ماندگاری آرایش | ماندگاری آرایش چشم

10 روش ماندگاری آرایش | آرایشت رو ایجوری فیکس کن!

در این مقاله تلاش کردیم نکاتی که برای ماندگاری آرایش که به آن نیاز دارید را برایتان توضیح دهیم.

ماندگاری آرایش
ویکی گردی:

چگونه ماندگاری آرایش را بیشتر کنیم؟ یکی از مشکلات بسیار بزرگ ما خانم ها، این است که لوازم آرایش ما، ماندگاری آرایش کافی برای طول روز را ندارند و ما مجبور به داشتن نگرانی برای پاک شدن خط چشم، رژ لب، سیاه شدن چشم و.. را هستیم. یا خیلی از ما نگران این هستیم که در یک مجلس با نوشیدن و یا خوردن چیزی ممکن است آرایش ما پاک شود و ظاهر خوبی برای ما و اطرافیانمان نداشته باشد. در این مقاله می خواهیم در خصوص روش های ماندگاری آرایش نحوه صحیح استفاده لوازم آرایش به گونه ای که تجدید کمتری نیاز باشد را آموزش دهیم. نکات با اهمیت و نسبتا کوچکی وجود دارند که فقط با رعایت آن ها شما از شر استرس پاک شدن و ماسیدن لوازم آرایشتان رها خواهید شد.

شاید بسیاری از شما به این فکر کنید که مشکل ماسیدن و خراب شدن آرایش شما، وابسته به مارک لوازم آرایش شما است (که البته بی تاثیر هم نیست) ولی چیزی که در اینجا مهم تر از مارک لوازم آرایش است نحوه صحیح استفاده از لوازم آرایش برای ماندگاری بالاتر است.

آموزش کشیدن خط چشم با روش های ساده + فیلم

روش های ماندگاری آرایش

در ادامه به نحوه داشتن آرایش ماندگارتر میپردازیم و آن ها را به صورت جز به جز بررسی خواهیم کرد پس همراه ما باشید.

چگونه کرم پودر ماندگار تری داشته باشیم؟

کرم پودر ها در رنگ ها مختلف و مارک های مختلف در حال تولید شدن هستند ولی اکثر خانم ها حتی با استفاده از برند ترین کرم پودر ها باز هم از ماسیدن کرم بر روی صورتشان شکایت می کنند.

همچنین خیلی از افراد از پوسته شدن کرم بر روی صورت و خشک شدن صورتشان بعد از استفاده از کرم پودر رنج می برند. در ادامه همراه ما باشید که به شما آموزش دهیم با چند قدم راحت کرم پودر شما روی صورتتان برق نیندازد و خشکه خشکه نشود.

1- قبل از استقاده از کرم پودر صورت خود را بشویید.

از شوینده مناسب پوستتان بهره ببرید تا چربی پوستتان را به اندازه کافی از بین ببرید. نبود چربی بر سطح پوست باعث می شود کرم پودر شما بهتر روی پوست شما بنشیند. تونر ها از جمله شوینده های بسیار مناسب هستند که برای پوست های چرب بسیار مناسب هستند.

2- بعد از شستن پوست حتما از مرطوب کننده استفاده کنید.

بسته به این که صورت شما چرب باشد یا خشک، مرطوب کننده خود را انتخاب کنید. اگر صورتتان چرب است از مرطوب کننده ها و آبرسان هایی استفاده کنید که بر پایه آب هستند و صورت شما را چرب نمی کنند.

3- پرایمر بزنید.

پرایمر ها جز مواد کنترل کننده چربی هم به حساب می آیند، پرایمر را به همه سطح هایی که فکر می کنید ممکن است منافذ زیادی داشته باشند و چرب تر باشند بزنید تا چربی پوست شما را کنترل کند و منافذ پوستتان را ببند.

خودت تو خونه حرفه‌ای صورتتو کانتور کن!

4- کرم پودر را به اندازه روی پوستتان بزنید.

دقت کنید که زیاد کرم پودر به پوستتان نزنید، چرا که علاوه بر اینکه منافذ پوستتان را نمی بندد، بیشتر آن ها را آشکار می کند. پس کرم پودرتان را به اندازه بزنید و پس از آن از یک بیوتی بلندر شسته شده و مرطوب استفاده کنید. بیوتی بلندر های کثیف منبع باکتری و چربی هستند، پس به شدت مراقب باشید.

5- از پنکیک ها استفاده نکنید

پنکیک ها گزینه خوبی برای فیکس کردن صورت نیستیند از انواع فیکس کننده های کرم پودر می توانید استفاده کنید که در بازار موجود هستند و می توانید با یک براش صورت آن را به صورت کامل روی صورتتان بزنید. فیکس کننده ها یا به صورت پودری هستند و یا به صورت اسپری.

۶-اسپری فیکس کننده استفاده کنید

اگر پوست چربی دارید از اسپری فیکس کننده بدون چربی استفاده کنید. اسپری فیکس کننده برای پوست های چرب و پودری برای پوست های خشک استفاده می شود.

این اسپری ها کرم پودر شما را برای مدت بیشتری روی صورتتان حفظ می کند.

چگونه رژ لب ماندگار تری داشته باشیم؟

ابتدا یک لایه سبک کرم پودر خود را روی لب هایتان بزنید به گونه ای که فقط با صورتتان یکدست شود.

کمی پودر مات روی کرم پودرتان بزنید تا کرم پود و پوست لب نیز با پوست صورت یکدست شود.

با خط لبی که رنگ مشابه با رژ لبتان دارد اندازه لبتان را به طور کامل مشخص کنید. حتما با خط لب گوشه های لبتان را نیز مشخص کنید تا خطای رژلب کمتر شود.

رژ لب خود را با یک قلم مو از وسط لب شروع به کشیدن کنید و پس از زدن لایه اول، چربی روی رژ لبتان را با یک دستمال کاغذی بگیرید.

برای دومین بار رژ لب را از وسط لب شروع کنید و کاملا در مناطقی که نیاز است رژ لب بزنید.

با زدن دو لایه رژ لب، رژ شما ماندگاری بیش تری خواهد داشت و در اثر پاک شدن لایه دوم، لایه اول جایگزین آن خواهد بود.

چگونه خط چشم ماندگار تری داشته باشیم؟

ابتدا پوست صورتتان را بشویید و مرطوب کننده کم چرب به آن بزنید. حتما خط چشم خود را قبل از زدن کرم بکشید که صورتتان فاقد هرگونه چربی باشد‌

به چشم خود پرایمر بزنید تا چربی پوست را کنترل کند.

بروزترین مدل های ناخن با تم یلدا + عکس

 

خط چشم خود را بکشید و حتما خطوط بین آن را به طور کامل پر کنید تا در طول روز خشک نشود و نریزد.

حتما صبر کنید تا لایه اول خط چشم خشک شود و بعد جاهای خالی را با خط چشم پر کنید. پس عجله در کشیدن خط چشم نداشته باشید.

بعد از این که خط چشم کاملا خشک شد دوباره روی آن بکشید.

حتما در انتها از پودر فیکس استفاده کنید که خط چشمتان به طور کامل فیکس شود. بهتر است فیکسر شما از جنس اسپری باشد.

دقت کنید قبل از زدن فیکسر حتما بگذارید لایه آخر خط چشم خشک شود.

چگونه رژگونه ماندگار تری داشته باشیم؟

برای رژگونه زدن تنها موردی که اهمیت زیاد دارد این است که بلافاصله بعد از زدن کرم پودر از رژگونه استفاده نکنید تا با روغن کرم پودر و چربی پوستتان ترکیب نشود.

بعد از این که کرم پودر زدید و کمی گذشت، اسپری فیکس کننده را بزنید و باز هم کمی صبر کنید تا صورت کاملا فیکس شود، سپس از رژگونه استفاده کنید و کاملا آن را با بیوتی بلندر پخش کنید.

وجود پودر فیکس یا اسپری فیکس بین رژگونه و کرم پودر شما یک سد ایجاد می کند که مانع از ترکیب شدن این دو باهم می شود.

رژگونه حتما باید با پوست شما هم خوانی داشته باشد. اگر زیادی تیره یا زیادی روشن باشد آرایش شما را برهم خواهد زد.

سخن آخر:

در این مقاله تلاش کردیم نکاتی که برای داشتن آرایش ماندگارتری به آن نیاز دارید را برایتان توضیح دهیم. ولی غافل از این نباشید که مارک لوازم آرایش در ماندگاری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

امیدواریم این مقاله برای شما کاربردی باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر