ژله | براق کردن ژله | روش تهیه ژله | درست کردن ژله

براق شدن ژله شب یلدا با 3 راز فوق العاده از زبان حرفه ای ها + آموزش

کمتر کسی پیدا میشه که طرز تهیه ژله شفاف و براق رو بلد باشه اگه تو هم می خوای این ترفند رو یاد بگیری در ادامه با ویکی گردی همراه باش.

براق شدن ژله
ویکی گردی:

براق شدن ژله یه سری ترفند داره که همه بلد نیستن برای همینم تو این مطلب می خوام بهتون روش های براق شدن ژله رو آموزش بدم. فقط با کمی خلاقیت متونی ژله رو مدل های مختلفی بدی و باهاش از مهمون هات پذیرایی کنی. برای آموزش براق شدن ژله تا انتها با ویکی گردی همراه باشید.

استفاده از آب جوش

برای تهیه ژله اکثر افراد از یک لیوان آب جوش و یک لیوان آب سرد استفاده می کنند، برای براق شدن ژله بهتر است اصلا از آب سرد در تهیه ژله استفاده نکنید و به جای آن به پودر ژله تنها یک و نیم لیوان آب جوش بیافزایید. آب سرد استفاده شده در ژله، به سرد شدن سریعتر مایع ژله کمک می کند، وگرنه اجباری به استفاده از آب سرد نیست. استفاده نکردن از آب سرد در تهیه ژله سبب شفاف و براق شدن آن می شود.

ژله هندوانه ای مجلسی رو اینجوری درست کن + طرز تهیه

بنماری کردن ژله

پس از افزودن آب به ژله، آن را خوب هم بزنید و ظرف ژله را برای مدتی روی بخار آب کتری قرار دهید تا تمام پودر ژله درون آب حل شده و ژله براق و شفاف گردد. همچنین شما می توانید ژله را به مدت 1 الی 2 دقیقه داخل ماکروویو قرار دهید تا تمام ذرات ژله کاملا حل شود، سپس ژله را از ماکروویو خارج کنید و مجددا هم بزنید تا ژله یکدست شود.

توجه نمایید که ژله را نباید بر روی حرارت مستقیم قرار دهید،روش بن ماری راهکاری است برای گرم کردن و ذوب کردن مواد غذایی به صورت غیر مستقیم که از قدیم کاربرد داشته است.

صاف کردن ژله

یکی دیگر از رازهای براق شدن ژله به صاف کردن آن مربوط می شود. پس از تهیه ژله با آب جوش، شیر یا بستنی و...زمانی که می خواهید آن را درون قالب بریزید، ابتدا از صافی رد کنید تا ژله ای صاف و براق داشته باشید.

فواید و خواص جالب بی نظیر ژله | با خوردن ژله وزن کم کن

نکات کوتاه و مهم تهیه ژله خانگی

  •     در تهیه ژله، رعایت نسبت مواد یکی از نکات حیاتی است.
  •     برای تهیه ژله، قالب‌های پلاستیکی و سیلیکونی بهترین گزینه‌ها هستند.
  •     بهتر است مایع ژله فقط تا حد نیمه‌ای از ظرف قالب را پر کند تا به طور یکنواخت در ژله توزیع شود.
  •     برای خارج کردن ژله از قالب می‌توانید یک ظرف را پر از آب جوش بگذارید و قالب ژله را به مدت 10 ثانیه روی بخار آب قرار دهید. این کار باعث می‌شود ژله به طور محکم بچسبد و شما بتوانید آن را به راحتی برگردانید.
منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر