بهترین جاهای دیدنی آنتالیا کجاست؟ | بازدید از جاهای دیدنی آنتالیا

جاهای دیدنی آنتالیا که نباید از دست دهید | همه چیز درباره جاهای دیدنی آنتالیا

دیدن جاهای دیدنی آنتالیا که یکی از مقصدهای محبوب گردشگری است، در سفر به این شهر بسیار مهم است. از سواحل بی‌نظیر تا جاهای تاریخی منحصر به فرد در میان جاهای دیدنی آنتالیا وجود دارد و همین موضوع این‌جا را در اولویت هر گردشگری قرار می‌دهد.

جاهای دیدنی آنتالیا
ویکی گردی:

جاهای دیدنی آنتالیا باعث شده یکی از جذاب‌ترین مقصدهایی شود که می‌توان برای گذراندن اوقات فراغت، تاریخ‌گردی، آرامش گرفتن در کافه‌ها و کمی شکم‌گردی در کوچه و پس‌کوچه‌ها انتخابش کرد. تمامی این عوامل با در نظر گرفتن چند مورد دیگر، باعث انتخاب متداول بیشتر مسافران از جمله ایرانی‌ها برای سفر به آنتالیا می باشد. جاهای دیدنی آنتالیا بسیار پرتعدادند، در نتیجه از نظر گشت‌وگذار، هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. ویکی گردی در این مقاله بهترین جاهای دیدنی آنتالیا را به شما معرفی کرده است.

فاسلیس

جاهای دیدنی آنتالیا

احتمالاً شما نیز شنیده‌اید که یکی از بهترین سواحل آنتالیا ساحل فاسلیس است؛ اما آنچه بر جذابیت این ساحل افزوده است و باعث شده گردشگرانی که به آنتالیا سفر می‌کنند سری نیز به این ساحل بزنند، ویرانه‌های شهر باستانی فاسلیس است. این ساحل علاوه بر صندلی‌های آفتاب‌گیر و امکانات فراوان ساحلی فراوان میزبان یکی از جاذبه‌های تاریخی و باستانی آنتالیا نیز است. اولین چیزی که با آمدن به شهر باستانی فاسلیس می‌بینید ویرانه‌های یک قنات قدیمی است. از این قنات برای تأمین آب نقاط دور‌تر شهر استفاده ‌می‌شده است. یک خیابان باستانی به عرض 24 متر از وسط شهر عبور می‌کند که طاق دروازه‌ی هادریان در قسمت جنوبی آن قرار دارد. نزدیک آن‌ها ویرانه‌های مکان‌های عمومی مانند حمام رومی، معابد مختلف، آگورا و آمفی‌تئاتر وجود دارد. همچنین این مجموعه دارای یک موزه است که یافته‌های باستانی کاوش شده از این منطقه در آن به نمایش گذاشته شده است.

 

کاله ایچی

جاهای دیدنی آنتالیا

یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا که به سبب زیبای توانسته بسیاری از گردشگران را به سمت خود بکشاند کاله ایچی نام دارد ، کاله ایچی که به شهر قدیمی آنتالیا نیز شهرت دارد یک شهر کوچک بومی و کاملا سنتی می باشد که با دیوارهای بسیار بلند قدیمی با معماری رومی که در امتداد خط ساحلی کشیده شده اند محاصره شده است در اصل این دیوارها با هدف محافظت از شهر توسط رومی ها ساخته شده است و همچنین کاله ایچی که شهری است پر از جاذبه و مکان های دیدنی شگفت انگیز شهری است که پادشاهی ها و سلطنت های بسیاری را تجربه کرده است به همین دلیل ورود به این شهر زیبا به منزله سفر در تاریخ است در واقع گردشگران با ورود به این شهر زیبا می توانند از زمان عبور کنند و خود را در زمان تسلط امپراطوری عثمانی تجسم کنند چرا که این شهر زیبا پر از خانه های است که به سبک معماری عثمانی ساخته شده نا گفته نماند که کوچه های سنگ فرش شده با خانه های با سقف های قرمز و دیواره های سفید قطعا اولین چیزی است که می تواند نظر گردشگران و بازدید کنندگان را به خود جلب کند و همچنین این شهر پر از کوچه ها و خیابان های پر پیچ و خمی است که می تواند برای بسیاری از افراد علاقه مند به تاریخ و طبیعت زیبا بسیار جذاب باشد. 

 

موزه باستان شناسی

جاهای دیدنی آنتالیا

این‌جا یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی آنتالیا است. موزه‌ی باستان‌شناسی یکی از بهترین موزه‌های ترکیه بوده و در میان جاهای دیدنی آنتالیا ، جایی است که شما را به قلب تاریخ این شهر می‌برد. در این موزه شاهد کاوش‌های جدید باستان‌شناسی و اثرهای تاریخی از سالیان دراز پیش از عصر حاضر خواهید بود. قدیمی‌ترین اثرها به پنج هزار سال قبل باز می‌گردد و از عصر برنز تا بیزانسی را شامل می‌شود. مهم‌ترین گالری‌های موزه،مجسمه‌های الهه‌ها را در خود دارند و موزاییک هایی از سلوکیه در آن‌ها قابل مشاهده است.موزه همه روزه به غیر از دوشنبه‌ها باز است.

 

آبشار دودون

جاهای دیدنی آنتالیا

آبشارهای دودن در آنتالیا مجموعه ای از آبشارهای زیبا و نفس گیری هستند که جز اصلی ترین جاذبه های گردشگری طبیعی در آنتالیا به شمار می رود. هزینه تفریح بسیار کم در این منطقه در کنار امکانات مناسبی که برایتان فراهم آورده شده همگی سبب می شوند تا شما وجه تازه ای از شهر آنتالیا را مشاهده کنید. این آبشار تنها ۲۰ دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد دسترسی راحتی به این آبشارها وجود دارد. آبی که در گودال وارساک به زمین می‌رود پس از طی ۲ کیلومتر در آبریز آبشار بیرون آمده و آبشار زیبای دودن را بوجود می‌آورد.

 

پارک کارالی اوغلو

جاهای دیدنی آنتالیا

پارک کارالی اوغلو یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا به شمار می‌رود که با ابعادی بزرگ در مرکز شهر قرار گرفته است و با استفاده از تراموا یا با پای پیاده به‌راحتی می‌توان به آن دسترسی داشت. سالن تئاتر شهر و برج هیدریلیک در این پارک واقع شده‌اند. مجسمه یادبود ناظم حکمت، شاعر برجسته ترکی، مجسمه یادبود کارگر و پسران، مجسمه دست و مجسمه‌های وزغ از دیگر دیدنی‌های پارک کارالی اوغلو هستند. همچنین گرشگران در این پارک می‌توانند نظاره‌گر نمای زیبایی از دریا و خلیج باشند. 

 

مناره‌ی شکسته مسجد کورکو

جاهای دیدنی آنتالیا

کسیک مناره  در زبان ترکی به معنی مناره شکسته می باشد که در اوایل ساخت آن یک بنای بدون نقص و کامل بوده.  در قرن سوم میلادی برای استفاده معبد رومی ها در خیابان های کالچی آنتالیا ترکیه طراحی و ساخته شده است. در قرن هشتم میلادی برای احترام به مریم مقدس این سازه را به کلیسا تبدیل کردند. در قرن نهم به دلیل حمله اعراب بخش زیادی از این بنا تخریب شده و در قرن یازدهم مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت . در اوایل قرن چهاردهم زمانی که سلجوقیان روم، آنتالیا را در دست گرفتند این کلیسا را به مسجد تبدیل کردند و دوباره در سال 1362 زمانی که پادشاه قبرس، آنتالیا را از سلجوقیان گرفت این بنا به کلیسا تبدیل شد و سرانجام در زمان یکی از پادشان عثمانی مجددا به مسجد تغییر یافت. در آتش سوزی سال 1845 بنای اصلی بر اثر گذر زمان و فرسایش تخریب شد ولی در حال حاضر فقط مناره آن بر جای مانده است. باقی مانده این مناره نشانگر قدمت و اصالت شهر آنتالیا می باشد. در حال حاضر این مسجد و کسیک مناره از جاذبه های دیدنی آنتالیا به حساب می آید و مورد استقبال مسافرین آنتالیا قرار گرفته است. 

 

غار کاراین

جاهای دیدنی آنتالیا

جایی را تصور کنید که 25000 سال به عنوان سکونتگاه از آن استفاده می‌شده است. این مکان همان غار کارائین Karain Cave در شمال آنتالیا و در سواحل دریای مدیترانه می باشد. شما را تحت تاثیر قرار نداد؟ پس بهتر است به شما بگویم که بیشتر اتفاقات در کتاب مقدس هم برای بیش از 3000 سال قبل نمی‌باشد. حتی اهرام مصر در نیل نیز 5000 سال قبل ساخته شده‌اند. جاهای بسیار کمی بر روی زمین وجود دارند که افراد بیش از چند هزار سال در آن ساکن بوده باشند. درحالیکه غار کارائین Karain Cave بصورت متوالی بیست و پنج هزار سال سکونتگاه بشر بوده است.

 

پارک ملی مونت گولک ترمسوس

جاهای دیدنی آنتالیا

پارک ملی مونت گولک ترمسوس آنتالیا (گلیکو داغی) در آنتالیا در دره میان کوه گولوک Gulluk کوه قرار دارد. پارک ملی مونت گولک ترمسوس Mount Güllük-Termessos National Park شهرتش به خاطر قلعه باستانی ترمسوس که 1050 متر بالاتر از سطح دریا است فراگیر شده است.دسترسی به پارک مونت گولک ترمسوس از طریق بزرگراه آنتالیا - Korkuteli در 34 کیلومتری شمال غربی آنتالیا در کوه های توروس در منطقه کرکوتلی واقع شده است میباشد. شهر باستانی Termessos توسط Solils که در منطقه Psidia زندگی می کردند یافت شد.مهمترین بقایای این مکان، دیوارهای شهر، برج ها، جاده کینگ، دروازه هادریان آنتالیا ، گیمزیا، آگورا، تئاتر، اودون، ریچی، مراسم تزئینات، مخازن و سیستم زهکشی است. سایر ویژگی های پارک طبیعی سنگ های قله کوه گولوک (Güllük Dağı) و کوهنوردی Mecine با دیوارهای بلند 600 متر و همچنین پوشش گیاهی مدیترانه ای و گونه های از گوزن کوهی، گوزن زار و عقاب طلایی می باشد. با توجه به دستور وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، پارک ملی مونت گولک ترمسوس منطقه ای برای چادر و کاروان و همچنین برخی از رستوران ها است.

 

کوه تاهتالی

جاهای دیدنی آنتالیا

طبیعت در جاذبه های گردشگری آنتالیا نقشی اساسی دارد. در بسیاری از جاهای دیدنی آنتالیا، ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد طبیعی، یک تجربه‌ی رویایی برای بازدیدکنندگان خواهند ساخت. چشم‌انداز کوه تاهتالی، خارق‌العاده است. شما در اینجا ۲۳۶۵ متر از سطح دریا بلندترید. برای یک کوه‌نورد متوسط، شاید چالش‌برانگیز باشد که همه‌ی راه را یکسره طی کند. اما شما می‌توانید با تله کابین به انتهای مسیر برسید. از پایین و از ساحل، تا اوج آسمان را در یک روز طی کنید و از منظره‌ی ساحل و دریا و کوه‌های تاوروس در راه لذت ببرید. اگر حسابی دنبال هیجان و ماجراجویی باشید ممکن است به فکر پاراگلایدر و یا اسکی در زمستان بیفتید. اگر این‌طور تصمیم بگیرد همه چیز برای شما منحصر به فرد خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر