عکس جاهای دیدنی کوش آداسی | اطلاعات جاهای دیدنی کوش آداسی

بهترین جاهای دیدنی کوش آداسی برای سفر | جاهای دیدنی کوش آداسی در بهار

کوش آداسی یکی از زیباترین جزایر ترکیه است. این شهر با آب و هوایی مطبوع، می‌تواند در تعطیلات نوروز مقصد رویایی برای سفر باشد. برای آشنایی با جاهای دیدنی کوش آداسی با ویکی گردی همراه شوید.

جاهای دیدنی کوش آداسی
ویکی گردی:

جاهای دیدنی کوش آداسی در چند سبک متفاوت هستند. برخی تاریخی و باستانی هستند. بعضی از جاهای دیدنی کوش آداسی طبیعی و برخی دیگر درباره زندگی سنتی و تاریخی مردم ترکیه است. در ادامه با برخی از بهترین جاهای دیدنی کوش آداسی آشنا می‌شویم. اگر قصد سفر به این شهر زیبا در کشور ترکیه را دارید، با ویکی گردی همراه باشید و سفری خوش را تجربه کنید.

افسوس

جاهای دیدنی کوش آداسی

شهر باستانی افسوس تنها 2.5 کیلومتر و 6 دقیقه با ماشین از کوش آداسی فاصله دارد. این شهر بزرگ و زیبای یونانی - رومی که حدود 3 هزار سال پیش تأسیس شد، یکی از مهم ‌ترین مکان‌ های تاریخی ترکیه و بزرگترین جاذبه منطقه است. این شهر در دوران شکوفایی خود محل سکونت حدود 250 هزار نفر بود و از آنجایی که یک بندر داشت، مرکز تجاری مهمی بوده است. همچنین به لطف معبد آرتمیس که به افتخار الهه یونانی آرتمیس ساخته شده بود، در سراسر دوران هلنیستی و رومی یک مرکز زیارتی بزرگ بود. این شهر از دوره های رونق در حدود 1300 سال برخوردار بود، حتی قبل از فروپاشی آن در دوره بیزانس به پایتخت آسیای صغیر تبدیل شد. ممکن است قسمت اعظم آن در ویرانه باشد، اما شهر بندری باستانی افسوس هنوز به اندازه ‌ای است که کنجکاوها را برای قدم زدن در خیابان‌ های ستون ‌دارش خیره کند. این سازه‌ ی باشکوه یونانی - رومی، شامل از جمله تئاتر با ظرفیت ۲۵ هزار، کتابخانه سلسوس و معبد هادریان است.

 

موزه باستان شناسی افسوس

جاهای دیدنی کوش آداسی

در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، اکتشافات باستان شناسی از شهر افسوس و مناطق اطراف آن به موزه بریتانیا و موزه افسوس در وین منتقل شد. بنابراین، زمانی که دولت ترکیه قانونی را برای جلوگیری از گم شدن آثار باستانی به کشورهای خارجی تصویب کرد، موزه باستان شناسی افسوس تاسیس شد. امروزه این موزه میزبان هزاران اثر و مجسمه از تمدن های عثمانی تا میسنی است. این اقلام در 9 اتاق نگهداری می‌ شوند که هر کدام دسته متفاوتی از مصنوعات یا مجسمه ‌ها را در خود جای داده‌ اند. در این موزه بازدیدکنندگان و گردشگران از نمایشگاه‌ های سکه ‌های باستانی، بناهای تاریخی، مجسمه ‌ها، مجسمه‌ های نیم تنه، اقلام خانگی، تابوت‌ ها، ظروف و موارد دیگر لذت می ‌برند.

 

خانه مریم باکره

جاهای دیدنی کوش آداسی

خانه مریم باکره که با نام مریمانا نیز شناخته می شود، یک جاذبه گردشگری قابل توجه برای مسیحیان در سراسر جهان است. اعتقاد بر این است که پس از اینکه عیسی مادرش مریم را به یوحنای سپرد، آن دو به افسوس نقل مکان کردند. خانه مریم باکره در سال 1891 بر اساس رؤیاهای یک راهبه آلمانی، آن کاترین امریش (1774-1824) کشف شد. یک کشیش فرانسوی ویرانه های یک کلیسای کوچک را پیدا کرد که تقریباً 2 هزار سال قدمت داشت.

 

معبد آرتمیس

جاهای دیدنی کوش آداسی

معبد آرتمیس کوش آداسی از جمله عجایب هفتگانه جهان و از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر توریستی به شمار می‌آید. در واقع این معبد به عنوان اولین معبدی که مصالح مرمر در ساخت آن به کار رفته است نیز شناخته شده است. به دلیل قدمت تاریخی و باستانی معبد، گردشگران بسیاری آن را در اولویت فهرست گردشگری خود در بازدید از شهر ساحلی و توریستی کوش آداسی قرار می‌دهند. در ادامه به شرح ویژگی‌های این معبد مجلل باستانی به طور خلاصه می‌پردازیم.

 

پارک ملی شبه جزیره دیلک

جاهای دیدنی کوش آداسی

شبه جزیره دیلک یک پارک ملی 27500 هکتاری در جنوب کوش آداسی است. توپوگرافی آن شامل کوه با شکوه است که مناظر خیره کننده ای را از ساحل کوش آداسی لانگ در افق ارائه می دهد. جنوب پارک به لطف دلتای رودخانه بویوک مندرس، منظره ای بسیار شگفت انگیز دارد. به عنوان یک پارک ملی، بزرگترین جاذبه پارک ملی شبه جزیره دیلک گیاهان و جانوران آن است. به طور کلی دارای 800 گونه گیاهی مختلف است و جنگل ها محل زندگی شغال ها، کفتارها و سیاهگوش ها است.

 

جزیره کبوتر 

جاهای دیدنی کوش آداسی

درست در نزدیکی بندر کوش آداسی، گذرگاهی به طول 350 متر به جزیره کوچک کبوتر منتهی می ‌شود، جایی که بقایای یک قلعه بیزانسی قرن سیزدهمی روی صخره ‌ای قرار دارد. این قلعه در دوران عثمانی به لانه ‌ای برای دزدان دریایی محلی تبدیل شده بود، این جزیره مکان مورد علاقه برای قدم زدن در کنار دریا است. در داخل قلعه، مسیری بین درختان و گیاهان بومی مانند کاج ترکی و گل حفاظت شده کوش آداسی قرار دارد.

 

ساحل بانوان 

کوش آداسی

کوش آداسی توسط سواحلی احاطه شده است که بسیاری از آنها متعلق به استراحتگاه های مختلف پراکنده در امتداد ساحل هستند. ساحل بانوان کوش آداسی در دو کیلومتری شهر و جزو محبوب ‌ترین نوار شنی در این منطقه است و در ماه‌های تابستان مملو از گل های رنگارنگ است. ورزش‌ های آبی فراوان، کافه ها، فروشگاه های متنوعی در این ساحل زیبا برای بانوان در دسترس است. در روزهای آخر هفته،  کمی شلوغ می ‌شود، اما در طول هفته می توانید از این ساحل با آرامش لذت ببرید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر