تتو | عوارض تتو زدن | عواقب تتو زدن

فیلم وحشتناک از عوارض تتو زدن + توضیحات

تتو زدن عوارض خطرناکی دارد که شاید از آن ها مطلع نباشید! در ادامه شما را با این عواقب خطرناک آشنا میکنیم!

تتو زدن
ویکی گردی:

تتو و خالکوبی گاهی اوقات ممکن است باعث ایجاد عوارضی بر روی پوست شود! برای انجام تتو به وسیله سوزن های ظریفی جوهر را به لایه میانی پوست تزریق می‌کنند و باعث تغییر رنگدانه های پوست می‌شود، و این کار ممکن است برای پوست بسیار خطرناک باشد! در ادامه این بخش از ویکی گردی شمارو با ویدیوی مرتبط با عواقب تتو زدن و عوارض دیگر آن آشنا میکنیم!

 

ویدیویی از عفونت دست به دلیل تتو 

اگه فیلم براتون باز نمیشه، فیلترشکن رو خاموش کنید!

 

 

عوارض خطرناک تتو زدن

۱- واکنش آلرژیک

گاهی افراد نسبت به جوهر به کاربرده در تاتو واکنش آلرژیک نشان می دهند، به خصوص اگر جوهر به کار برده دارای رنگ پلاستیک باشد، وجود رنگدانه های قرمز، سبز، زرد و آبی باعث حساسیت بیشتری بر روی پوست می شود و این واکنش های پوستی به صورت خارش شدید، تورم، کهیر و بثورات قرمز بروز می‌کند، که این واکنش ها ممکن است بعد از انجام تاتو تا سال‌ها ادامه داشته باشد.

 

۲- عفونت پوستی

گاهی با انجام تاتو، عفونت های پوستی در لایه سطحی و لایه میانی پوست ایجاد می شود که از علائم عفونت پوستی قرمزی پوست، خارش پوستی و خارج شدن ترشحات از پوست می باشد که این عفونت های پوستی بیشتر به دلیل استفاده از آب غیر استریل، برای حل کردن رنگ جوهر ایجاد می شود و در موارد شدیدتر عفونت ها احتمال تب نیز وجود دارد.

 

۳- انتقال بیماری از طریق خون

برای انجام تاتو، باید ناحیه مورد نظر به خوبی استریل شود و از سوزن های استریل برای انجام تاتو استفاده شود، زیرا در غیر این صورت احتمال ابتلا به بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت وجود دارد، به همین منظور برای انجام تاتو به مراکزی مراجعه کنید که نکات بهداشتی را به خوبی رعایت کنند.

 

۴- مخفی شدن سرطان پوست

انجام تاتو و خالکوبی باعث می شود، علائم احتمالی سرطان پوست به خوبی مشاهده نشود که از علائم سرطان پوست، خال های گوشی و لکه های قرمز می باشد و ممکن است باعث پنهان شدن تغییرات خال ها شود و این جوهر به بافت های زیرین حرکت می کند.

 

۵- ایجاد زخم

با انجام تاتو، زخم هایی بر روی پوست ایجاد می‌شود، که این زخم ها بعد از مدت کوتاهی از بین می‌رود و برای بهبودی سریعتر از پمادهای موضعی استفاده می‌شود، اما گاهی این زخم ها برای همیشه بر روی پوست می ماند، یکی از این زخم ها، زخم های کلوئیدی می باشند که در اطراف تاتو به وجود آمده که این کلوئیدها در اثر تجمع کلاژن های پوست ایجاد شده و باعث ظاهری برجسته بر روی پوست می شود.

 

۶- کاهش توانایی بدن برای تولید عرق

با توجه به تحقیقات انجام گرفته، انجام تاتو باعث تعریق کمتر می شود، همچنین میزان غلظت سدیم در پوست هایی که بر روی آن تاتو انجام گرفته است، از غلظت بیشتری برخوردار می باشد به طور معمول الکترون های آزاد و سدیم هنگام تعریق توسط پوست جذب می شود، اما با انجام تاتو بر روی پوست، تا حدی از این جذب مجدد جلوگیری می شود و در واقع تاتو باعث تولید عرق کمتر توسط بدن شده و بدن در برابر تغییرات دمایی دچار ضرر می شود و احتمال گرفتگی عضلات افزایش می یابد.

 

۷- اختلال در نتایج ام آر آی

چنانچه جوهر به کار برده در تاتو بر پایه فلز باشد، باعث تاثیر بر اشعه های مغناطیسی ام آر آی می شود و در برخی مواقع انجام ام آر آی باعث ایجاد تورم و سوزش در نواحی که بر روی آن تاتو دائم وجود دارد، می شود، همچنین ممکن است در کیفیت تصویر تداخل ایجاد کند.

 

۸- ایجاد کبودی

در صورتی که در حین انجام تاتو، سوزن ها باعث سوراخ شدن رگ شود، منجر به کبودی و لخته شدن خون در زیر پوست می شود، اگرچه با گذشت زمان این کبودی ها از بین می رود اما بهتر است از احتمال ایجاد آن باخبر باشید.

 

۹- تاثیر بر سیستم لنفاوی

گاهی انجام تاتو باعث ایجاد فشار بر روی سیستم لنفاوی می شود،  در صورت ایجاد التهاب در اطراف منطقه ای که تاتو بر روی آن انجام گرفته است، احتمال ایجاد فشار بر روی سیستم لنفاوی بیشتر می شود.

 

منبع: کلینیک زیبایی نیایش 
 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر