پیاز | فواید پیاز | کاربردهای پیاز

کاربردهای جالب پیاز که تا حالا نشنیدی!

پیاز جدا از خواص خوراکیش کلی کاربرد داره که تا حالا نمیدونستی. در ادامه با ویکی گردی همراه باش تا بهت بگم

پیاز
ویکی گردی:

یه سری از کاربرد های خیلی جالب پیاز رو قراره اینجا بهتون بگم که مطمئنم نمیدونین! پیاز از اون دسته از مواردیه که تو همه خونه ها هست و بیشتر اوقات هم در دسترسه. پیاز جدا از کل خواص فوایدی که برای غذا ها و آشپزی داره یه سری کاربردهای جالب هم داره که در ادامه بهتون میگم.

آیا تا به حال از کاربرد پیاز بیرون از آشپزخانه استفاده کرده اید ؟

پیاز می تواند به روش های مختلفی مشکلات خانگی شما را حل کند مثل روش هایی که در این بخش از خانه دار نمناک خواهیم گفت.

7 ترفند باحال برای رفع تندی پیاز + ویدیو

جالبترین فواید و کاربردهای پیاز

  1. پیاز در از بین بردن زنگ زدگی چاقو موثر است برای حل این مشکل چندین بار پیاز را با چاقو نصف کنید و بعد متوجه از بین رفتن زنگار می شوید.
  2. اگر از خون مردگی و نیش زنبور رنج می برید پوست پیاز برای درمان خارش و عفونت مناسب است. پیاز را در طول شب روی دست ببندید و بعد با عسل موضع درد را ماساژ دهید.
  3. خمیر پیاز و آب به از بین رفتن آکنه کمک می کند . چون پیاز خاصیت ضد التهابی و آنتی باکتریایی دارد و به همین منظور از ماسک پیاز برای درمان آکنه استفاده کنید.
  4. برای از بین بردن بوی نامطبوع رنگ و لاک که برای سلامتی مضر است می توانید از تکه های پیاز کمک بگیرید.
  5. پیاز برای درمان گلو درد هم مفید است . مقداری پیاز را در آب بجوشانید و در صورت نیاز به آن عسل بیفزاید و روزی 2 بار بنوشید.
  6. اگر لباس شما بر اثر گرمای زیاد اتو، زردرنگ شد، می توانید یک پیاز را دو نیم کرده و روی پارچه کتانی بمالید. لکه های زردرنگ برطرف خواهند شد. بعد آن را چند دقیقه داخل آب سرد خیس کنید و بشویید.
منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر