سوسانو | سرنوشت سوسانو | سریال جومونگ

سرنوشت سوسانوی واقعی چی شد؟

سرنوشت سوسانو و فرزندانش، بیریو و اونجو بعد از ترک گوگوریو با آنچه در سریال جومونگ نشان می دهد، شاید کمی متفاوت باشد که در ادامه می توانید بخوانید.

سوسانو
ویکی گردی:

سریال افسانه جومونگ یکی از پرطرفدارترین سریال های کره ای در ژانر حماسی است که بانوی مشهور این سریال با نام سوسانو شهرت زیادی پیدا کرد. مخاطبان سریال جومونگ سرنوشت سوسانو را تا جایی دیدند که با  پسرانش بیریو و اونجو گوگوریو را ترک کرد. اگر شما هم کنجکاو هستید بدانید که سرنوشت سوسانو واقعی چه شد همراه ما باشید.

سرنوشت سوسانو و فرزندانش بعد از ترک گوگوریو

سوسانو یا سوسونو با نام کامل یون سوسانو دختر ارشد گومسئو دانگون(یون تابال)، فرمانروای جولبون و فرمانده قبیله گیرو بود که بعد از مرگ همسرش ووتائه به همسری جومونگ درآمد و ملکه گوگوریو شد اما پس از بازگشت همسر اول جومونگ همراه پسرش یوری در سال 17 قبل از میلاد، سوسانو برای جلوگیری از درگیری احتمالی میان پسرانش بیریو و اونجو و یوری بر سر جانشینی گوگوریو از مقامش کناره گیری کرد و گوگوریو را همراه با فرزندانش و پدرش یون تابال و عده ای از مردم ترک کرد.

گرچه حکومت گوگوریو معتقد بود سوسانو و فرزندانش با میل خود از گوگوریو رفتند اما مردم باکجه معتقد بودند که سوسانو با میل خود گوگوریو را ترک نکرد و توسط جومونگ از گوگوریو رانده شد.

سوسانو و فرزندانش

سرانجام سوسانو و گروهش پس از 18 ماه به جنوب رسیدند و اونجو در هانام و بیریو در میچوهول، که تصور می شود اینچئون، کره جنوبی امروزی باشد، ساکن شدند. سرزمین میچوهول غیرقابل سکونت بود، بنابراین بیریو و مردمانش به پیش اونجو رفته و خواستار پادشاه شدن بیریو برای حکومت در آنجا شدند اما اونجو مخالفت کرد و بیریو به هانام حمله کرد و پس از شکست اقدام به خودکشی کرد و حکومت باکجه شکل گرفت، سوسانو در بنیان گذاری حکومت باکجه نقش اساسی داشت. بانو سوسانو در سال 6 قبل از میلاد در سن 61 سالگی از دنیا رفت. برخی مرگ سوسانو را طبیعی و برخی دیگر مسمویت توسط تسو(دائه سو) می دانند.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر