خورش فسنجان | روش پخت خورش فسنجان | طرز تهیه خورش فسنجان

دیگه فسنجونو اشتباه نپز! | آموزش مرحله به مرحله پخت خورش فسنجان

بلد نیسی فسنجان بپزی؟ با ما همرا باش! خورش فسنجان را می توانید به دو روش درست کنید.

خورش فسنجان
ویکی گردی:

خورش فسنجان را می توانید به دو روش درست کنید. خورش فسنجان با مرغ و خورش فسنجان با گوشت چرخ کرده و قلقلی که در هر دو صورت خوشمزه می شود. در ادامه با طرز تهیه خورش فسنجان با گوشت همراه ما باشید.

خورش فسنجان

دیگه غصه تلخ شدن قورمه سبزی رو نخور!

 

مراحل دستور پخت خورش فسنجان با گوشت

مرحله اول

برای شروع، ابتدا مغز گردوها را به وسیله چرخ گوشت یا گوشت کوب برقی پوره می کنیم تا کاملا پودر شود.

مرحله دوم 

سپس در یک قابلمه مقداری آب سرد ریخته و گردوی پودر شده را هم در آن می ریزیم و قابلمه را روی حرارت می گذاریم تا با حرارت زیاد به جوش بیاید.

مرحله سوم 

وقتی که آب قابلمه به جوش آمد، حرارت را کم می کنیم و حدود 2 ساعت صبر می کنیم تا گردوها در آب بجوشند و روغن شان کاملا خارج شود.

مرحله چهارم

در این فاصله که گردو در حال روغن انداختن است، پیازها را پوست گرفته و با رنده ریز رنده می کنیم و آب پیاز را کامل می گیریم.

مرحله پنجم

سپس گوشت چرخ کرده را به همراه نمک، زردچوبه و فلفل به پیاز رنده شده اضافه می کنیم و حسابی مواد را ورز می دهیم تا مواد به خوبی با هم یکدست شود.

مرحله ششم

حالا گوشت را حدود یک ساعتی در یخچال می گذاریم تا کاملا مزه بگیرد و استراحت کند. بعد از 1 ساعت گوشت را از یخچال برمی داریم و آن را در اندازه های تخم مرغ قلقلی می کنیم.

دیگه تو خورشت فسنجان گردو نریز!؟

مرحله هفتم

سپس در یک تابه مقداری روغن ریخته و روی حرارت می گذاریم تا داغ شود. بعد هم گوشت قلقلی ها را در روغن با حرارت کم سرخ می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله هشتم

پس از 2 ساعت جوشیدن، وقتی که گردوها کامل به روغن افتادند، رب انار را به گردوها اضافه کرده و هم می زنیم تا رب رنگ باز کند.

مرحله نهم

در انتها شکر، مقداری نمک و فلفل و گوشت قلقلی های سرخ شده را هم به خورش اضافه می کنیم و حدود 2 ساعت دیگر صبر می کنیم تا خورش با حرارت کم به خوبی بپزد و جا بیفتد.

خورش آماده شده را در ظرف می کشم و همراه با برنج سرو می کنیم. امیدواریم از خوردن این خورش فسنجان خوشمزه و مجلسی با گوشت لذت ببرید.

ترفند رستوران ها برای رفع شوری خورشت قورمه سبزی 

خورش فسنجان روغن انداخته

برای اینکه خورش فسنجان به خوبی جا بیفتد و به اصطلاح به روغن بیفتد، باید در ابتدا گردوها را در آب خیلی سرد بریزیم تا به گردوها شوک وارد شود و روغن گردوها آزاد شود. این کار باعث روغن انداختن گردوها و خوشمزه و لعابدار شدن خورش فسنجان می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۴ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر

 • ناشناس

  کی باید رب گوجه برزیم

 • ناشناس

  شنیدم اکر کمی رب گوجه بزنیم رنگ البالوئی قشنگی میشه که فسنجون شماهم خوشرنگ بود فکرکردم رب میزنید
  چون فسنجون های من قهوه ای رنگه

 • ناشناس

  من کمی هویج رندهمیکنم