درمان دندان درد | معجون درمان دندان درد

معجزه ریختن نمک در چای برای درمان دندان درد! + نکات

با ویکی گردی همراه باشید تا از ترکیب چای و نمک برای درمان دندان درد بهتون میگیم.

دندان درد
ویکی گردی:

در این مطلب از ترکیب چای و نمک برای درمان دندان درد بهتون گفتیم. نمک از سدیم و کلر تشکیل شده است که محلول کلر موجب تقویت لثه و بهبود زخم دهان می‌شود، در نتیجه ترکیب چای با نمک باعث افزایش خواص چای و نمک و در نتیجه درمان دندان درد می شود. در واقع ترکیب و نمک نوعی مکمل به جهت کنترل و پیشگیری از هرگونه بیماری دهان و درمان دندان درد محسوب می‌شود.

خواص چای و نمک برای دهان و دندان

چای و نمک

استفاده از خواص نمک در ضدعفونی‌سازی موارد بهداشتی و تسکین درد به 1600 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد، درگذشته بر این باور بودند که نمک توانایی ضدعفونی هرگونه زخم را دارد.

نمک از سدیم و کلر تشکیل شده است که محلول کلر موجب تقویت لثه و بهبود زخم دهان می‌شود، در نتیجه ترکیب چای با نمک باعث افزایش خواص چای و نمک می‌شود.

در واقع ترکیب و نمک نوعی مکمل به جهت کنترل و پیشگیری از هرگونه بیماری دهان و دندان محسوب می‌شود. 

چای سیاه یا چای سبز مانند نمک متناسب ضدعفونی و بهداشت دندان هستند و همچنین باعث کاهش بوی بد دهان می‌شوند.

چای سبز با ترکیبات مانند آنتی‌اکسیدان و پلی‌فنول، به طور ویژه‌ای موجب کاهش ترکیبات گوگرد و باکتری موجود در دهان می‌شود، این موضوع سبب کاهش بوی بد دهان می‌شود.

با سماق، دندان درد رو دک کن بره!

نحوه تهیه کیسه چای خشک و نمک

برای ساخت کیسه مناسب ترکیب چای خشک و نمک، می‌توانید از ماسک استفاده کنید، ماسک دیگر این روزها به دلیل شیوع کرونا در هر منزلی یافت می‌شود.

یک عدد ماسک سه‌لایه برداشته و از کنار برش دهید تا بتوانید لایه‌های آن را از یکدیگر جدا سازید. در بین یکی از لایه‎‌ها مقداری چای و در لایه دیگر نمک بریزید. پس از آن به‌وسیله کش بر روی ماسک به‌راحتی می‌شود ماسک را ببندید و از آن در محل موردنظر استفاده کنید. 

به طور کل ترکیب چای با نمک خواص زیادی دارد که برای افزایش کیفیت آن می‌بایست از چای طبیعی و تازه استفاده نمایید. 

دندان درد رو با آبغوره خیلی سریع درمان کن

نکته مهم در مورد استفاده از دهان‌شویه چای و نمک

اگر در مورد تاثیر چای رو عفونت‌ها و درد‌های دندان تحقیق انجام بدید حتما به نتایج امید بخشی می‌رسید. اما دقت کنید که این روش‌های خونگی بیشتر جنبه پیشگیری دارند و اگه تاثیری داشته باشند کوتاه مدته. هیچ درمان خانگی نمی‌تونه جایگزین ملاقات با دندانپزشک بشه. دندانپزشک منبع عفونت رو شناسایی میکنه و برای درمانش راه حل علمی و درست ارائه میده. پس اگه دندان و دهان شما دچار آبسه یا عفونت شدید شد ایرادی نداره که با آب و نمک دهان‌تون رو شستشو بدید. این کار حتما تاثیر خیلی کم خودش رو میذاره ولی پیشنهاد ما این که بعدش به دکتر متخصص مراجعه کنید.

منبع: واجارو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر