خوراکی | نگهداری خوراکی ها

خوراکی هایی که نگهداریشون تو یخچال هم سخته!

8 ماده خوراکی که حتی در یخچال هم زود فاسد می‌ شوند را در ادامه معرفی می کنیم با ما همراه باشید تا بدانید کدام غذاها حتی در یخچال هم زود فاسد می شوند؟

نگهداری خوراکی ها
ویکی گردی:

این 8 ماده خوراکی حتی در یخچال نیز زود فاسد می شوند. فقط گذاشتن مواد غذایی در یخچال، آن‌ها را از فاسد شدن ایمن نمی‌کند و بیشتر خوراکی‌ها پس از مدتی فاسد می‌شوند. برخی از این خوراکی‌ ها طول عمر بسیار کوتاهی دارند که حتی فضای خنک یخچال هم برای آن‌ها چندان کارساز نیست. با ما باشید تا این خوراکی ها را به شما معرفی کنیم.

۱. تمشک ارگانیک

هنگام پرورش تمشک ارگانیک از آفت‌کش و حشره‌کش استفاده نمی‌شود و پوست نازک و محتوای آب موجود در این میوه مستعد رشد باکتری است و به همین دلیل خیلی زود فاسد می‌شود. برای از بین بردن باکتری‌ها، تمشک‌ها را در سرکه و آب بشویید.

۲. سوسیس و کالباس

سوسیس و کالباس‌هایی که در یخچال فروشگاه‌ها نگهداری می‌شوند، ۵ تا ۷ روز ماندگاری دارند که این مدت در یخچال‌های خانگی به ۳ تا ۵ روز می‌رسد. البته می‌توانید این مواد خوراکی را در فریزر به مدت طولانی‌تری نگهدارید.

۳. برش‌های هندوانه

هندوانه تا زمانی‌که برش نخورده باشد، عمر طولانی دارد. اما برش خورده آن که درون ظرف دربسته در یخچال گذاشته شده باشد باید در مدت ۳ تا ۵ روز مصرف شود.

۴. برنج پخته

برنج پخته را بیشتر از ۲ روز نمی‌توان در یخچال نگه داشت. نوعی باکتری در برنج تولید می‌شود که بیماری‌های گوارشی مانند سندرم دوره‌ای تهوع و استفراغ به وجود می‌آورد. این باکتری در برابر حرارت مقاوم است.

۵. کنسرو ماهی

تا زمانی‌که در قوطی کنسرو ماهی باز نشده باشد، طول عمر آن طولانی خواهد بود، اما به‌محض باز شدن در آن، ماهی در معرض هوا و انواع باکتری‌ها قرار می‌گیرد که ماندگاری آن را به چند روز محدود می‌کند.

۶. تخم‌مرغ

ماندگاری تخم‌مرغ بعد از اینکه آب‌پز شد بسیار کم شده و فقط یک هفته می‌توان آن را در یخچال نگه داشت.

۷. کاهو

آب آن دسته از مواد خوراکی که پرآب هستند، در یخچال، تبخیر شده و وارد سلول‌های باکتری‌ها می‌شود و به‌مرور ماده خوراکی را خراب می‌کنند. کاهو هم از این دسته خوراکی‌هاست که حتی در یخچال هم ماندگاری کمی دارد. البته اگر کاهو‌ها را درون کاغذ فویل در یخچال نگهدارید تا ۳۰ روز باقی می‌ماند.

۸. کلم‌ برگ

کلم‌برگ حدود ۳ روز در یخچال تازه می‌ماند و پس از آن شروع به پژمرده و نرم شدن می‌کند.

پیش از مصرف هر نوع مواد غذایی، حتی اگر در یخچال باشد، مراقب باشید که غذای فاسد مصرف نکنید.

 

 

 

منبع: دلگرم
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر