افزایش قدرت بدنی | افزایش توان بدنی | خوراکی های افزایش قدرت بدنی

بهترین خوراکی های مفید برای افزایش قدرت بدنی

اینجا میخوام بهترین خوراکی ها برای افزایش قدرت بدنی رو بهتون معرفی کنم. این خوراکی های مقوی برای افزایش استقامت بدن خیلی مفیدن.

افزایش قدرت بدنی
ویکی گردی:

برای افزایش قدرت بدنی چی مفیدتر است؟ ممکن است در طول زندگی خود شما دچار کاهش انرژی شده باشید و توان کاری را نداشته باشید  این ها همه بستگی به خوراکی دارد که شما مصرف کرده اید. زیرا خوراکی ها باعث افزایش قدرت بدنی و استقامت در کاری میشود. مواد غذایی مغذی همیشه باعث میشود بدن توانیی بیشتری برای کاری داشته باشد. برای شناخت بهترین خوراکی های افزایش قدرت بدنی با ما همراه باشید.

گلابی

مصرف روزی یک عدد گلابی می‌تواند تهدید چاقی را به میزان قابل توجهی کم کند.این گزاره نتیجه پژوهشی جدید است که در ژورنال علوم تغذیه و غذا منتشر شده است.در این مطالعه مشخص شد احتمال ابتلای به چاقی در افرادی که به طور منظم گلابی مصرف می‌کنند، ۳۵ درصکمتر از دیگران است.در این مطالعه هر دو گروه به یک میزان فعالیت می‌کردند و میزان کالری دریافتی آن‌ها نیز به یک میزان بود و تنها تفاوت آن‌ها مصرف گلابی به طور منظم در طول یک دوره زمانی مشخص بود.گلابی به دلیل وجود فیبر بالا به کاهش وزن کمک شایانی می‌کند.

این خوراکی ها رو بخوری خود به خود شاد میشی!

گلابی

بادام

پژوهش منتشر شده در ژورنال بین‌المللی چاقی بر روی مصرف بادام تاکید دارد.در این مطالعه آمده که افرادی که روزانه ۷۰ عدد بادام (در کنار رعایت رژیم غذایی کم کالری) مصرف کردند،در یک بازه شش ماهه توانستند ۱۸ درصد از وزن بدنشان را کم کنند.

بادام

چای سبز

پیش از این از فواید چای سبز برای سلامتی آگاه بودیم.چای سبز در جلوگیری از بیماری‌های قلبی، سرطان و دیابت نوع دو نقش دارد.اما حالا به لطف پژوهش انجام شده در ژورنال آمریکایی کلینیکال نوتریشن، مشخص شد که افرادی که میزان بالایی ازچای سبز مصرف می‌کنند، بدون هیچ تغییری در رژیم غذایی خود می‌توانند حدود ۱٫۳ کیلوگرم در طول ۱۲ هفته ازوزن خود کم کنند. چای سبز آثار مثبت دیگری نیز برای بدن دارد.

مکمل های غذایی جایگزین ویتامین ها!

چای سبز

فلفل قرمز

طرفداران فلفل قرمز کم نیستند.این ماده غذایی علاوه بر سوزاندن دهان می‌تواند روند متابولیسم بدن را نیز سرعت بخشد.در پژوهش ارائه شده در پنجاه و نهمین همایش سالانه «بیوفیزیکال سوسایتی» مشخص شد افرادی که کپسایسین (ماده موجود درفلفل قرمز و سبز) را به رژیم غذایی پر چربِ خود اضافه می‌کنند، از افزایش وزن جلوگیری خواهند کرد.این مطالعه البته بر روی موش‌ها انجام شده بود، اما پیشتر نیز بر روی انسان آزمایش شده بود و نتایج مشابهی به دست داده بود.

این 10 تا خوراکی در تقویت حافظه معجزه میکنن! + فیلم

فلفل

شیر کامل و کره

مطالعه منتشر شده در ژورنال کلینیکال نوتریشن نشان داد زنانی که روزانه شیر کامل یا پنیر (به اندازه کافی) مصرفمی‌کنند، نسبت به زنان دیگر کمتر با افزایش وزن روبه‌رو خواهند شد. البته این موضوع هنوز جای پژوهش دارد تا نتایج دقیق‌تری از آن به دست آید، اما تقریبا در اکثر پژوهش‌هاییکه تاکنون انجام شده، نتایجی مشابه به دست آمده است.همچنین اسیدهای چرب موجود در لبنیات نقش سازنده در تنظیم هورمون‌های بدن و افزایش متابولیسم دارند.

شیر فاسد

تخم مرغ

اگر از طرفداران تخم مرغ نیستید، شاید لازم باشد که در تصمیم خود تجدید نظر کنید.مطالعه منتشر شده در ژورنال کالج آمریکایی نوتریشن نشان داد که مصرف تخم مرغ در صبحانه (به جای نان شیرینی و غلات) می‌تواند مانع گرسنگی – و حتی پرخوری – در طول روز شود.علاوه بر آن، پروتئین موجود در تخم مرغ می‌تواند نیروی مورد نیاز شما را تامین کند.

تخم مرغ

منبع: نیک صالحی
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر