بهترین ماشین های ایرانی | ماشین مناسب سفر | بهترین ماشین های سفر | خودروهای ایرانی

کدوم ماشین های ایرانی برای سفر مناسب تره؟ + عکس

در این مطلب از سایت ویکی گردی به معرفی بهترین ماشین ایرانی مناسب سفر می پردازیم با ما همراه باشید.

ماشین مناسب سفر
ویکی گردی:

کدوم ماشین ایرانی مناسب سفر هست؟ تو این بخش از سایت ویکی گردی به معرفی ماشین ایرانی مناسب سفر می پردازیم. اگر شما هم قصد مسافرت به شهر های داخلی را دارید قبل از سفر حتما باید به این موضوع دقت کنید. در ادامه با معرفی بهترین ماشین ایرانی مناسب سفر با ما همراه باشید.

مهم ترین ویژگی های ماشین مناسب سفر

پیش از معرفی بهترین خودرو ها برای سفر بهتر است بدانید که یک ماشین مناسب سفر باید چه خصوصیاتی داشته باشد.

 اولین نکته‌ای که درباره ماشین های مسافرتی بسیار مهم است، کابین بزرگ و صندوق عقب جادار آنهاست.

افراد دوست دارند که هنگام سفر فضای کافی برای جا دادن لوازم و همچنین قرارگیری سرنشینان و اعضای خانواده در اختیار داشته باشند. تصور کنید اگر قرار باشد با یک خودروی کوچک مثل پراید ۱۱۱ به همراه 4 نفر به یک مسافرت طولانی بروید، چه مصائب و دشواری‌هایی را باید تحمل کنید. پس کابین جادار و صندوق عقب بزرگ اولین و مهم‌ترین ویژگی یک خودروی مناسب سفر محسوب می‌شود.

سیستم تعلیق نسبتا نرم با قابلیت جذب مناسب ضربات جاده از دیگر خصوصیاتی است که باید بهترین ماشین ها برای مسافرت از آن برخوردار باشند تا سرنشینان با کوبش های آزاردهنده روبرو نشوند. صندلی‌های خودرو هم باید فرم مناسب داشته باشد تا بدن سرنشین را به‌خوبی در برگرفته و هنگام سفر خستگی کمتری به آنها وارد کند.

مصرف سوخت متعادل و بهره‌مندی از امکانات به‌روز مثل کروز کنترل، ماساژور صندلی و حتی وجود سیستم‌های کنترل کشش و پایداری، رادارهای هشدار و…، از دیگر ویژگی‌هایی است که بهترین ماشین ها برای سفر باید از آنها سود ببرند. وجود گیربکس اتوماتیک روی خودرو هم می‌تواند خستگی راننده را در طول سفر به حداقل برساند و ماشین را به گزینه بهتری برای سفر تبدیل کند.

ایمنی بالا را هم باید آخرین ویژگی بهترین ماشین ها برای مسافرت در نظر بگیریم. اگر خودرو امنیت بالایی داشته باشد، در صورت بروز حوادث ناگوار که احتمال وقوع آنها در طول سفر بسیار بالاتر است، می‌توان نسبت به سلامت سرنشینان خودرو اطمینان بالاتری داشت. اما اگر خودرو ایمن نباشد، سفری که قرار بوده مایع آرامش ذهن شود، خدای نخواسته می‌تواند آلام و اندوه فراوانی به دنبال بیاورد.

5 ماشین مناسب برای سفر در جاده‌های ایران

دنا پلاس

خانواده دنا پلاس به‌ویژه در نوع مجهز به موتور تنفس طبیعی، می‌تواند بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت باشد. کابین نسبتا بزرگ و جادار، صندوق‌ عقب وسیع با گنجایش ۵۰۰ لیتر، عملکرد فنی مناسب و مصرف سوخت قابل قبول در جاده، تعلیق نه‌چندان خشک، از ویژگی‌های مثبت این ماشین ایرانی برای مسافرت به شمار می‌روند. البته فضای راننده در این ماشین کمی تنگ به نظر می‌رسد.

دنا+پلاس

خانواده تندر ۹۰

محصولات خانواده تندر ۹۰ جزو بهترین ماشین ها برای مسافرت در رده محصولات اقتصادی بازار ایران هستند. تندر ۹۰ از کابین جادار سود می‌برد، صندوق عقب آن فضای کافی در اختیار قرار می‌دهد، کیفیت سواری این خودرو نسبتا نرم است و کوبش‌های سیستم تعلیق آن اذیت کننده نیست. البته شاید فرم صندلی‌های تندر ۹۰ چندان مناسب مسافرت‌های طولانی نباشد که این نکته جزو نقاط ضعف تندر۹۰ در مسافرت محسوب می‌شود.

تندر+90

خانواده سمند و سورن

انواع خودروهای سمند به‌ویژه سمند ال ایکس ef7 و سورن پلاس می‌توانند یکی از بهترین خودروها برای سفر در ایران محسوب شوند. این دسته از محصولات ایران خودرو از کابین جادار و نسبتا راحت برخوردارند. صندوق عقب آن‌ها می‌تواند به راحتی پاسخگوی نیازهای مسافرتی ۴ تا ۵ نفر باشد و حضور کروز کنترل در نسخه‌های جدید سورن پلاس هم بر امکانات مناسب سفر این خودرو افزوده است. ضمن آن‌که عملکرد سیستم تعلیق خانواده سمند خیلی خشک نیست و تا حدودی موجب آرامش و رضایت سرنشینان در طول سفر خواهد بود.

سمند+و+سورن

تارا

محصولات خانواده تارا مجهز به موتور تیوفایو می‌توانند گزینه مناسبی برای سفر باشند. تارا مصرف سوخت متعادلی در جاده ارائه می‌دهد، کیفیت سواری آن متقاعدکننده است و هندلینگ و پایداری دلچسبی را از آن شاهد هستیم. کابین این خودرو در قیاس با محصولات هم‌رده جادارتر به نظر می‌رسد و صندوق عقب ۶۴۰ لیتری این محصول ایران خودرو هم می‌تواند به طور کامل پاسخگوی نیازهای خانوادگی در مسافرت‌های چندروزه باشد. بنابراین خانواده تارا را هم باید در دسته بهترین ماشین ها برای مسافرت قرار دهیم.

تارا

شاهین سایپا

ماشین شاهین سایپا ایمنی بهتری نسبت به محصولات هم قیمت نظیر خانواده سمند، پژو پارس و دنا پلاس ارائه می‌دهد. مصرف سوخت این خودرو در جاده چندان بالا نیست، کیفیت سواری آن لذت‌بخش به نظر می‌رسد و فضای نسبتا جادار ردیف عقب این خودرو نیز می‌تواند محیط دلنشینی برای سرنشینان به وجود آورد. صندوق عقب ۴۲۰ لیتری شاهین هم اگرچه نسبت به رقبا کمی کوچکتر است اما قابلیت مناسبی برای برطرف کردن نیازهای مسافرتی دارد.

شاهین+سایپا

منبع: همراه مکانیک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر