های خود ، رژگونه قرمز نزنید زیرا این رنگ دیگر از مد رفته و شما با زدن رژگونه قرمز به یک پیرزن تبدیل خواهید شد .

چیکار کنم موهام نریزه؟ | جلوگیری از ریزش مو به روش طبیعی

برای زدن رژگونه از یک برس بزرگتر استفاده نمایید . بعد از آغشته کردن برس به رژ گونه با آن روی دستتان ضربه بزنید تا پودرهای اضافه گرفته شوند سپس برای مشخص شدن برجستگی گونه تان لبخند بزنید و رژگونه را از قسمت برجسته گونه رو به بالا، به سمت گوش هایتان به صورت یکسان روی پوست خود پخش کنید تا گونه هایتان طبیعی و زیبا دیده شوند . اگر رنگ رژگونه شما بیش از حد پر رنگ بود کمی پنکیک روی آن بزنید.

بعضی از خانم ها اشتباهاتی در آرایش صورت خود انجام می دهند که به جایی زیبایی، زشت و پیرشان می کند پس آنها را بدانید و صحیح و زیبا آرایش کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۲ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر