جاهای دیدنی کیش + عکس | اطلاعات بهترین جاهای دیدنی کیش

جاهای دیدنی کیش که نباید از دست دهید | بازدید از بهترین جاهای دیدنی کیش

اگر قصد بازدید از جاهای دیدنی کیش را دارید به این مقاله نیاز پیدا می کنید.

جاهای دیدنی کیش
ویکی گردی:

جاهای دیدنی کیش از جمله مکان هایی ست که در نیمه دوم سال می توان اوقات بسیار خوشی را در آن ها گذراند.بازدید از جاهای دیدنی کیش همیشه برای گردشگرانی که جنوب کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند، بسیار لذت بخش بوده و می توان ساعت های بسیاری را در جاهای دیدنی کیش سپری نمود. تنوع جاهای دیدنی کیش سلیقه ی رده های سنی مختلف را در بر می گیرد و مسافرین این جزیره زیبا می توانند با خیال راحت به همراه کودکان خود به آن جا سفر کرده و از یک سفر دل انگیز نهایت لذت را ببرند.

مجموعه مارینا کیش

جاهای دیدنی کیش

مارینا کیش بعنوان نخستین مارینای ایران در ساحل  مارینا پارک هتل کیش احداث شده و با توجه به داشتن هتلی مجلل و لوکس (مارینا پارک هتل) در کنار حوضچه اختصاصی برای نگهداری شناورهای لوکس،کلوپ تفریحات دریایی بسیار مجهز ،لانژ ساحلی و رستوران  در واقع یک مارینا-ریزورت می باشد.در مارینا کیش شما میتوانید در کنار داشتن یک اقامت لوکس و بی نظیر در بهترین هتل جزیره کیش از سایر خدمات تفریحات و گشتهای دریایی،رستوران ها و لانژ ساحلی مارینا نیز بهره مند شوید.مارینا کیش با ۲۷۸ جای پارک برای انواع شناور در اندازه‌های مختلف است که در سال ۱۳۹۲ با همکاری دو شرکت بهمبر و مکین دریا در جزیره کیش و در ساحل مارینا پارک هتل افتتاح شد. این مجموعه  در فاز آبی شامل ۸ پانتون جهت پهلو گیری شناور های تا 25 متر می باشد و همچنین این مارینا جز معدود ماریناهای دنیا می باشد که یک اسکله اختصاصی جهت سوخت رسانی به شناورهای مارینا دارد.  اسکله‌های مارینا همگی ساخت فرانسه بوده که توسط شرکت مکین دریا وارد و نصب گردیده است.

آدرس مارینا کیش : ایران، کیش، بلوار مرجان، مرجان ۷، مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی مارینا کیش.

 

اسکله تفریحی کیش

جاهای دیدنی کیش

شاید دریا از تمام جاهای دیدنی کیش خواستنی‌تر و دوست‌داشتنی‌تر باشد. البته اگر شما هم مثل من عاشق دریا و تماشای حرکت آرام موج‌ها باشید. ایستادن و تماشای دریا برای مدت طولانی، آرامش فوق‌العاده‌ای به بیننده منتقل می‌کند. اگر شما هم دوست دارید برای دیدن دریا زمان بگذارید به اسکله تفریحی کیش بروید. این اسکله چوبی و بسیار زیبا از سواحل کیش شروع می‌شود و تا دل دریا ادامه می‌یابد. زمانی که روی اسکله قدم می‌زنید آب‌های خلیج‌فارس زیر پای شماست. به غیر از پیاده‌روی و تماشای دریا، گزینه دیگر عکاسی است. وقتی روی اسکله هستید دورتادورتان تا چشم می‌بیند آبی دریاست. این منظره برای عکس گرفتن عالی است.

آدرس اسکله تفریحی کیش : جزیره کیش، خیابان سنایی، بلوار دریا، اسکله تفریحی کیش.

 

شهر حریره کیش

جاهای دیدنی کیش

شهر باستانی حریره واقع در بخش کیش از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. آثار به جا مانده از این شهر به قرن چهار تا دهم هجری برمی‌گردد. این شهر در شمال کیش قرار دارد. منطقه‌ای که در حال حاضر از جمله نقاط سیاحتی و تاریخی جزیره به شمار می‌رود.از جمله مهم‌ترین آثار این شهر می‌توان به سجدجامع، حمام، خانه اعیانی و تأسیسات آبی اشاره کرد. شهر حریره به ویژه در بخش صنعتی خود معماری خاص و ناشناخته‌ای دارد. چراکه هنوز به صورت دقیق مشخص نیست که چرا کانال‌های زیرزمینی و چاه‌های معتدد در این بخش ساخته شده است. خانه اعیانی شهر حریره که از بخش های  اصلی این شهر است یادآور خانه‌های چندخانوار قدیمی در داخل فلات ایران و در شهرهایی چون یزد، اصفهان و کاشان است و این خانه‌ها یکی از نمادها و نمونه‌های قدیمی خانه‌های حاشیه خلیج فارس محسوب می‌شود.

آدرس شهر باستانی حریره :  کیش، بلوار میرمهنا، بلوار المپیک، میدان حریره، خیابان کرانه.

 

خانه بومیان کیش

جاهای دیدنی کیش

خانه مردم شناسی بومیان کیش با قدمت ۲۰۰ سال در قدیمی ترین محله جزیره کیش قرار دارد. مساحت این خانه یک هزار و ۲۰۰ متر مربع است که در حدود ۲۰۰ سال پیش بنا شده است دارای ۱۵ اتاق و دو حیاط مجلسی  از سبک معماری کاملاً بومی برخوردار است. در کل زیربنای خانه بومیان کیش 1200 مترمربع مساحت دارد. این خانه ازانبار، چاه آب، یک حیاط خانوادگی و یک حیاط مجلسی مخصوص مهمانان به‌ویژه مردهای نامحرم تشکیل شده است.خانه بومیان کیش از بخش‌های مختلفی مثل چندول، مصیف، بیت‌العود، بیت‌الافروخ، بخار، الفرشه، مطبخ، سیم، زریبه و… تشکیل شده است. اتاق تابستانه یا مصیف معمولا در فصل تابستان استفاده می‌شد؛ چون سبک معماری آن به شکلی است که نه‌تنها مانع جذب گرما به داخل اتاق می‌شد، بلکه به‌خاطر بادگیرها و پنجره‌های آن هوا به‌خوبی جریان پیدا می‌کرد و باعث خنکی هرچه بیشتر فضای داخلی آن می‌شد.مصیف روی یک سکو با ارتفاع 1.5 متر ساخته شده و پشت به آفتاب قرار دارد. همچنین اطراف آن بادگیر و پنجره‌هایی برای جهت‌دادن مسیر باد به داخل اتاق در نظر گرفته شده است.

 آدرس خانه بومیان کیش: سفین قدیم کیش.

 

کشتی یونانی کیش

جاهای دیدنی کیش

کشتی یونانی در سال ۱۳۴۵ هجری شمسی در دریای خلیج فارس و در ساحل جزیره کیش به گل نشست و امروزه از معروف‌ترین جاهای دیدنی کیش است. هنگام سفر به این خطه از کشور می‌توانید غروب خورشید را از کنار آن به نظاره بنشینید؛ به‌خصوص که فرورفتن خورشید در آب را برایتان تداعی می‌کند. ضمن اینکه منظره کشتی در سکوت و آرامش صبحگاهی نیز بسیار دیدنی است. در کنار بازدید از کشتی یونانی، شترسواری و اسب‌سواری در ساحل آن را از دست ندهید! در آلبوم عکس خود از سفر به کیش، حتما باید با کشتی یونانی عکس داشته باشید.

 

فلای بورد کیش

جاهای دیدنی کیش

فلای بورد کیش (Flyboard) از مهمترین جنبه های تفریحات دریایی کیش است. با کمک این وسیله فرد بالای سطح آب می رود و به صورت ایستاده به پرواز در می آید. فلای بورد در واقع کفش هایی است که باید به پا کنید. این کفش ها به لوله هایی بزرگ وصل است و آن لوله ها به جت اسکی متصل شده است. لوله ها به کمک پمپاژ آب به حرکت در می آیند و کفش ها و فردی را که آن ها را پوشیده کنترل می کنند. کنترل کردن خود بر روی فلای بورد کار آسانی نیست. باید عضلاتی قوی داشته باشی و بتوانی خودت را در برابر این فشار قوی آب متعادل نگه داری. فلای بورد در ابتدا چند مرتبه به دور جت اسکی می چرخد و بعد کم کم اوج می گیرد و تا ارتفاع 12 متر بالا می رود.

مجموعه های دارای فلای بورد در کیش

برای استفاده از این تفریح آبی باید به کلوپ‌های دریایی یا همان مکان‌هایی که کیبل اسکی قرار دارد مراجعه کنید. در کلوپ‌های ساحل سیمرغ، اسکله تفریحی کیش یا ساحل دامون می‌توانید از این تفریح هیجان‌انگیز لذت ببرید.

ساحل سیمرغ کیش: ضلع جنوب شرقی جزیره، بلوار مرجان، مرجان ۱۱.

اسکله تفریحی کیش: خیابان سنایی، بلوار دریا .

ساحل دامون کیش: شهرک دیدنی‌ها، اسکله دامون .

 

روستای باغو کیش

جاهای دیدنی کیش

روستای باغو از دیدنی های استان هرمزگان در کیش است. به‌ نظر می‌رسد نام این روستا از نام پیرزنی ۱۰۰ ساله به نام «باغو» گرفته شده است. وی در گذشته، زمانی که کیش در تصرف پرتغالی‌ها بود، در این روستا زندگی می‌کرد. در برخی از منابع از داستان این پیرزن با نام «افسانه ننه باغو» یاد شده است. یکی از بخش هایی که در چارچوب توسعه زیباسازی کیش و بخش های دیدنی اطراف، به آن اضافه کرده اند، ‌پارک دلیران روستای باغو کیش است. این پارک حدود ۶۰ هکتار مساحت دارد. شهردار کیش امکانات تفریحی و رفاهی خوبی ‌در این پارک قرار داده است تا لحظات خوبی برای جمع خانوادگی شما ایجاد کند. در روستای باغو، مسجد تاریخی خواهید دید که به آن النبی (ص) می گویند. طبق تاریخی که برای آن ثبت ‌شده، قدمت آن به سال ۹۸۱ هجری قمری باز می گردد. این مسجد زیبا، بافت بسیار جذاب و دوستداشتنی دارد. ‌در کنار این مسجد، چاه آب بسیار قدیمی هم خواهید دید. مناره این مسجد و دیوار خارجی بسیار کوتاه که دید ‌مستقیم به داخل حیاط آن می دهد از قسمت های جذاب این مسجد تاریخی در روستای باغو کیش است.

 

جزیره هندورابی کیش

جاهای دیدنی کیش

 جزیره هندورابی که در قلب خلیج فارس قرار گرفته، فاصله کمی با کیش دارد و یکی از توابع آن در بندر لنگه استان هرمزگان محسوب می‌شود. این جزیره می‌تواند به تنهایی مقصد جذابی برای سفر شما باشد. قسمت های شمالی این جزیره از جمله جاهای دیدنی هندورابی محسوب می شوند. این مناطق عمق کم و در حدود پنج تا هشت متر دارند و به همین دلیل محیط بسیار خوب و مساعدی را برای غواصی و شنا در اختیار علاقه مندان به این دو تفریح مهیج قرار داده اند.سواحل شرقی این جزیره نیز در نوع خود بسیار دیدنی هستند. عمق آب در این قسمت بین 8 تا 18 متر بوده و شما در این منطقه شانس آن را دارید که بتوانید ستاره های ماهی های زیادی را مشاهده کنید. بهترین زمان سفر به این ناحیه را از آذر تا فروردین میدانند زیرا که در تابستان این ناحیه دارای هوایی بسیار شرجی و دمایی بالا است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • علیرضا مرادی

    سلام ... خیلی مطلب مفید و موثر و قابل استفاده ای بود ... موفق باشید .