طرز خوابیدن | تاثیر خواب روی پوست | مراقبت از پوست

اگه این مدلی بخوابی هیچ وقت پیر نمیشی!!

اینجا قصد داریم به شما بگوییم که چه پوزیشنی برای خواب مناسب است و اگر بالای 50 سال هستید‌‌، باید از چه طرز خوابیدن دوری کنید تا پوستی بدون چروک داشته باشید.

چروک پوست
ویکی گردی:

تا حالا دقت کردی که طرز خوابیدن چه تاثیری روی پوستت می ذاره؟ منظورم این نیست که کم خوابیدن یا بد خوابیدن باعث خراب شدن پوست میشه!! بلکه روش و طرز خوابیدن یعنی خوابیدن روی شکم، کمر یا به پهلو است که در زیبای پوستت موثره! در ادامه این بخش از سلامت سایت ویکی گردی با ما همراه باش تا طرز خوابیدن که به پوست آسیب میرسونه رو بهت بگم.

خانم های زیبا پوست، این حالتی نمیخوابن!!!!

بعضی از پوزیشن ها هنگام خواب باعث ایجاد چین و چروک می شود. اگر به صورت دمر یا روی شکم بخوابید، یعنی فشار زیادی به پوست تان وارد کرده ‌اید و در صورتی که سن تان بالا برود، پوست دیگر به حالت طبیعی اش بر نمی گردد و جوان نیست‌.

این اسکراب های خانگی تو این فصل از نون شبم واجب تره!!

پوست صاف

زمانی که در سن جوانی هستید و کلاژن زیادی دارید و پوست تان سفت است، کمی بعد از بیدار شدن پوست به حالت طبیعی برمی گردد اما در طول زمان، فشار زیاد به این ناحیه باعث چین و چروک های دائمی می شود؛ پس اگر در سنین جوانی روی شکم بخوابید، خیلی جای نگرانی نیست اما باید این عادت را ترک کنید تا در سن بالا به پوست تان آسیبی وارد نشود.

خوابیدن به پهلو ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد

پزشکان همچنین هشدار می‌ دهند که خوابیدن به پهلو هم ممکن است باعث ایجاد چین و چروک شود. بعضی از پوزیشن های خاص هنگام خواب باعث ایجاد چروک نمی شوند اما ممکن است آنها را تشدید کنند. چروک روی قفسه سینه، گردن یا صورت می تواند حاصل از پوزیشن غلط هنگام خواب باشد.

راز و رمزهای جوانسازی پوست برای افراد بالای 40 سال!

همچنین ممکن است حجم یک طرف صورت هنگام خوابیدن به پهلو، از سمت دیگر کمتر باشد که معمولاً با فیلر بهبود پیدا می کند. اکثر چروک ها هنگام خواب ماند چین و چروک های دیگر با بوتاکس برطرف نمی شوند و باید از فیلر برای پر کردن آنها استفاده کرد.

پوست صاف

بهترین حالت خواب برای حفظ جوانی پوست

خوابیدن به کمر یا به پشت بهترین پوزیشن است. خوابیدن به پشت یا کمر بهترین پوزیشن برای جلوگیری از چروک های صورت می باشد، زیرا صورت با بالش تماس ندارد اما اگر در این پوزیشن احساس راحتی ندارید و خواب شبانه تان به هم می ریزد، بهتر است که به کیفیت خواب توجه کنید و خیلی حساسیت به خرج ندهید و به گونه‌ای بخوابید که راحت هستید، زیرا کیفیت خواب از کیفیت پوست اهمیت بیشتری دارد‌ گاهی اوقات خوابیدن به کمر ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی مانند رفلاکس، خروپف یا آپنه بشود و خوابتان را به هم بریزد که در چنین حالتی به پهلو خوابیدن بهتر است.

ارتباط چین و چروک صورت با حالت خواب نادرست

چین و چروک ها هنگام خواب، متفاوت از انواع دیگر چروک ها هستند. چروک هایی که حاصل از خندیدن، لبخند زدن یا خوردن مایعات با نی یا حرکات مداوم صورت می باشند، با چین و چروک هنگام خواب متفاوت است.

با گوشت کوب صورتت رو لیفت کن + فیلم آموزشی

رایج ترین نوع چین و چروک، چین و چروک های داینامیک یا محرک هستند که به خاطر انقباض پر تکرار ماهیچه صورت اتفاق می افتند؛ یعنی زمانی که پوست دچار تاخوردگی می شود؛ اما چروک هایی که هنگام خواب ایجاد می گردند، مکانیسم متفاوتی دارند و حاصل کشش پرتکرار یا تخریب پوست می باشند و زمانی رخ می دهند که پوست خیلی به بالش فشار داده شده باشد.

جوانسازی پوست

مطالعه ای هم در سال 2021 اظهار کرده است که چین و چروک ها می توانند هنگام خواب به خاطر پوزیشن غلط و تحت فشار قرار گرفتن پوست صورت ایجاد شوند که با خطوط خنده متفاوت هستند و به خاطر نیروی وارد شده به صورت هنگام خواب ایجاد می گردند؛‌ یعنی زمانی که یک طرف صورت روی بالش پرس شده باشد، حالت کشسان پیدا کرده و کشیده می‌ شود.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر