طرز تهیه شیرینی زبان | مواد لازم شیرینی زبان | دستور پخت شیرینی زبان

دستور تهیه شیرینی زبان؛ با دو قلم مواد | پرطرفدارترین شیرینی رو تو خونه درست کن!

شیرینی زبان از چندین سال قبل تو سفره های پذیرایی ایرانی ها رونق داشته. طرز تهیه اون رو اینجا یاد بگیرین!

41991620-8fb8-11ee-b42b-6954422b38d7
ویکی گردی:

شیرینی زبان از شیرینی های قدیمی و نوستالوژیک ایرانی محسوب می شود که در گذشته برای پذیرایی در مجالس مورد استفاده قرار می گرفت. شیرینی زبان از جمله شیرینی های سنتی و ایرانی می باشد که همانند کیک یزدی در پذیرایی های ایرانی ها نقش چشم گیری دارد. در ادامه این بخش از سبک زندگی شما را با طرز تهیه شیرینی زبان آشنا می کنیم!

مواد لازم برای تهیه شیرینی زبان

  • شکر    ۱ پیمانه
  • آب    1/2 پیمانه
  • گلاب    1/4 پیمانه
  • زعفران دم شده    ۲ قاشق غذاخوری
  • خمیر هزارلا    ۱ بسته
  • پودر پسته    ۲ قاشق غذاخوری

شیرینی دانمارکی رو حرفه ای تر از قنادی ها درست کن! + روش تهیه

طرز تهیه شیرینی زبان

مرحله اول

برای تهیه شیرینی زبان مجلسی ابتدای کار شهد شیرینی را آماده می کنیم، برای این منظور ابتدا شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس هم می زنیم تا ذرات شکر درون آب حل شود.

مرحله دوم

حالا گلاب را به همراه زعفران دم کرده به شربت اضافه می کنیم، سپس هم می زنیم و قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم. در ادامه زمانی که شربت جوش آمد قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم کاملا خنک شود.

مرحله سوم

در این مرحله خمیر هزارلا را یخ زدایی می کنیم، سپس روی سطح کار قرار می دهیم و با قالب شیرینی زبان کاتر می زنیم. در ادامه روی سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم و خمیر های قالب زده را درون سینی فر قرار می دهیم.

مرحله چهارم

حالا فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه برس را به شهد شیرینی آغشته می کنیم، سپس روی خمیر ها می مالیم و مجددا یه لایه خمیر روی خمیر قبلی قرار می دهیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مجددا برس را به شهد آغشته می کنیم و روی خمیر می مالیم، سپس با چاقو وسط خمیر را خط می اندازیم و سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت ۲۰ دقیقه شیرینی ها بپزند.

مرحله ششم

حالا پس از گذشت این زمان گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی های زبان به مدت ۵ دقیقه گریل شوند تا روی آن ها طلایی و خوشرنگ شود. در ادامه پس از گذشت این زمان شیرینی ها را از فر خارج می کنیم.

سابله روسی؛ شیرینی خوشمزه مخصوص پذیرایی + طرز تهیه

مرحله هفتم

در این مرحله مجددا برس را به شهد شیرینی آغشته می کنیم و روی تمام سطح و اطراف شیرینی ها می مالیم، سپس مقداری پودر پسته روی آن ها به عنوان تزئین می ریزیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

منبع: سبک زندگی
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر