ته چین با قورمه سبزی | آموزش ته چین قورمه سبزی

با قورمه سبزی اضافی، ته چین قورمه سبزی درست کن همه انگشتاشونو بخورن!

اگه قورمه سبزی زیاد درست کردی و مونده، واسه تنوع یه ته چین قورمه سبزی بزن که روزتو بسازه.

Capture
ویکی گردی:

همه عاشق قورمه سبزی ایم و از خوردنش سیر نمی شیم و همیشه بیشتر درست می کنیم که سیر سیر بخوریمش. حالا قورمه اضافه اومده؟ زود دست به کار بشین واسه ناهار یه ته چین قورمه سبزی متفاوت و خوشمزه درست کنین. فقط یه کمی ماست و تخم مرغ و زعفرون براتون از خورشت قورمه سبزی، ته چین قورمه سبزی میده بیرون. با سبک زندگی همراه باشید تا یک ته چین قورمه سبزی فوق العاده درست کنیم.

مواد لازم برای تهیه ته چین با قورمه سبزی

مواد لازم برای ۴ نفر
برنج ۲٫۵ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
زعفران دم کرده ۴ قاشق غذاخوری
ماست چکیده ۴ قاشق غذاخوری
قورمه سبزی غلیظ به مقدار کافی
روغن مایع یا کره به مقدار کافی

طرز تهیه ته چین قورمه سبزی

مرحله اول

برای تهیه ته چین خوشمزه و مخصوص با قورمه سبزی برنج را ابتدا در ظرفی پر از آب می ریزیم و اجازه می دهیم تا ۳۰ دقیقه خیس بخورد.بعد در قابلمه ای تا نیمه آن آب می ریزیم و کمی نمک و روغن داخل آب می ریزیم.

مرحله دوم

سپس درب قابلمه را می گذاریم و حرارت را زیاد می کنیم تا زودتر آب به جوش بیاید. زمانیکه آب در حال جوشیدن بود برنج را می شوییم و آب کاسه را خالی می کنیم و برنج را داخل آب در حال جوش می ریزیم و صبر می کنیم تا ۷ دقیقه برنج در آب بجوشد.

مرحله سوم

بعد یک عدد از برنج را لای دندان تست می کنیم اگر اطراف برنج نرم بود ولی مغز برنج کمی سفت بود زمانی است که باید برنج را آبکش کنیم. در ادامه برنج را آبکش می کنیم و زعفران را پودر می کنیم و روی ماست می ریزیم.

ته چین یکی از انواع غذاهای مجلسی و شناخته شده ایرانی است که کمتر کسی را می توانید بیابید که این غذا را دوست نداشته باشد

مرحله چهارم

سپس به خوبی هم می زنیم تا سردی و آب موجود در ماست باعث رنگ انداختن بیشتر زعفران شود.تخم مرغ را در کاسه ای بزرگ می شکنیم و خوب هم می زنیم و ترکیب ماست و زعفران را به تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

سپس خوب هم می زنیم تا یکدست شوند و بعد برنج آبکش شده را به مواد می افزاییم و آرام مخلوط می کنیم تا برنج نیز کاملا با مواد آغشته شود. سپس دقت کنید که حتما خورشت قورمه سبزی سفت باشد.

مرحله ششم

اگر قورمه سبزی آبدار و شل است روی حرارت بگذارید تا سفت شود. در این مرحله از قابلمه نسوز استفاده می کنیم و کف و کناره های آن را با قلمو کاملا چرب می کنیم و نصف بیشتر مایه ته چین را در کف قابلمه می ریزیم.

مرحله هفتم

سپس با پشت قاشق روی ته چین را صاف می کنیم و کمی فشرده می کنیم و قورمه سبزی را روی مایه ته چین به صورت پخش می ریزیم و باقی مایه ته چین را روی آن می ریزیم.مجددا با پشت قاشق روی آن را صاف می کنیم و کمی فشرده می کنیم.

مرحله هشتم

حالا درب قایلمه را می گذاریم و ترجیحا روی شعله ،شعله پخش کن قرار می دهیم و قابلمه را روی آن قرار می دهیم و حرارت را بسیار ملایم می کنیم و به مدت ۴۵ دقیقه اجازه می دهیم تا ته چین قورمه سبزی آماده شود و نوش جان کنید.

نکات تهیه ته چین قورمه سبزی

غلیظ شدن قورمه سبزی

قورمه سبزی که باید در پخت ته چین قورمه سبزی استفاده شود حتما باید بدون آب باشد. برای این منظور قورمه سبزی را در یک قابلمه مناسب روی حرارت زیاد قرار دهید و خوب تفت دهید تا آب اضافی آن به طور کامل تبخیر شود. این کار از وا رفتن ته چین جلوگیری می کند.

منبع: سبک زندگی
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر