وام | وام مشاغل خانگی | سقف وام مشاغل خانگی

سقف پرداخت وام مشاغل خانگی اعلام شد؟! + جزئیات

جزییات تازه اعلام شده و جدید ترین خبر در مورد وام مشاغل خانگی را در مطلب زیر بخوانید!

وام مشاغل خانگی
ویکی گردی:

به نقل از ایسنا: اگر کسب‌ و کاری راه‌ انداخته‌اید و برای توسعه کارتان نیاز به سرمایه دارید، وام مشاغل خانگی گزینه خوبی برای شماست.نکته جالب اینکه ۸۰درصد از صاحبان مشاغل خانگی را زنان تشکیل می‌دهند اما گرفتن وام مشاغل خانگی نیاز به داشتن شرایطی دارد. در ادامه مطلب سقف پرداخت وام مشاغل خانگی و شرایط دریافت آن را بررسی میکنیم!

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی سقف پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی را برای مشاغل مستقل تا ۱۵۰ میلیون تومان و مشاغل پشتیبان به ازای به‌ کارگیری تا ۴۰ نفر، ۴ میلیارد تومان اعلام کرد.

شرایط دریافت وام مسکن برای متاهلین آسان تر شد + جزئیات

آزیتا همتیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جزئیات برگزاری چهل و هشتمین جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی گفت: در این جلسه پیشنهاداتی مطرح شد که در حضور اعضای ستاد به تصویب رسید و در چهار محور توسعه مخاطبان، توسعه فرهنگ، توسعه آموزش و توسعه بازار مصوبات را تنظیم کردیم که بیشترین مصوبات ما به بحث بازار مربوط می‌شد.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های جامع ما برای سال ۱۴۰۲ موضوع بازار مشاغل خانگی‌ است زیرا از بحث مجوزها عبور کردیم و مشکل امضاهای طلایی حل شد و مانع‌زدایی و تسهیل‌گری‌ها نیز انجام گرفت، از این رو امسال بازار مشاغل خانگی برای ما مهم است و جزو برنامه‌های اصلی و هدفگذاری دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی است.

همتیان افزود: در جلسه قبل دو تفاهم‌نامه با بانک رفاه کارگران و بانک قرض الحسنه مهر ایران منعقد کردیم که در راستای تامین مالی برای تولیدکنندگان و خریداران محصولات مشاغل خانگی و استفاده از سکوهای مجازی فروشی بود که این دو بانک برای ما طراحی کردند.

به گفته رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، حمایت مالی می‌تواند در قالب خریدهای تضمینی محصولات، خرید اقساطی یا تامین مالی برای خریداران خرد و کلان یا تولیدکنندگانی باشد که از وزارت کار مجوز گرفته و وارد مشاغل خانگی شده‌اند تا در مواقعی که دغدغه فروش داشتند بتوانند با استفاده از ابزارهای بانکی که این دو بانک طراحی کردند از سکوهای فروش آنها استفاده و محصولاتشان را عرضه کنند.

کدام بانک ها بدون ضامن وام 100 میلیونی می دهند؟

وی درعین حال درباره سقف پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی توضیح داد: سال قبل با مصوبه شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات بیشتر شد که بر این اساس تسهیلات فردی تا ۱۵۰ میلیون تومان و تسهیلات مشاغل پشتیبان به ازای به‌کارگیری تا ۴۰ نفر چهار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که توسط هشت بانک عامل توزیع می‌شود و نرخ سود آن ۴ درصد است.

به گفته همتیان امسال بانک مرکزی مبلغ ۴۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در اختیار وزارت کار قرار داده که توسط بانک‌های عامل در این طرح به متقاضیان کسب و کارهای خانگی پرداخت می‌شود./ ایسنا

شرایط دریافت وام اشتغال خانگی

1- متقاضی دریافت این وام نباید جزو شاغلین رسمی، دولتی، پیمانی و… باشد.

2- بازنشستگان دولتی و غیردولتی مشکلی برای دریافت وام اشتغال خانگی ندارند.

3- متقاضی باید گواهی مهارت در رشته مورد فعالیت خود را بگیرد.

4- بیشتر بانک‌ها برای دادن وام، شرط سنی ۱۸سال را به عنوان حداقل سن لحاظ می‌کنند. البته بانک‌ها تقاضای گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و کارت پایان خدمت هم می‌کنند.

منابع: ایسنا/ رده 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر