هوش مصنوعی | AMIE | ابزار جدید هوش مصنوعی | معرفی ابزار AMIE | تشخیص بیماری

جدیدترین شاهکار هوش مصنوعی: تشخیص بیماری با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی با تازگی از ابزار جدیدش به نام AMIE رونمایی کرد، که AMIE برای ارائه تشخیص‌ های پزشکی به کار می رود.

هوش مصنوعی
ویکی گردی:

برخلاف سایر مدل‌ های هوش مصنوعی پزشکی، AMIE یک ابزار تشخیص است. گوگل از چت‌ بات انقلابی جدیدی با نام Articulate Medical Intelligence Explorer (AMIE) رونمایی کرده است. برخلاف سایر مدل‌های هوش مصنوعی پزشکی مانند Med-PaLM 2 که معمولاً بر ایجاد خلاصه‌های پزشکی یا پاسخ به سؤالات پزشکی تمرکز دارند، AMIE یک ابزار تشخیصی هوش مصنوعی است که به روش تشخیص افتراقی عمل می‌کند.

AMIE براساس مدل PaLM گوگل ساخته شده و همچنین برای آموزش آن از داده‌های نتایج پزشکی، خلاصه‌های پزشکی و مکالمات بالینی استفاده شده است. AMIE از یک محیط یادگیری شبیه‌سازی‌شده با مکانیزم‌های بازخورد خودکار استفاده می‌کند.

کولاک جدید هوش مصنوعی: از این طریق با اموات صحبت کنید!!

در پست وبلاگ گوگل، «آلن کارتیکسالینگام» و «ویوک ناتاراجان»، محققین Google Research که تحقیقات AMIE را رهبری می‌کند، درمورد اهمیت ارتباط پزشک و بیمار در پزشکی و پتانسیل سیستم‌های هوش مصنوعی برای افزایش دسترسی و کیفیت مراقبت‌های بهداشتی صحبت کردند.

محققین عملکرد AMIE را در یک مطالعه تصادفی آزمایش کردند که در آن شرکت‌کنندگان انسانی به‌طور تصادفی مکالمات شبیه‌سازی‌شده با بیمار را از طریق یک رابط متنی برای پزشکان واقعی یا AMIE ارائه می‌کردند. به گفته تیم گوگل، هوش مصنوعی پزشکی آن‌ها حداقل به‌اندازه پزشکان واقعی در تشخیص‌های افتراقی مؤثر عمل می‌کند.

(ویدیو) عکس کارتونی خودت رو با هوش مصنوعی بساز + آموزش

دانشمندان گوگل ریسرچ می‌گویند هنوز تحقیقات گسترده بیشتری باید انجام شود تا AMIE را بتوان از یک نمونه اولیه تحقیقاتی به یک ابزار بالینی قدرتمند تبدیل کرد. به گفته آن‌ها، هنوز باید روی مواردی از جمله حریم خصوصی، استحکام و عملکرد این سیستم در شرایط واقعی، تحقیقاتی انجام شود.

منبع: آریاپی
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر