دفع ساس | از بین بردن ساس

روش های خانگی از بین بردن ساس | دفع کامل ساس با روش های طبیعی

در این مقاله از ویکی گردی ما میخواهیم انواع روش های خانگی مبارزه و از بین بردن ساس رو به شما آموزش بدهیم، با ما همراه باشید

ساس
ویکی گردی:

در این بخش از سایت ویکی گردی با آموزش از بین بردن ساس  با ما همراه باشید. اگر به دنبال راهی برای از بین بردن ساس ها هستید محلول سرکه روشی مناسب و موثر برای از بین بردن ساس ها است. مقداری سرکه سفید را داخل یک بطری اسپری بریزید؛ قبل از پاشیدن محلول مطمئن شوید که درپوش را محکم کرده اید. مناطقی که علائم ساس وجود دارد مثل چارچوب تخت، طاقچه اتاق خواب، شکاف و درز سطوح و داخل مبلمان را اسپری کنید. توضیحات بیشتر در خصوص از بین بردن ساس  را در ادامه بخوانید.

قارچ بوریا باسینا:

قارچ بوریاباسیانا را بر کف زمین، ملحفه، تشک ها و یا روی درز مبلمان اسپری کنید. این قارچ در از بین بردن ساس های منزل تاثیر بسیار زیادی دارد.

آموزش دفع سوسک از خونه با بادکنک  + فیلم

جارو برقی:

یکی از روش های بسیار ساده خانگی، کشیدن جارو برقی در کل فضای منزل است. بطور معمول ساس ها زیر مبلمان وجود دارند و ساس های بزرگ، بیشتر در شکاف و درزها تخم گذاری می کنند.

کشیدن جارو برقی در مبلمان و تمام مناطقی که ساس ها به طور بالقوه می توانند پنهان شوند می تواند به سیستم عصبی آنها حمله کرده و آنها را از بین برد. سپس با مکش ساس ها توسط جاروبرقی تعداد ساس ها به شدت کاهش می یابد.

سرمای زیاد:

ساس های تحمل سرمای زیاد را ندارند و نابود می شوند. برای از بین رفتن ساس حداقل 4 روز دمای کمتر از 18- درجه سانتی گراد نیاز است. برای استفاده از این شرایط می توان اشیا کوچکی را که به ساس یا تخم آن آلوده است را در فریزر به مدت 4 روز قرار داد.

گرمای بالا:

اگرچه محل زندگی ساس ها ترجیحا داخل مبلمان و درز وسایل است اما قادر به تحمل حرارت بالا نیستند. پس برای جلوگیری از گزش حشرات می توانید تله های ساس را نصب و آنها را در معرض مکنده های حرارتی کوچک قرار دهید.

همچنین پارچه تمام وسایل مانند ملحفه ها، بالش ها، رو فرشی و تاکسیدرمی را با استفاده از ماشین لباسشویی و درجه حرارت بالا بشویید.

اینجوری از شر مورچه های گوشه و کنار خونت خلاص شو + ویدیو آموزشی

خاک دیاتومه:

در صورتی که نمی توانید برخی وسایل را با ماشین لباسشویی بشویید، می توانید برای از بین بردن ساس ها از خاک دیاتومه استفاده کنید. این ماده طبیعی از بقایای فسیل جلبک های کوچک به وجود آماده است که در از بین بردن ساس موثر است.

دور ریختن لوازم:

برای رهایی از شر ساس و نابودی آن، تا حد امکان مواد به شدت آلوده را دور بریزید. به طور مثال:ملحفه یا تشک آلوده به ساس را در یک کیسه پلاستیکی ریخته و سر کیسه را محکم ببندید و آن را دور از منزل قرار دهید.

آویشن:

آویشن یکی از گیاهان پرخاصیت و سالم در جهان است که برای از بین بردن ساس در حجم گسترده کاربرد دارد. برای نابودی ساس کافی است برگ آویشن تازه را در زیر مبل یا تختواب قرار دهید یا چوب آویشن را در اتاق بسوزانید تا شاهد از بین رفتن تمام ساس ها باشید.

ژل سیلیکا:

برای نابود کردن ساس، می توانید مقداری ژل سیلیکا را روی مناطق آلوده قرار دهید. این ژل باعث چسبیدن ساس به خود می شود و پس از جذب آب بدن ساس، موجب از بین رفتن آنها می شود.

بوریک اسید:

اگر ساس ها هنوز تکثیر و شدت نیافته اند می توانید از بوریک اسید که یک روش تضمینی است برای از بین بردن آنها استفاده کنید. مقداری از این پودر را روی مناطق آلوده مانند لحاف، تشک، درز مبلمان و ... اسپری کنید.

استفاده از سشوار:

چنانچه در نمناک می خوانید یکی از روشهای ساده برای از بین بردن ساس، استفاده از سشورا است. سشوار را در دمای بالا تنظیم کنید و با استفاده از باد داغ آن اقدام به از بین بردن ساس نمائید.

با این روش ها از شر پشه های ریز گلدان خلاص شو + فیلم

پودر تالک:

استفاده از پودر تالک برای از بین بردن ساس ها بسیار ساده تر از بیرون آوردن آنها از تشک و مبلمان یا شست وشوی ملحفه ها است. پودر را روی نقاطی که ساس وجود دارد و زیر همه مبلمان که فکر می کنید آلوده به ساس است بریزید تا در نهایت باعث از بین رفتن آنها شود.

استفاده از مواد سفیدکننده:

برای از بین بردن ساس می توانید از مواد سفید کننده مانند وایتکس برای تمیز کردن کف و دیوارهای خانه استفاده کنید.

الکل:

با استفاده از الکل می توانید از شر ساس هایی که در اطراف درزها وجود دارد خلاص شوید. الکل 100 درصد را با مقدار مساوی آب ترکیب کنید و محلول را داخل یک بطری اسپری بریزید؛ سپس مناطقی را که احتمال می دهید ساس مخفی شده اند را اسپری کنید.

منبع: ایلنا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر