امپراتوری گوگوریو | گوگوریو | رازهای امپراتوری گوگوریو

رازهایی که خیلی هاتون در مورد امپراتوری گوگوریو نمیدونین!!

امپراتوری گوگوریو یک دولت کره ای باستانی بود که توسط جومونگ تأسیس شد.جومونگ یک جنگجوی افسانه ای بود که از یک پدر انسان و یک مادر نیمه خدایی متولد شد.

امپراتوری گوگوریو
ویکی گردی:

رازهای امپراتوری گوگوریو و حقایق گفته شده درباره امپراتوری گوگوریو را در این مطلب از سایت ویکی گردی بخوانید. گوگوریو یا گوریو، یک امپراتوری بزرگ در تاریخ کشور کره است. امپراتوری گوگوریو در شمال و مرکز شبه جزیره کره و بخش های جنوبی و مرکزی منچوری داخلی و خارجی قرار داشت. واژه گوگوریو به معنی قدرتمندترین و بزرگ ترین امپراتوری می باشد.

موسس گوگوریو

در کتب سامگوک ساگی و سامگوک یوسا از متون برجای مانده از قرن 12 در گوریو، موسس گوگوریو فرمانده جومونگ یا دونگ میونگ می باشد.

عکس های عروسی واقعی بازیگران سریال جومونگ

امپراتوری گوگوریو جومونگ

پادشاه دونگ میونگ که در کتب سامگوک ساگی و سامگوک یوسا از او با نام جومونگ و نام خانوادگی گو یاد شده است، در یک افسانه پسر هه موسو مردی قوی و شاهزاده ای آسمانی و بانو یوها دختر هابک خدای رودخانه آمنوک بود. در برخی کتب آمده بعد از بارداری بانو یوها، هموسو ناپدید شد و الهه رود بانو یوها را تا رودخانه یوبال تعقیب کرد و در آنجا یوها با پادشاه گوموا از بویو شرقی ملاقات کرده و صیغه او شد.

بعد از به دنیا آمدن جومونگ و بزرگ شدنش، پسران گوموا ته سو و یونگپو به او حسادت کردند و جومونگ برای دنباله روی از رویای هه موسو برای اتحاد قلمرو گوچوسون و نجات مردم آن که در بویو شرقی به جای مانده بودند، بویو شرقی را به توصیه مادرش ترک کرد و سرانجام به جولبون رسید و در آنجا با سوسونو دختر حاکم آن ازدواج نمود.بانو یه اولین همسر جومونگ بود که در سال 19 قبل از میلاد به همراه پسرشان یوری از بویو شرقی به سمت گوگوریو فرار کردند.

امپراتوری گوگوریو یوری

جومونگ و دومین همسرش سوسونو در سال 37 قبل از میلاد گوگوریو را تاسیس کرده و اولین پادشاه و ملکه آن لقب گرفتند.جومونگ اولین پسرش یوری را به عنوان ولیعهد معرفی نمود و او را وارث تاج و تخت کرد.

(ویدیو) پشت صحنه خنده دار سریال جومونگ

امپراتوری گوگوریو چند سال حکومت کرد؟

گوگوریو به مدت 705 سال باقی‌ماند و در این مدت 28 پادشاه از خانواده سلطنتی گو بر آن حکمرانی کردند.

امپراتوری گوگوریو چگونه نابود شد؟

تسانگ-شیلا مورد هجوم قرار گرفت و در سال 668 فتح شد.

امپراتوری گوگوریو و هان

حکومت گوگوریو برای گسترش قدرت خود در منطقه کشورهایی را تصرف کرده و حملات مکرری را به فرمانداری های چینی و شبه جزیره لیائودونگ انجام داد، حملاتی که توسط جانشینان وی نیز دنبال شد.دودمان هان سلسلهٔ فرمانروایی در سرزمین چین بود که از 206 قبل از میلاد تا 220 میلادی، حدود 400 سال برقرار بود. اکثر مردم چین، اکنون خود را از قوم هان می‌دانند.

راز‌هایی درباره سریال امپراطور باد‌ها که هیچکس نمی داند

امپراتوری گوگوریو و ایران

امپراطوری گوگوریو که وسعت آن تقریبا تمام شبه جزیره کره و شمال شرق چین بوده است در سال 37 قبل از میلاد تاسیس شد و در نهایت در سال 668 میلادی با حمله نیروهای ائتلاف تانگ شیلا نابود شد، امپراطوری گوگوریو هم دوره اشکانیان در ایران بوده و فرهاد چهارم اشکانی هم دوره امپراطور چومو(جومونگ) در گوگوریو بوده است. امپراطوری اشکانیان در سال 247 قبل از میلاد تاسیس و در سال 224 میلادی اشکانیان توسط ساسانیان نابود شد، وسعت این امپراطوری تقریبا تمام ایران و بخشهای زیادی از سوریه ارمنستان گرجستان اذربایجان ترکمنستان ازبکستان و هند و روسیه بوده است.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر