ایسلند | محیط زیست ایسلند | دانستنی های ایسلند

تو این کشور هیچ پشه ای پر نمیزنه!! | چرا ایسلند مار و پشه نداره؟

در جهان تنها یک کشور وجود دارد که در آن هیچ پشه ای پر نمی زند، این کشور ایسلند است. در ادامه علت این موضوع رو بهتون میگم.

کشوری بدون مار و پشه
ویکی گردی:

در جهان تنها یک کشور وجود دارد که در آن هیچ پشه ای پر نمی زند و هیچ مورچه و ماری وجود ندارد؛ این کشور ایسلند است. این کشور دارای پاک ترین هوای جهان است، تنها ترافیک این کشور در سال ۱۹۹۴ میلادی به دلیل جشن روز ملی رخ داد. ایسلند همچنین مناظر طبیعی خیره کننده ای دارد. از سوی دیگر این کشور یکی از امن ترین کشورهای جهان به شمار می رود. با ویکی گردی همراه باشید تا بهتون بگیم چرا در کشور ایسلند هیچ حشره ای وجود ندارد.

محیط زیست ایسلند

محیط زیست ایسلند

 ایسلند یکی از شمالی ‌ترین کشور اروپا و کشوری است ودر جزیره ‌ای در شمال اقیانوس اطلس قرار گرفته است. پایتخت و بزرگ‌ ترین شهر این کشور، ریکیاویک است که بی شک جز زیباترین و رویایی ترین شهرهای جهان است.

این کشور روزی جز فقیرترین کشور های جهان بود اما بعد از جنگ جهانی دوم، ایسلند با صنعتی کردن ماهی گیری خود و دریافت کمک از طرح مارشال توانست با قوی کردن وضعیت اقتصادی کشور خود، در سال ۱۹۹۰ تبدیل به یکی از پولدارترین های جهان شود. درباره ی شرایط آب و هوایی ایسلند باید این را بگوییم که با این که کشور ایسلند دارای آب و هوایی سرد و قطبی است، اما جریان‌ های آب گرم گلف استریم در کرانه‌ های جنوبی آن، سبب افزایش نسبی دما و جلوگیری از یخبندان‌ های گسترده در زمستان می‌ شوند.

معرفی کشورهای بدون ویزا برای سفر + فیلم

دراین کشور موارد باور کردنی بسیاری وجود دارد که به هرکدام می توان مطلبی جداگانه اختصاص داد همچون این که شما هیچ کجا را در جهان پیدا نخواهید کرد که همانند مردم ایسلند به جن و پری و آدم کوتوله ها اعتقاد داشته باشند. اما در این جا حقیقتی درباره ی محیط زیست ایسلند وجود دارد، چیزی که عجیب است و مایه ی تعجب است، این است که این کشور هیچگونه پشه و ماری ندارد!

چرا ایسلند پشه و مار ندارد؟

پشه

ایسلند یکی از معدود نقاط جهان است که مورچه در آن وجود ندارد. سرما یکی از دلایل آن می باشد. 

شاید با توجه به این که حتی در زمانی که این مطلب را می خوانید احتمالا پشه ای بر روی دست شما نشسته باشد یا روبروی شما در حال پرواز باشد و همچنین هم قصد داشته باشد که بر روی بهترین وآماده ترین قسمت از بدن شما بنشیند و آن را نیش بزند واقعا برای شما عجیب باشد ولی واقعا در این کشور این دو موجود وجود ندارند.

فکرش را بکنید، جمعیت ۳۲۰ هزار نفری یکی از کشورهای جهان، در تابستان هایشان یکی از مشکلات مردم دیگر کشورهای جهان را ندارند و آن هم پشه باشد و آن وقت شما… . اگر بخواهیم این قضیه ی پشه و مار نداشتن این کشور را با توجه به حقایق علمی و تاریخی بررسی نماییم باید بگوییم که، نتایج بررسی افسانه های ایرلندی حاکی از این مسئله ی تاریخی هستند که سنت پاتریک که یکی از روحانیون قرن پنجم در ایرلند بوده است که از او به عنوان یکی از بانیان اصلی مسیحی شدن این کشور یاد می شود، به جز معرفی مسیحیت به این کشور و مردمش، به دستور او همه ی مارهای این جزیره ی سر سبز و اروپایی را جمع آوری کردند و تمامی آن ها را از بالای یکی از صخره های ایسلند که وی در آن جا به مدت چهل شبانه روز در تنهایی و عزلت گذرانده بود، همگی آن مارها را به پایین صخر و در آب پرتاب کردند!

حقایقی جالب از کشور ایسلند

ایسلند

کشور ایسلند یکی از امن ترین کشورهای جهان به شمار می رود. مادران هنگامی که برای نوشیدن قهوه وارد قهوه خانه ای می شوند، بچه های خود را بیرون می گذارند و اطمینان دارند که بچه هایشان گم یا دزدیده نمی شوند. پلیس در این کشور هنگام انجام وظیفه خود می تواند بستنی هم بخورد و گردش کند.

منبع: الی گشت

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر