سینما | صندلی های سینما | رنگ صندلی سینما

چرا صندلی های سینما قرمزه؟ | دانستنی های جالب درباره سینما

میخوای بدونی چرا رنگ صندلی های سینما قرمزه؟ در ادامه این مطلب از سایت ویکی گردی شما رو با اصلی ترین دلایل قرمز بودن صندلی های سینما آشنا می کنیم.

سینما
ویکی گردی:

از اونجایی که سینما ها و تاتر ها اماکنی هستن که فرهنگ رو ترویج می کنن پس نقش به سزایی هم در فرهنگسازی و ذهن مخاطبانشون دارن. روزنانه به طور عادی سینما های سراسر کشور با سیل شدیدی از طرفدارن فیلم هایی سینمایی مواجه اند. پس جوری که معلومه ارزش سینما ها و تاتر ها فراتر از چیزیه که ما تصور میکنیم.

 شاید تا به حال با مراجعه کردن به سینماها متوجه این شده باشید که تمام صندلی های قرمز هستند و برایتان تبدیل به یک سوال شده باشد و نتوانسته باشید جواب این سوال را بدهید. به همین دلیل ما قصد داریم در این مطلب از سایت ویکی گردی شما را با دلایل استفاده از رنگ قرمز در صندلی های سینما و تئاتر آشنا سازیم. همراه ما باشید.

معرفی سینما گیم های معروف تهران + عکس و ویدئو

سینما

دلیل اصلی قرمز رنگ بودن صندلی های سینما

انسان ها به کمک چشمانشان می توانند محیط اطراف خود را به خوبی تماشا نمایند و بنابر دلایلی به برخی رنگ ها حساس می باشند و رنگ قرمز جزء یکی از رنگ هایی می باشد که چشمان انسان به آن حساسیت ندارد و این عدم حساسیت نه تنها در روشنایی این گونه است بلکه در تاریکی نیز این گونه می باشد!

10 تا از خاص ترین سینما های پرطرفدار ایران که حتما باید برین! + عکس

با این حال بیشتر سینماها و تئاترها از رنگ قرمز برای صندلی ها استفاده می کنند و برخی دیگر نیز گاها بنابر میزان نور و چراغ هایی که در سال قرار دارند، از رنگ های خاکستری تیره و حتی سیاه نیز استفاده می کنند که همانند رنگ قرمز، چشمان ما به آنها نیز حساسیت ندارد!

همچنین طی تحقیقاتی که انجام شده است، گفته می شود رنگ قرمز دارای اثرات روانی می باشد که با تماشای آن می توان احساس نرمی، راحتی، عاطفی و... نمود که نهایتا آرامش خاطر بدست خواهید آورد.

اما تا به حال فکر کرده اید که چرا و به چه علت رنگ قرمز ( رب ) در غذاهای فست فودی به بیشترین میزان ممکن استفاده می شود؟! طی تحقیقاتی که انجام شده است، گفته می شود رنگ قرمز می تواند در افزایش اشتهای هر شخص با هر نوع علائق و سلایق موثر واقع گردد.

سینما

معرفی سینما های برتر تهران + عکس و آدرس

علاقه پادشاهان تاریخ به رنگ قرمز

یکی دیگر از مهم ترین دلایل استفاده از رنگ قرمز در سینماها و تئاترها، این است که پادشاهان به این رنگ علاقه بسیار زیادی داشتند و در طول تاریخ از رنگ قرمز بیشتر به عنوان رنگی که در دربار پادشاهان استفاده می شد، یاد می کردند که حتی برخی از تاریخ دانان انتخاب رنگ قرمز را میراث ناپلئون می دانند چرا که وی عاشق رنگ قرمز بود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر