برنج و ماست | مضرات برنج و ماست

هیچوقت برنج و ماست رو یکجا نخور! + فیلم

خوردن برنج و ماست عوارضی دارد که شاید به آن مطلع نباشید، در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شمارو با این عوارض خطرناک آشنا کنم!

برنج با‌ ماست
ویکی گردی:

 مصرف همزمان برنج و ماست سبب ایجاد یک سری عوارض خطرناک برای بدن میشود که کمتر کسی از آن مطلع است و رعایت میکند! امروزه کارشناسان تغذیه بر این باورند که برخی تداخلات غذایی مثل برنج و ماست برای حفظ سلامتی مضر هستند و باید به آن‌ها توجه کرد. در ادامه این بخش از ویکی گردی شمارو با عوارض مصرف همزمان برنج و ماست آشنا میکنیم! 

 

ویدیویی کوتاه از عوارض مصرف برنج با ماست

اگه فیلم براتون باز نمیشه، فیلترشکن رو خاموش کنید!

نکات تکمیلی ویدیو را میتوانید در متن زیر مطالعه کنید! 

 یکی از نکات بسیار کلیدی و مهم در حوزه تغذیه و حفظ سلامتی، آگاهی از «تداخلات مضر مواد غذایی» است به این معنی که مصرف برخی مواد غذایی با هم و در یک وعده غذایی می‌تواند برای سلامتی انسان بسیار مضر و خطرناک باشد.

از جمله مواردی که باهم‌خوری آن باعث ایجاد عوارض سوء برای بدن می‌شود، مصرف همزمان برنج با ماست است.

خوردن ماست برای این افراد ممنوع + توضیحات

خوردن همزمان برنج همراه با ماست موجب افزایش سردی و تری مغز می‌شود‌ و در نهایت غلبه بلغم در مغز موجب فراموشی، سستی، تنبلی مغز و کودن شدن می‌شود.

از سوی دیگر باید دقت داشت که خوردن همزمان گوشت با ماست یا دوغ نیز باعث فساد غذا در معده می‌شود و عملاً نه‌تنها تمام خواص مفیدی را که گوشت موجود در وعده غذایی شما می‌تواند داشته باشد، از بین می‌رود بلکه فساد ایجادشده در معده باعث ایجاد اخلاط فاسد در بدن و در طولانی‌مدت زمینه ابتلا به بیماریهای مختلف را باعث می‌شود.

متأسفانه یکی از عادات غذایی ما ایرانیها، مصرف ماست یا دوغ همراه با غذاهایی است که یکی از مواد اصلی آن گوشت است؛ مثلاً بسیاری از افراد عادت دارند به‌هنگام خوردن کباب و کوبیده حتماً کنار آن ماست، ماست موسیر، دوغ نیز مصرف کنند که این امر به همان دلیلی که در بالا به آن اشاره شد، می‌تواند باعث ایجاد فساد غذا در معده و ایجاد امراض مختلف در بدن شود.

۵ تا از خواص شگفت انگیز ماست و دارچین که نمی دانستید

یکی از این امراض که به‌واسطه خوردن همزمان گوشت با ماست می‌تواند ایجاد شود، بیماری "ویتیلیگو" یا همان برص و پیسی است که خوردن همزمان گوشت و ماست، نقش زیادی در ایجاد این بیماری دارد (شایان ذکر است بیماری ویتیلیگو در طب نوین، درمان خاصی ندارد)، از دیگر عوارض خوردن همزمان گوشت و ماست، ایجاد اختلالات کبدی است.

 

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر