سفر به کره ماه | دره‌‌ ماه شیلی | دره ماه

سفری زیبا به کره ماه، در روی زمین + عکس

یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری شیلی، منطقه ای بسیار جذاب است که از صخره ها و شکل‌ گیری‌ های جالبی تشکیل شده است، که به دره ماه معروف است.

دره ماه شیلی
ویکی گردی:

شیلی یکی از زیباترین کشورهای آمریکای جنوبی به پایتختی سانتیاگو است. دره‌‌ ماه شیلی در منطقه معروف سن پدرو، مملو از تپه‌هایی از جنس نمک و سنگ است که ناهمواری‌ها و اشکال آن‌ باعث شده‌ دره‌‌ ماه شیلی  ظاهری شبیه به سطح ماه داشته باشد. در ادامه با ویکی گردی همراه باشید تا دره‌‌ ماه شیلی را بیشتر بشناسیم.

دره‌‌ ماه شیلی

دره ماه در فاصله ۱۳ کیلومتری غرب سن پدرو در بیابان آتاکاما، واقع در شمال شیلی قرار دارد. این دره یک تورفتگی‌ با قطر ۵۰۰ متر در زمینی نمکی است که به اشکال زمین شناختی عجیبی تبدیل شده است.

دره ماه شیلی

این اشکال حاصل فرسایش‌هایی هستند که بر اثر تغییرات دمایی در  پوسته‌ زمین ایجاد شده‌اند. باد و تغییرات شدید دما در طول روز و شب، ظاهری منحصربه‌فرد به این منطقه داده‌اند.

به‌خاطر کمبود رطوبت هوا، حیات در این منطقه وجود ندارد و آن را تبدیل به یکی از غیرقابل سکونت‌ترین نقاط روی زمین کرده است.

شرایط آب و هوایی

بیابان آتاکاما بیشتر پوشیده از شن‌زار و نمک‌زار است و از سمت رشته کوه‌های آند به طرف اقیانوس آرام امتداد دارد. ارتفاع کوه‌ها مانع رسیدن ابرهای باران‌زا به این منطقه می‌شوند و مانند دیواری این بیابان را از منطقه بارانی و جنگلی آمازون جدا می‌کنند.

دره ماه شیلی

برخی نقاط این بیابان سالیان سال بارانی به خود نمی‌بینند.

همین شرایط آب و هوایی موجب شده که بیابان آتاکاما خشک‌ترین بیابان جهان لقب بگیرد. در آتاکاما منطقه‌ای به نام گورستان نهنگ‌ها وجود دارد که در آن بقایای اسکلت صدها نهنگ انباشته شده است.

دره ماه شیلی

زیبایی منحصر به‌فرد دره ماه

بافت و ترکیب بی‌نظیر رنگ‌های صخره‌ها به این دره ظاهری مانند سطح ماه بخشیده و نمک باقی‌مانده از دریاچه‌های خشکیده، لکه‌های سفیدی را بر زمین به‌جا گذاشته‌ است.

در شب‌هایی که ماه کامل باشد، حس جادویی این دره چندین برابر می‌شود و این منطقه آن روی دیگرش را نشان می‌دهد. روی دیگری که سرشار از سکوت، زیبایی و شاید حتی ترس برای افرادی است که از این همه سکوت در یک دره پهناور، در کنار اشکال عجیب صخره‌ها می‌ترسند

دره ماه شیلی

منبع: دلتا مگ
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر