روش پخت حلوا نذری | مواد لازم حلوا نذری | طرز تهیه حلوا نذری برای 10 نفر

با یک کیلو آرد خوشمزه ترین حلوای نذری مخصوص محرم رو بپز + طرز تهیه

امروز در سبک زندگی طرز تهیه حلوا نذری با یک کیلو آرد را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

حلوا کدوحلوایی
ویکی گردی:

حلوا نذری با یک کیلو آرد یکی از روش های بسیار ساده و تست شده برای حلوا می باشد که می توانید به راحتی در خانه با ۱ کیلو آرد یک حلوا نذری خوشمزه تهیه کنید. شما می توانید با مقادیر گفته شده حدود ۴ دیس بزرگ حلوا نذری داشته باشید که می توانید برای سرو آن از تارت یا نان بستنی یا نان میکادو استفاده کنید و یا می توانید خیلی ساده داخل دیس بکشید و یک حلوا نذری خوشمزه و راحت تهیه کنید و نذر خود را ادا کنید.

مواد لازم

آرد گندم یا سنکگ ۱ کیلوگرم
روغن ۶۰۰ گرم
آب ۴ پیمانه
شکر ۴ پیمانه
گلاب ۱ و ۱/۳ پیمانه
زعفران دم کرده ۲/۳ پیمانه
هل سابیده شده ۲ ق چای خوری

 

طرز تهیه حلوا نذری با یک کیلو آرد

1مرحله اول: تفت دادن آرد

ابتدا باید آرد داخل تابه الک کنید تا پوک شود و بافت حلوا شما نرم تر شود. سپس به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه تفت دهید تا رنگ آرد کمی تغییر کند و بوی خامی آن گرفته شود. دقت کنید باید حرارت متوسط باشد و حدود ۱ تا ۲ درجه آرد تغییر رنگ دهد.

2مرحله دوم: افزودن روغن

حالا باید روغن جامد یا مخلوط روغن جامد و مایع را اضافه کنید و آرد را خوب سرخ کنید تا رنگ آن تیره شود. هرچقدر آرد بیشتر داخل روغن سرخ شود رنگ حلوا تیره تر می شود. این مرحله ممکن است ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول بکشد، در همین حین باید شربت حلوا را نیز تهیه کنید.

3مرحله سوم: تهیه شربت

آرد و روغن را هم بزنید و داخل یک قابلمه آب و شکر و هل و زعفران و گلاب را بریزید و هم بزنید و صبر کنید تا دانه های شکر ذوب شود ولی به قوام نرسد. زیرا غلیظ شدن بیش از اندازه شربت باعث خشک شدن حلوا می شود. پس بعد از یک قل زدن شکر قابلمه شربت از روی حرارت بردارید و همچنان مشغول سرخ کردن آرد باشید تا به رنگ دلخواه برسد.

4مرحله چهارم: تهیه حلوا نذری با یک کیلو آرد

وقتی آرد خوب سرخ شد باید قابلمه را از روی حرارت بردارید یا حرارت را خیلی کم کنید و در این مرحله مراقب باشید و به آرامی شروع به اضافه کردن شربت به مواد کنید و هم بزنید تا حلوا شکل بگیرد. سریع و تند باید هم بزنید تا حلوا سط قابلمه جمع شود و در انتها دو دسته تابه را بگیرید و حلوا را گهواره کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه حلوا نذری با یک کیلو آرد خوشمزه و زعفرانی

  1. می توانید از شیره انگور بجای تهیه شربت استفاده کنید.
  2. می توانید ۱۰۰ گرم از روغن کم کنید و بجای آن از کره استفاده کنید.
  3. استفاده از روغن جامد و مایع باعث بافت بهتر حلوا می شود.
منبع: سبک زندگی
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر