جنگجویان کوهستان | سریال جنگجویان کوهستان | معرفی جنگجویان کوهستان | داستان سریال جنگجویان کوهستان

داستان اصلی جنگجویان کوهستان چیه؟ | ماجرای کرانه رود حقیقت داره؟

سریال جنگجویان کوهستان بر اساس یک رمان قدیمی چینی با همین نام ساخته شده است؛ رمانی که به نظر می‌رسد با الهام از داستان یک شورشی در دوران سلسلۀ سونگ نوشته شده باشد.

جنگجویان کوهستان
ویکی گردی:

سریال جنگجویان کوهستان با نام اصلی کرانه رود که در بین فارسی‌زبانان با نام لیانگ شان پو نیز شناخته می‌شود، مجموعهٔ تلویزیونی ژاپنی است که در سال‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۴ پخش شد. لیانگ شان پو نام منطقه‌ای در کوهستان‌های چین در کرانه‌‌ی رود زرد و محل استقرار شورشیان چین بود. سریال جنگجویان کوهستان بر اساس یکی از شاهکارهای ادبیات کلاسیک چین به نام لبه آب یا شوئی خو جوئن اثر شی نایان و لو گوانجونگ نوشته شده‌است و داستان ۱۰۸ قهرمان را نقل می‌کند که از سرتاسر چین در مکانی به نام «لیانگ شان پو» گردهم آمده و علیه ظلم و فساد حکومتی قیام می‌کنند و جاودانه می‌شوند. در ادامه داستان اصلی سریال جنگجویان کوهستان را بخوانید.

داستان این سریال دربارۀ مبارزی به اسم لین چانگ است؛ یک افسر معزول که با همراهی گروهی از مبارزان دیگر، در محلی به اسم لیانگ‌شان پو، پرچم مبارزه علیه فسادهای یک حاکم محلی به اسم کائوچیو را برافراشته‌اند.

راز‌هایی درباره سریال امپراطور باد‌ها که هیچکس نمی داند

جنگجویان کوهستان

داستان این سریال بر اساس یکی از شاهکارهای قدیمی ادبیات چین با نام «کرانۀ آب» ساخته شده است. تاریخ نگارش این رمان مشخص نیست اما گمان می‌رود که بین 500 تا 700 سال قدمت داشته باشد. اما آیا این داستان آنگونه که در این کتاب روایت شده ریشه‌ای در واقعیت داشته است؟ مورخان تصور می‌کنند که همینطور بوده است.

داستان سریال امپراطور افسانه ها چیه؟

به نظر می‌رسد این داستان الهام گرفته از وقایعی باشد که در دوران حکومت سلسلۀ سونگ در قرن دوازدهم میلادی رخ دادند. شخصیت اصلی داستان یعنی سونگ جیانگ نیز، در اصل شخصیتی تاریخی بوده که کتب تاریخی و داستان‌های عامیانۀ چینی دربارۀ او روایت‌های مختلفی ارائه کرده بودند.

جنگجویان کوهستان

نام سونگ جیانگ در کتب تاریخی چین (از جمله در کتاب «تاریخ سونگ») به عنوان یک راهزن شورشی ذکر شده است که علیه سلسلۀ سونگ مبارزه می‌کرد. طبق روایت این کتاب‌ها، سونگ جیانگ و همراهانش  که چند ده نفر بیشتر نبودند، بسیار قدرتمند شده و چند منطقه را تحت کنترل خودشان درآورده بودند؛ به طوری که حتی یک ارتش ده هزارنفره نیز از رویایی با آن‌ها هراس داشت. اما در نهایت توسط یکی از مقامات امپراطوری به نام ژانگ شویه گرفتار کمین شده و شکست خوردند.

عکس های عروسی واقعی بازیگران سریال جومونگ

داستان سونگ جیانگ شورشی، به مضمونی رایج در افسانه‌های عامیانه نیز تبدیل شده بود؛ در این افسانه‌ها قدرت‌هایی خارق‌العاده به او و همراهان کم تعدادش نسبت داده شده است. تاثیر این روایت‌های افسانه‌ای در داستان «کنارۀ آب» کاملا واضح است. برای مثال در این کتاب، همراهان سونگ جیانگ در اصل 108 «روح» بوده‌اند؛ 36 روح آسمانی و 72 روح زمینی که توسط هیولایی لاک‌پشت‌مانند اسیر شده بودند اما توانستند بگریزند و دوباره در هیأت 108 قهرمان زمینی به دنیا بیایند.

جنگجویان کوهستان

آنگونه که در داستان «کنارۀ آب» روایت شده، سونگ جیانگ و یارانش در نهایت توسط امپراطور بخشیده می‌شوند و به یک گروه نظامی وابسته به حکومت تبدیل می‌شوند که علیه دشمنان خارجی می‌جنگند. در جریان این جنگ‌ها تعدادی از قهرمانان کشته می‌شوند و تعدادی نیز بعد از مدتی به پایتخت برمی‌گردند و زندگی عادی در پیش می‌گیرند. خود سونگ جیانگ نیز در نهایت توسط کائو چیو و همدستانش مسموم شده و از دنیا می‌رود.

یکی از تفاوت‌های بین سریال و رمان مربوط به شخصیت لین چانگ است؛ لین چانگ در کتاب «کنارۀ آب» یکی از یاران سونگ جیانگ است اما در روایت سریال، به عنوان رئیس مبارزان معرفی شده است.

منبع: برترین ها
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر