مایع ظرفشویی | شستشو با مایع ظرفشویی

این چیزهارو هرگز با مایع ظرفشویی نشور!!!

همه مون عادت داریم برای شستن هر چیزی از مایع ظرفشویی استفاده کنیم، ولی یه سری چیزها هست که شستن شون با مایع ظرفشویی ممنوعه.

مایع ظرفشویی
ویکی گردی:

با مایع ظرفشویی چه چیز هایی رو نباید بشوریم؟ خیلی از افراد عادت دارند که برای شستشوی هر چیزی از مایع ظرفشویی استفاده می کنند. اما بهتر است بدانید که برای تمیز کردن این سطوح نباید از مایع ظرفشویی استفاده کنید ...

سبزیجات

دکتر همایون بشیری، متخصص بیماری های داخلی ، در این زمینه می گوید:  شست و شوی سبزیجات با مایع ظرفشویی بدترین کار ممکن است. این یک کار غلط است که در جامعه رایج شده، چرا که استفاده از این مواد برای شست و شوی سبزیجات بی فایده است. برای شستشوی سبزیجات باید از مواد ضدعفونی کننده و یا پرکلرین، استفاده کرد تا سلامت آن‌ها تامین شود.

خودرو

اگر ترجیح می‌دهید با یک شوینده و یک سطل آب یا شلنگ ماشین خود را بشویید حتماً از یک شوینده‌ی مناسب استفاده کنید. مایع ظرف‌شویی می‌تواند برای سطح ماشین خیلی خشن باشد.

درون ماشین ظرف‌شویی

استفاده از مایع ظرف‌شویی در ماشین ممنوع است زیرا زیاد کف می‌کند. پودرهای مخصوص ماشین لباسشویی طوری فرموله شده‌اند که زیاد کف نکنند و کاملاً از درون ماشین شسته شوند.

درون ماشین لباسشویی

درست مانند ماشین ظرف‌شویی استفاده از مایع ظرف‌شویی در لباسشویی نیز می‌تواند کف زیادی تولید کند. ماشین به‌اندازه‌ی کافی قوی نیست تا بتواند کف لباس‌ها را تمیز کند.

روی پنجره و آینه‌ها

از پاک‌کننده‌های شیشه برای برق انداختن سطوح شیشه‌ای استفاده کنید. مایع ظرف‌شویی می‌تواند از خود رگه‌هایی باقی بگذارد.

روی هر چیزی که باید خشک تمیز شود

تمیز کردن لکه‌های غذا از روی لباس با ترکیب آب و مایع ظرف‌شویی عالی است اما از استفاده از آن روی پارچه‌های ظریف خودداری کنید.

منبع: هفت گنج
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر